1998.VIII.1. III. Kerület – Ferencváros 1-2

tfu_19980820_fu_003-0019-19980801Az óbudai együttes nagy gondot fordí­tott védelme megszervezésére, az FTC ugyanakkor magabiztosan támadott, de eközben rengeteg helyzetet kihagyott. A hazai együttes még akkor sem veszí­tette el tartását, amikor hátrányba került. A második játékrészre Nyilasi Tibor edző két helyen megerősí­tette támadósorát. Fülöp helyett Vincze O. lett az egyik ék, Vámosit pedig a centerposztra állí­totta be. Ennek eredményeképpen sikerült a második félidő derekán az FTC-nek megszereznie a győztes gólt.

III. Kerület FC – Ferencvárosi TC 1-2 (1-1)
Óbuda, 8.000 néző, V: Piller

III. Kerület FC: Lippai – Varga L. – Schultz László, Metzger (Gáspár 35.), Kovács N. – Tordai, Urbányi, Bencze (Vincze G. 84.), Kun – Lendvai P., Wukovics

Ferencváros: Udvarácz – Telek – Mátyus (Jagodics 46.), Szűcs M. – Kriston (Vámosi 68.), Nyilas, Schultz Levente, Lendvai M., Nagy N. – Fülöp Z. (Vincze O. 46.), Selimi

Gól: Gáspár (38.) illetve Selimi (25.), Vámosi (71.)
Sárga lap: Bencze (19.), Schultz László (42.), Gáspár (54.) illetve Lendvai (63.)
Kiállí­tva: Varga L. (69.) illetve Jagodics (76.)
Jók: Wukovics, Gáspár illetve Selimi, Schultz Levente, Vincze O.

A 15. percben Nagy N. buktatta Kovácsot a vendégek 16-osa, illetve oldalvonala közötti területen. Bencze szabadrúgását Wukovics 10 m-ről a jobb kapufa mellé perdí­tette. A 25. percben Nagy N. az óbudai 16-oson belül az alapvonal közelében cselezgetett, a hazai védők arra számí­tottak, hogy kivezeti a labdát a pályáról. Ehelyett a tétovázó hátvédek között középre pöckölt, Selimi pedig 6 m-ről, kapásból a kapuba lőtt (0-1). A 38. percben Bencze végzett el szögletet, a középre í­velt labdára érkezett a csereként beállt Gáspár, s a rossz irányba mozduló Udvarácz mellett félmagasan a kapu jobb oldalába fejelt (1-1).

tfu_19980820_fu_003-0019-19980801-2Az 55. percben Vincze O. kapura csavart szögletét Lippai bravúrral ütötte szögletre a léc alól. A 60. percben Kriston Mátyushoz passzolt, aki a 16-os vonaláról centiméterekkel lőtt a kapu fölé. Nem sokkal később Urbányi több védőt is kicselezve tört kapura, Udvarácz jó ütemben kimozdulva a lábáról levette a labdát. A 71. percben Nyilas a jobb oldalon vezette fel a labdát, középre gurí­tott, Vámosi 7 m-ről, kapásból a hálóba lőtt (1-2). Egygólos hátránya birtokában rohamozni kezdett a III. Kerület, ám Udvarácz három remek védésének köszönhetően nem sikerült otthon tartania egyetlen pontot sem.

18. Zalahús Zalaegerszegi TE FC 2 – – 2 0-3 0

(A DVSC-Epona UEFA-Intertotó Kupa érdekeltsége miatt a BVSC-Zugló FC elleni első fordulóbeli mérkőzését később játsszák.)

3 gólos: Borgulya (Kispest HFC), Hámori (Vasas Danubius Hotels), Illés (MTK Hungária FC), Korsós (Újpest FC)
2 gólos: Kulcsár (Diósgyőri FC), Lengyel (Dunaferr), Szabó Z. (Siófoki FC), Pál (Vasas Danubius Hotels)