1998.XI.14. Dunaferr – Ferencváros 2-1

Az első félidő kiegyenlí­tett játéka után a második félidőben Tököli beállí­tásával a hazaiak két csatárral próbálkoztak, s eredményesen, mert jobb helyzetkihasználásuk révén megnyerték a találkozót.

Dunaferr SE – Ferencváros 2-1 (0-0)
Dunaújváros, 13.000 néző, V: Puhl

Dunaferr: Kovacsevics – Téger, Salamon, Milovanovics – Popovics, Jakl, Mikler (Rósa 46.) – Zavadszky, Lengyel, Jeremejev (Tököli 46.) – Nicsenko

Ferencváros: Udvarácz – Simon (Vámosi 70.), Telek, Mátyus, Nagy N. – Nyilas, Vincze O., Lendvai, Füzi – Szabics, Fülöp Z. (Schultz 46.)

Gól: Nicsenko (58., 88.) illetve Mátyus (91.)
Sárga lap: Rósa (86.) illetve Mátyus (20.), Szabics (45.)
Jók: Kovácsevics, Téger, Jakl, Nicsenko illetve Telek, Lendvai, Füzi

A 3. percben dunaújvárosi szöglet után Nicsenko szorongatott helyzetben fejelhetett, de nem jelentett veszélyt Udvarácz kapujára. A 8. percben Lendvai kényszerí­tőzött a dunaújvárosi térfél közepén Vinczével, majd 25 m-ről erős lövést eresztett meg a kapura. Kovácsevics vetődve szögletre ütötte a labdát. A 43. percben Jakl jobboldali beadására középen Nicsenko érkezhetett volna, azonban a hazai csatár elcsúszott a mély talajon.

Az 56. percben Nicsenko vette el a kezdő körben Mátyustól a labdát, majd a mellette futó Tökölihez játszott, aki 12 méterről, a bal összekötő helyéről a jobb kapufa mellé lőtt. Az 58. percben szép hazai akció után szerzett vezetést a Dunaferr. Popovics jobbról középre játszott Tökölihez, aki egyből vissza jobbra Nicsenkóhoz passzolt. A Dunaferr csatára a kaputól nyolc méterre átvette a labdát, és a kimozduló Udvarácz alatt a hálóba lőtt (1-0). A 76. percben Vincze 24 méterről lőhetett szabadrúgást a bal összekötő helyéről. A léc alá tartó labdát Kovácsevics szögletre ütötte. A 88. percben Zavadszky szerzett labdát a ferencvárosi térfél közepén. A középen álló Nicsenkóhoz passzolt, aki egyből visszajátszott Zavadszkyhoz. A dunaújárosi középpályás már csak Udvaráczcal állt szemben, de önzetlenül a középen egyedül érkező Nicsenko elé gurí­tott, aki az üres kapuba lőtt (2-0). A 91. percben Schultz í­velt előre egy labdát Szabicshoz, aki a jobb oldalon érkező Mátyus elé játszott, aki 7 m-ről szépí­tett (2-1).

18. Videoton FC Fehérvár 15 2 2 11 17-30 8

(A BVSC-Zugló FC – Haladás Milos (2-1) mérkőzés eredménye Détári Lajos játékjogosultságának megállapí­tása miatt óvás alatt áll. A Magyar Labdarúgó Szövetség jogerős í­téletéig az eredmény nem szerepel a tabellán.)

12 gólos: Illés (MTK Hungária FC)
11 gólos: Egressy (Diósgyőri FC)
9 gólos: Kulcsár (Diósgyőri FC)
8 gólos: Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus)
7 gólos: Korsós Gy. (Győri ETO FC), Kenesei (MTK Hungária FC), Hámori (Vasas Danubius Hotels), Waltner (Videoton FCF)
6 gólos: Szabics (Ferencváros), Horváth P. (Vác FC-Zollner), Pál (Vasas Danubius Hotels)