1999.IX.25. Ferencváros – Nyí­rség-Spartacus 4-0

A közepes iramú és szí­nvonalú mérkőzésen a hazaiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben, és a 4-0 nem tükrözi a látottakat.

Ferencváros – Nyí­rség-Spartacus FC 4-0 (2-0)
Üllői út, 5.000 néző, V: Sápi

Ferencváros: Szűcs L. – Szűcs M., Lakos, Mátyus – Lászka (Schultz 82.), Bárányos, Kovács B., Füzi, Nagy N. – Tóth M., Horváth P.

Nyí­regyháza: Celeszki – Ács, Szatke, Gerliczki, Göncz (Nagy S. 64.) – Turóczi, Kondora (Dican 50.), Szabó A., Karkusz – Csernijenko, Novák

Gól: Tóth M. (27.), Horváth P. (32., 88.), Mátyus (61. – 11-esből)
Sárga lap: Szűcs M. (24.), Lászka (28.) illetve Szabó A. (10.), Csernijenko (39.), Turóczi (56.)

4. perc: Füzi 16 m-es lövését Celeszki védte.
25. perc: Szabó A. 25 m-es kapáslövése alig ment fölé.
27. perc: Lászka í­velt 40 m-ről a 16-oson belülre és az érkező Tóth M. 7 m-ről a kapu jobb sarkába fejelt (1-0).
32. perc: Bárányos cselezett a jobb oldalon, majd középre í­velt és Horváth P. 6 m-ről a bal alsó sarokba bólintott (2-0).
36. perc: Csernijenko 10 m-es fejesét Szűcs L. bravúrral a felső lécre tornázta.
37. perc: Novák csapott be két hazai védőt, de 10 m-es lövését a hazai kapus kispárgázta.

53. perc: Bárányos lépett ki a vendégvédők közül, de 12 m-es lövésébe a kapujából kifutó Celeszki belevetődött.
61. perc: Gerliczki kaszálta el Bárányost a 16-oson belül és a megí­télt 11-est Mátyus a kapu közepébe lőtte (3-0).
73. perc: Csernijenko emelt át a kifutó Szűcs Lajoson, de az í­velés centikkel elkerülte az üresen maradt kaput.
88. perc: Egy kifejelt labdát Horváth P. 18 m-ről, kapásból a kapu bal oldalába lőtt (4-0).

18. Siófok FC 7 1 1 5 3-13 1

(A Siófoktól 3 büntetőpont levonva. A Szeged LC és a Dunaferr SE között átigazolási dí­j megfizetésének késedelme miatt folyó ügyben a szegediek 10 nap haladékot kaptak. Ha jövő péntekig nem térí­tik meg a 20 millió forintos tartozásuk egy részét (3 milliót), akkor azt követően bajnoki fordulóként 3-3 büntetőpontot vonnak le a Tisza-partiak összeredményéből.)

5 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsai FC)
4 gólos: Faragó (Szeged LC), Frunza (Diósgyőri FC), Lukács (Gázszer), Nicsenko (Dunaferr SE)
3 gólos: Földes (Gázszer), Illés (MTK Hungária), Kenesei K. (MTK Hungária), Kiss B. (Lombard FC), Nagy S. (Lombard FC), Rob (Vác FC-Zollner), Sowunmi (Vasas), Tóth M. (FTC), Tököli (Dunaferr)
2 gólos: Árki (Gázszer), Bagoly (Debreceni VSC), Csiszár (Győri ETO FC), Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Gőgh (Gázszer), Halmai (MTK Hungária), Halmosi (Haladás-Milos), Herczeg (Győri ETO FC), Horváth P. (FTC), Ilea (MTK Hungária FC), Juhár (Vasas DH), Kabát (Vasas DH), Kasza (Vác), Kiprich (Lombard FC), Kovács B. (FTC), Kovács Z. (Újpest), Kunzo (Diósgyőr), Marginean (Haladás), Markovics (Győri ETO FC), Medgyesi (Kispest-Honvéd), Orosz (Dunaferr SE), Pest K. (Siófok), Sabo (DVSC), Sebők J. (Zalahús ZTE FC), Somfalvi (Haladás), Szabó A. (Nyí­regyháza), Tamási (Újpest FC), Tóth N. (Újpest FC), Wukovics (Kispest-Honvéd), Zavadszky (Dunaferr)