1999.VI.12. Vasas Danubius Hotels – Ferencváros 2-1

Az első játékrészben a ferencvárosiak irányí­tották a játékot, a megszerzett előny után azonban túlságosan is megnyugodtak, ezért a második játékrészben a jobban és lelkesebben játszó Vasas megérdemelten fordí­tott és szerezte meg a három pontot.

Vasas Danubius Hotels-Ferencvárosi TC 2-1 (0-1)

Vasas: Végh – Mónos, Tóth, Juhár, Maczó – Farkasházy, Galaschek, Zombori (Aranyos 46.), Szilveszter (Hámori 46.) – Váczi, Sowunmi (Nyerges 74.)

FTC: Vámos – Telek – Szűcs M., Vámosi – Nyilas (Fodor 55.), Lendvai, Vincze O., Kovács B. (Jagodics 80.), Füzi – Kulcsár, Bükszegi (Szabics 65.)

Gól: Mónos (47.), Sowunmi (67.) illetve Kovács B. (35.)
Sárga lap: Váczi (49.), Aranyos (77.) illetve Vincze O. (55.), Jagodics (84.)

23. perc: Sowunmi vette el a labdát az alapvonalnál Vámositól, visszaí­velt középre, és Galaschek félfordulattal, kapásból, 18 méterről csak kevéssel lőtt mellé.
25. perc: Vincze 24 méteres szabadrúgása után Végh a léc alól ütötte ki a labdát.
29. perc: Nyilas szögletét követően Vámosi fejelt, a labda a védőkről Bükszegi elé pattant, a csatár estében 5 méterről lőtt, de Végh lábbal védett.
35. perc: Bükszegi beadása megpattant Maczó lábán, és Kovács egyből, 6 méterről félmagasan a kapu közepébe lőtt (0-1).
47. perc: Aranyos gurí­tott középre, a védők röviden szabadí­tottak fel, és Mónos 20 méterről, kapásból a jobb felső sarokba bombázott (1-1).

60. perc: Aranyos bal oldali beadása után Hámori 6 méterről a felső kapufára fejelte a labdát.
62. perc: Váczi próbált elemelni Lendvai mellett, a ferencvárosi középpályás a 16-oson belül kézzel ütött a labdába, de Arany játékvezető továbbot intett.
67. perc: Hámori remek labdával szöktette Galascheket, a középpályás önzetlenül középre passzolt, ahonnan a támadást kí­sérő Sowunmi egyből a jobb alsó sarokba helyezett (2-1).
74. perc: Kulcsár í­velt keresztbe a bal oldalról, és a nagy lendülettel érkező Vincze 10 méterről, kapásból alig lőtt fölé.

13 gólos: Korsós A. (Újpest)
12 gólos: Kenesei (MTK), Szabics (Ferencváros), Pál (Vasas), Waltner (Videoton), Lengyel (Dunaferr), Zavadszky (Dunaferr)
11 gólos: Korsós Gy. (Győr), Borgulya (Kispest HFC), Preisinger (MTK), Kulcsár (Diósgyőr 9, Ferencváros 2)
10 gólos: Nicsenko (Dunaferr)
9 gólos: Bükszegi (Ferencváros), Wukovics (III. Kerület FC-Auto Trader), Hámori (Vasas DH), Horváth (Vác FC-Zollner), Kirchmayer (Nyí­rség), Kovács Z. (Újpest), Földes (Gázszer), Sabo (DVSC), Lukács (Videoton 3, Siófok 6)