1999.VI.16. Ferencváros – Kispest-Honvéd 0-1

W_ftc_honvédAz egész mérkőzésen mezőnyfölényben játszó Ferencváros rengeteg helyzetet puskázott el, í­gy a kevés lehetőségéből egyet kihasználó Kispest megérdemelten győzött.

Ferencváros – Kispest-Honvéd 0-1 (0-0)
Üllői út, 5.000 néző, V: Juhos

Ferencváros: Vámos – Szűcs M., Telek, Nagy N. – Fodor (Nyilas 52.), Lendvai, Vincze O., Kovács B., Füzi – Kulcsár (Szabics 62.), Eszenyi (Bükszegi 51.)

Kispest: Vezér – Medgyesi, Plókai, Csábi – Schultz (Hercegfalvi 46.), Pintér (Holló 57.), Zováth, Cipf, Gabala (Németh 65.) – Kabát, Borgulya

Gól: Borgulya (84.)
Sárga lap: Nagy N. (18.) illetve Schultz (19.)

2. perc: Fodor jobboldali beadását Kovács B. vette át szabadon az ötösön, de a lövés pillanatában elcsúszott, Vezér pedig felszedte a labdát.
9. perc: Kovács B. lőtt kapura egy percen belül kétszer, de Vezér mindkétszer hárí­tott.
30. perc: Lendvai 25 m-es lövését a kispesti kapus biztosan védte.
37. perc: Vincze 17 m-ről alig lőtt mellé.

54. perc: Nagy N. baloldali beadását Vincze vette át 8 m-re a kaputól, csinált egy cselt, majd az ötösről kapura lőtt, de a kapujából kivetődő Vezér szögletre hárí­tott.
68. perc: Szabics 18 m-es lövését Vezér újra szögletre tolta.
74. perc: Bükszegi 20 m-es lövése alig ment mellé.
81. perc: Vincze lépett ki a lesrejátszó vendégvédők közül, de 8 m-es gurí­tását Vezér bravúrral szögletre hárí­totta.
84. perc: Plókai passzolt a kiugró Borgulyához, akinek lövését Vámos először védte, de a kapusról kipattanó labdát ismét a kispesti csatár szerezte meg, és egy csel után 3 m-ről a bal sarokba passzolt (0-1).
86. perc: Bükszegi lőtt fölé 10 m-ről.

22 gólos: Illés (MTK)
17 gólos: Ilea (DVSC), Egressy (Diósgyőri FC)
13 gólos: Korsós A. (Újpest)
12 gólos: Borgulya (Kispest HFC), Kenesei (MTK), Szabics (Ferencváros), Pál (Vasas), Waltner (Videoton), Lengyel (Dunaferr), Zavadszky (Dunaferr)
11 gólos: Korsós Gy. (Győr), Preisinger (MTK), Kulcsár (Diósgyőr 9, Ferencváros 2)
10 gólos: Nicsenko (Dunaferr), Hámori (Vasas DH), Wukovics (III. Kerület FC-Auto Trader), Kovács Z. (Újpest)
9 gólos: Bükszegi (Ferencváros), Horváth (Vác FC-Zollner), Kirchmayer (Nyí­rség), Földes (Gázszer), Sabo (DVSC), Lukács (Videoton 3, Siófok 6)
8 gólos: Somogyi (Győr), Lendvai (III. Ker.), Szabó Z. (Siófok), Ferenczi (ZTE Zalahús FC)
7 gólos: Détári (BVSC), Tököli (Dunaferr), Vincze O. (FTC), Balla (Győr), Vayer (Győr), Orosz (MTK), Szatke (Nyí­rség), Váczi (Vasas), Sebők J. (ZTE), Sowunmi (Vasas)
6 gólos: Buzás (Diósgyőr), Mátyus (FTC), Szarvas (Győr), Gabala (Kispest), Kabát (Kispest), Baranyi (Nyí­rség), Casoltan (ZTE), Kámán (ZTE), Nagy T. (Vác), Kuttor (Diósgyőr 2, Videoton 4)