1999.X.16. Ferencváros – DVSC 0-1

A több helyzetet kidolgozó, s ezekből egyet gólra váltó Debrecen megérdemelt győzelmet aratott.

Ferencváros-Debreceni VSC 0-1 (0-0)
Üllői út, 4.000 néző, V: Juhos

Ferencváros: Szűcs L. – Jagodics – Szűcs M. (Lilik 44.), Mátyus, Nagy N. – Kriston, Bárányos (Schultz 71.), Kovács B., Füzi – Horváth P., Tóth M.

Debrecen: Fekete – Gojan – Bodnár, Pető – Vadicska, Bagoly, Sándor, Szatmári – Ulveczki (Bajzát 85.), Sabo (Dobos 90.), Casoltan (Siklósi 88.)

Gól: Szatmári (54.)

1. perc: Tóth M. pörgetett a kirobbanó Bárányos elé, aki középről, 14 m-ről, nagy helyzetben a kivetődő debreceni kapusba lőtte a labdát.
6. perc: Sabo visszagurí­tása után Szatmári 5 m-ről lőhetett, Szűcs L. azonban bravúrosan védett.
18. perc: Sabo balról, az oldalvonal mellől mintegy 25 m-ről leadott szabadrúgását látványosan hárí­totta a ferencvárosi kapus.

51. perc: Horváth P. lépett ki a vendégvédők között, elhúzta a labdát Fekete mellett, de sokáig kivárt, s a debreceni kapus lábbal mentett.
54. perc: óriási védelmi hiba után megszerezte a vezetést a Debrecen. Jagodics a kapu előterében rosszul szabadí­tott fel, a labda Szatmári elé került, aki balról, 8 m-ről a hosszú alsó sarokba gurí­tott (0-1).
77. perc: Ulveczki jó labdájával Casoltan egyedül futhatott a ferencvárosi kapu irányába, de 6 m-ről csúnyán mellé lőtt.
82. perc: Casoltan hagyott ki ismét hatalmas helyzetet, amikor a Sabótól kapott labdát 7 m-ről mellé lőtte.
86. perc: Füzi hatalmas 8 m-es lövését Fekete bravúrosan védte, majd Tóth M. emelt 5 m-ről fölé.

6 gólos: Tököli (Dunaferr)
5 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsai FC), Nicsenko (Dunaferr), Sowunmi (Vasas DH)
4 gólos: Faragó (Szeged LC), Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Frunza (Diósgyőri FC), Kenesei K. (MTK Hungária), Lukács (Gázszer)
3 gólos: Csiszár (Győri ETO FC), Filó (Zalahús ZTE FC), Földes (Gázszer), Halmai (MTK Hungária), Illés (MTK Hungária), Kabát (Vasas), Kiss B. (Lombard FC), Nagy S. (Lombard FC), Rob (Vác FC-Zollner), Tamási (Újpest), Tóth M. (FTC), Zavadszky (Dunaferr)