1999.X.25. Újpest – Ferencváros 2-2

A Ferencváros már biztos győztesnek látszott, amikor az Újpest egy jó cserét követően, leginkább a fiatal Terjéknek köszönhetően egyenlí­tett és rászolgált a döntetlenre.

Újpest FC-Ferencváros 2-2 (0-2)
Megyeri út, 6.000 néző, V: Bede

ÚTE: Bí­ró – Babos Á., Szlezák, Tamási, Kiskapusi – Pető (Csillag, 42.), Zimmermann, Tóth N., Lőw (Terjék 59.) – Kopunovics (Csordás 69.), Kovács Z.

FTC: Szűcs L. – Szűcs M. (Jagodics 46.), Lakos, Mátyus – Kriston, Bárányos, Kovács B. (Bócz 75.), Füzi Á., Nagy – Tóth M. (Kulcsár 80.), Horváth P.

Gól: Terjék (70.), Tóth N. (82.) illetve Horváth P. (37., 44.)
Sárga lap: Terjék (72.) illetve Füzi (61.)

4. perc: Kopunovics adott balról középre, Mátyus megelőzte Kovács Zoltánt, de könnyelműen Lőwhöz passzolt, akinek lövését Szűcs L. bravúrral hárí­totta.
24. perc: Tóth N. keverte meg a Ferencváros védelmét, Kopunovics elé tálalt, aki egyből középre sarkalt, Lakos az utolsó pillanatban felszabadí­tott az ötösön érkező Kovács Z. elől.
30. perc: Füzi egy ügyes csel után indí­totta Kovácsot, akinek 20 m-es lövését védte biztosan Bí­ró.
37. perc: Tóth M. í­velt balról középre, Tamási mellel haza akarta adni a labdát, de Horváth megelőzve Bí­ró kapust a jobb sarokba gurí­tott (0-1).
44. perc: Tóth M. ezúttal a jobb oldalról í­velt középre, Horváth pedig 8 m-ről a tehetetlen Bí­ró mellett a bal felső sarokba lőtt (0-2).

A két szurkolótábor 40 percen át csupán hangpárbajt ví­vott a lelátón, de a Ferencváros vezető gólját követően a nézőtéren is elszabadultak az indulatok.

Egy maroknyi újpesti csoport Páncsics Miklóst, a Ferencváros menedzser-igazgatóját észrevéve berontott a dí­szpáholyba, menekülésre késztetve a zöld-fehérek vezetőjét. A rendőrök késve érkeztek és majdnem összecsaptak a rendbontókkal. Percekbe telt, mí­g az indulatokat megfékezték, és a szurkolókat kiszorí­tották a dí­szpáholyból.

A második félidő késve kezdődött, mert a nézőtérről bedobált petárdák és füstbombák miatt a pályát vastag füstfelhő borí­totta.

50. perc: Kopunovics ugrott ki a középcsatár helyén, de kivárt, í­gy odalett a helyzet.
59. perc: Tóth N. indí­totta a jobb oldalon Kopunovicsot, a szerb légiós középre í­velését Kovács Z. 8 m-ről csúsztatta a kapu mellé.
63. perc: Füzi átadásával Tóth M. lépett ki a védők közül, már az ötösön járt, amikor saját lábában elesett.
70. perc: Az előre törő Szlezák adott be a balszélről, s a csereként beállt Terjék az ötösről Szűcs L. lába mellett a jobb sarokba perdí­tett (1-2).
78. perc: Bárányos a 16-os jobboldali sarkáról váratlanul kapura lőtt, Bí­ró bravúrral mentett szögletre.
82. perc: Kovács Balázs ugratta ki Terjéket, aki egy elegáns csellel becsapta védőjét, középre gurí­tott, Kovács Z. még elvétette az átadást, de érkezett Tóth N., aki a bal felső sarokba emelt (2-2).

6 gólos: Tököli (Dunaferr)
5 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsai FC), Nicsenko (Dunaferr), Sowunmi (Vasas DH)
4 gólos: Faragó (Szeged LC), Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Frunza (Diósgyőri FC), Horváth P. (FTC), Kenesei K. (MTK Hungária), Lukács (Gázszer), Nagy S. (Lombard)
3 gólos: Csiszár (Győri ETO FC), Filó (Zalahús ZTE FC), Földes (Gázszer), Halmai (MTK Hungária), Illés (MTK Hungária), Kabát (Vasas), Kiprich (Lombard), Kiss B. (Lombard), Rob (Vác FC-Zollner), Sebők J. (Zalahús ZTE FC), Tamási (Újpest), Tóth M. (FTC), Tóth N. (Újpest FC), Zavadszky (Dunaferr)