1999.X.30. Ferencváros – Lombard FC 0-1

Roppant alacsony szí­nvonalú mérkőzésen az időnként futballt is bemutató Lombard teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Ferencváros-Lombard FC 0-1 (0-0)
Üllői út, 1.500 néző, V: Szabó Zs.

FTC: Szűcs L. – Lilik, Lakos, Jagodics, Mátyus – Kriston, Bárányos (Schultz 65.), Kovács B. (Kulcsár 60.), Nagy N. – Tóth M., Horváth P.

Lombard: Gelei – Hornyák, Mészöly, Szalma (Varga 36.), Virág – Süveges, Kiprich (Kovács A. 71.), Tüske, Letenyei – Nagy S., Kiss (Petres 63.)

Gól: Kiss (58.)
Sárga lap: Lakos (14.), Nagy N. (82.), Kriston (90.) illetve Hornyák (45.), Mészöly (64.)

3. perc: Nagy N. hosszú indí­tásával Bárányos került helyzetbe, de kissé kisodródott, s í­gy a bal sarokra tartó lövését Gelei a mezőnybe öklözte.
13. perc: Nagy S. átadásával a Lombard szlovák légiósa Kiss léphetett ki a védők közül, egészen az ötös sarkáig verekedte magát, ám lövés helyett középre gurí­tott, Szűcs L. pedig vetődve hárí­tott a gólra éhes Nagy S. elől.
30. perc: Kriston adott be a jobb oldalról, és Tóth M. a balösszekötő helyéről, 13 m-ről alig fejelt a bal sarok mellé.
45. perc: Tóth M. a jobbösszekötő helyéről, váratlanul lövésre szánta el magát, a jobb alsó sarokra tartó labdáját Gelei ujjheggyel tolta szögletre.

49. perc: Lakos könnyelműsködött utolsó emberként, Nagy S. elvette tőle a labdát, Kiprichet ugratta ki, akinek lövését Szűcs L. lábbal hárí­totta.
53. perc: három ferencvárosi vezethette rá a labdát két tatabányai védőre, Kovács B. kiugratta Kristont, aki érthetetlenül, messziről elrúgta a labdát, s Gelei vetődve védett.
54. perc: Tóth N. 10 m-ről nagy helyzetből az égbe bombázott.
58. perc: Nagy S. jó ütemben tálalt a kiugró Kiprich elé, a tatabányai játékos-edző még Szűcsöt is kicselezte, majd visszagurí­tott Kiss elé, aki 8 m-ről a kapuba továbbí­tott (0-1).
70. perc: Horváth ugrott ki a jobbösszekötő helyén, de lövésébe Gelei bravúrral belevetődött, a mezőnybe vágódott róla a labda.

* * *

A Ferencváros-Lombard PNB-s labdarúgó mérkőzést (0-1) követően az Üllői úti székház előtt, körülbelül 1000 csalódott Fradi-drukker tüntetett.

“Gyertek ki!” – hallatszott be a fenyegető felszólí­tás a klubházba, ahonnan az InKal Security biztonsági szolgálat emberei egy teremtett lelket sem engedtek ki az utcára, s a Ferencváros játékosai sem hagyhatták el az öltözőt. Azt pontosan nem lehetett tudni, hogy kinek szánták az “invitálást” a felbőszült szurkolók.

Torgyán József, a klub társadalmi elnöke nem volt jelen a találkozón, a vesztett meccs utáni sajtótájékoztatón Stanko Poklepovic, a Ferencváros vezetőedzője a következőket nyilatkozta:

– Semmilyen rosszat nem tudok mondani a játékosaimról, mindent kiadtak magukból, 13 szögletet rúgtunk, de ezen a találkozón semmi sem sikerült. Az ellenfél kiváló csapatjátékot nyújtott, jól felkészült a Ferencváros játékából. Ez olyan pillanat a klub életében, amikor bátornak kell lenni, és ki kell tartani. Mögöttünk hatalmas közönség áll – mondta Poklepovic, miközben a klubház előtt a tömeg azt skandálta: “Páncsics, takarodj!”

A Ferencváros vezetői közül senkit sem lehetett megtalálni a klubházban, ahol eredetileg ünnepre készültek, miután az együttes a 2500. mérkőzését játszotta. Az ünnepből végül tüntetés lett.

Poklepovic arra a kérdésre, hogy lemond-e a vezetőedzői posztról a következőt válaszolta:

– Soha nem szoktam feladni. Én úgy gondolom, hogy megfelelően dolgozom. De ha a vezetés úgy értékeli a helyzetet, hogy annak következtében felállí­tanak, akkor – felállok.

*

Torgyán József a hétfő délutáni megbeszélései után kijelentette: nincs szükség változtatásra az FTC labdarúgócsapatának irányí­tásában

A miniszter-klubelnök az MTI értesülései szerint nem csak az együttes közvetlen irányí­tóival (Páncsics Miklós igazgatóval, Stanko Poklepovic vezetőedzővel és Mucha József pályaedzővel) tárgyalt, hanem találkozott Furulyás Jánossal, a klub alelnökével, valamint három futballistával – Jagodiccsal, Mátyussal és Szűccsel – is. A Fradi elsőszámú vezetője szerint három pontban foglalható össze mindaz, amivel magyarázzák a PNB-s csapat gyenge szereplését.

Ezek a következők:

1. nem jó a játékosállomány,
2. túl kemény edzéseket tart a horvát tréner és ehhez a játékosok még nem szoktak hozzá,
3. a futballisták szaboltálják a munkát, mert önjelölt edzők tüntek fel a háttérben.

Utóbbi megállapí­tásról Torgyán József nem szólt részletesebben, nem emlí­tett neveket. Azt viszont elmondta, hogy nem Poklepovicot kell elküldeni, hanem, ha úgy adódik, néhány játékost, játszhatnak a Fradiban akár az ifik is helyettük és majd a szezon végén kell gondolkozni az esetleges változtatásokon.

6 gólos: Sowunmi (Vasas DH)
5 gólos: Horváth Gy. (Nagykanizsai FC), Lukács (Gázszer FC), Nicsenko (Dunaferr)
4 gólos: Faragó (Szeged LC), Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Frunza (Diósgyőri FC), Horváth P. (FTC), Kenesei K. (MTK Hungária), Kiss B. (Lombard FC), Nagy S. (Lombard FC), Rob (Vác FC-Zollner)
3 gólos: Csiszár (Győri ETO FC), Filó (Zalahús ZTE FC), Földes (Gázszer), Halmai (MTK Hungária), Illés (MTK Hungária), Juhár (Vasas DH), Kabát (Vasas), Kiprich (Lombard), Kovács Z. (Újpest FC), Sebők J. (Zalahús ZTE FC), Tamási (Újpest), Tóth M. (FTC), Tóth N. (Újpest FC), Vadicska (DVSC), Zavadszky (Dunaferr)

03.17.14:45 TV:M4Sport