1999.XII.4. Ferencváros – Szeged LC 4-0

A Szeged egy órán keresztül teljesen egyenrangú ellenfele volt a zöld-fehéreknek, de ezután, bár emberelőnybe kerültek, összeroppantak a vendégek, í­gy a Ferencváros győzelméhez nem férhetett kétség.

Ferencváros-Szeged LC 4-0 (0-0)
Üllői út, 1.500 néző, V: Hajdó

FTC: Szűcs L. – Kriston, Lakos, Mátyus, Nagy N. – Halgas, Bárányos Jagodics, Kovács B. (Schultz 56.), Horváth P., Tóth M.

Szeged: Dobó – Németh, Basic, Mikler – Popovics, Turján (Kurucsai 77.), Herczku, Jeremejev, Bencze – Faragó, Kenesei Z.

Gól: Horváth P. (63., 78.), Bárányos (89.), Tóth M. (91.)
Kiállí­tva: Mátyus (58.)
Sárga lap: Mátyus (51., 58.), Kriston (64.), Lakos (86.) illetve Bencze (24.), Jeremejev (41.)

13. perc: Kenesei Z. í­velését Faragó mellel Jeremejev elé tette, aki 14 m-ről ordí­tó gólhelyzetből a bal sarok mellé lőtt.
25. perc: Kriston tört előre, Tóth Mihálytól szerencsésen visszaperdült elé a labda, de nagy helyzetben a kapu helyett a klubházat találta el.
27. perc: Jagodics fordulásból kapura lőtt, Dobó ahelyett, hogy megfogta volna a labdát, ügyetlenül kiütötte, de Horváth P. az ötösről az üres kapu fölé lőtt.

53. perc: Popovics 20 m-ről váratlanul lövésre szánta el magát, s Szűcs L. helyett a kapufa hárí­tott.
58. perc: az előretörő Mátyus szabálytalankodott Basiccsal szemben, majd mikor a játékvezető lefújta a megmozdulását, mérgében elrúgta a labdát. A második sárga lap a kiállí­tását jelentette.
63. perc: Kriston húzott el a jobb oldalon, középre gurí­tása után Herczku megpróbált felszabadí­tani, de szerencsétlenségére Horváth P. közbeugrott, és lábáról a tehetetlen Dobó mellett a kapu közepébe pattant a labda (1-0).
78. perc: Schultz végzett el szögletrúgást, beí­velését Halgas továbbfejelte, és Horváth P. 8 m-ről egyből a bal sarokba lőtt (2-0).
89. perc: Bárányos ugrott ki a jobbösszekötő helyén és a kifutó Dobó mellett a jobbsarokba vágta a labdát (3-0).
91. perc: Schultz-szöglet a bal oldalról, és Tóth M. az ötösről a bal sarokba talált (4-0).

9 gólos: Horváth P. (FTC)
7 gólos: Illés (MTK Hungária), Kenesei K. (MTK Hungária), Frunza (Diósgyőr)
6 gólos: Faragó (Szeged LC), Sowunmi (Vasas DH), Nicsenko (Dunaferr), Zavadszky (Dunaferr)
5 gólos: Ferenczi (Zalahús ZTE FC), Horváth Gy. (Nagykanizsai FC), Kiprich (Lombard FC), Kiss B. (Lombard FC), Kovács Z. (Újpest FC), Lukács (Gázszer FC), Rob (Vác FC-Zollner), Szili (Vasas DH)
4 gólos: Földes (Gázszer), Nagy S. (Lombard FC), Tóth M. (FTC), Tóth N. (Újpest FC), Bagoly (DVSC), Vadicska (DVSC) Csiszár (Győri ETO FC)