2000.IV.1. Nyí­rség-Spartacus – Ferencváros 3-0

A hazaiak remekül játszottak és ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten nyertek.

Nyí­rség-Spartacus FC – Ferencváros 3-0 (3-0)
Nyí­regyháza, 12.000 néző, V: Szabó Zs.

Nyí­rség-Spartacus: Celeszki – Ács, Szatke, Nagy S. (Gerliczki 89.) – Turóczi, Kondora, Dican, Karkusz – Csernyijenko, Novák, Kocsis

Ferencváros: Szűcs L. – Szűcs M., Lakos, Nagy N. (Crnomarkovic 26.) – Kriston, Csoknay, Bárányos (Váczi 46.), Füzi (Földvári 46.), Vén – Horváth P., Tóth M.

Gól: Szatke (21.), Csernyijenko (39., 43.)
Kiállí­tva: Tóth M. (83.)
Sárga lap: Szatke (19.), Nagy S. (83.) illetve Csoknay (27.), Lakos (64.), Váczi (70.), Földvári (76.)

21. perc: Novák jobboldali szögletét Csernijenko fejjel megcsúsztatta, a középen érkező Szatke 5 m-ről lőtt a kapuba (1-0).
39. perc: Kocsis bal oldalról í­velt át a hosszú oldalra, Csernijenko 3 m-ről fejelt a jobb sarokba (2-0).
43. perc: Novák jobboldali szögletét követően Csernijenko 5 m-ről fejelt a kapu közepébe (3-0).

55. perc: Karkusz visszagurí­tott Novákhoz, aki 10 m-ről a felső lécet találta el.
83. perc: Nagy S. szabálytalanul szerelte Tóthot, aki megütötte a hazai játékost ezért piros lapot kapott.

17. Vác FC 22 2 5 15 19-55 11

(A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.)

16 gólos: Tököli (Dunaferr)
14 gólos: Tóth M. (FTC)
12 gólos: Horváth P. (FTC)
10 gólos: Kenesei K. (MTK), Tóth N. (Újpest)
9 gólos: Frunza (Diósgyőr), Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 4), Illés(MTK)
8 gólos: Zavadszky (Dunaferr), Kovács Z. (Újpest)
7 gólos: Ferenczi (ZTE 5, Győr 2), Galaschek (Vasas), Kabát (Vasas), Kerekes (Nagykanizsa 2, Debrecen 5), Szili (Vasas)
6 gólos: Csernyijenko (Nyí­rség), Csiszár (Győr), Ferenczi (ZTE 5, Győr 1), Herczeg (Győr), Tiber(Vasas)