2000.IV.5. Ferencváros – Diósgyőr 2-0

Ha ilyen í­téletidőben, szakadó esőben magas szí­nvonalról szó sem lehetett, az iramra és a küzdelemre nem panaszkodhattak a nézők. A Ferencváros – bár a második félidő elején forró pillanatokat élt át – megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Ferencváros-Diósgyőri FC 2-0 (1-0)
Üllői út, 2.000 néző, V: Hajdó

FTC: Szűcs L. – Szűcs M., Csoknay, Nagy N. – Földvári (Halgas 75.), Bárányos (Crnomarkovic 72.), Vén, Váczi, Füzi – Horváth P., Rob (Lászka 85.)

Diósgyőr: Nagy Z. – Harnócz, Filipovic, Kunzo, Herczku (Barva 67.) – Szakos, Lipták (Hompoth, 32.), Vitelki, Lippai – Tsupik (Raican 46.), Kákóczki

Gól: Rob (24.), Váczi (61.)
Sárga lap: Földvári (9.), Bárányos (25.), Csoknay (66.) illetve Szakos (22.), Vitelki (25.), Filipovic (34.), Herczku (35.)

15. perc: Horváth P. nagyszerű ütemben ugratta ki középen Váczit, akinek ballábas lövése már túljutott a kapuson, és vészesen közeledett a bal alsó sarok irányába, ám a labda a tócsán “megcsúszott” és elgurult a kapufa mellett.
24. perc: Vitelki a félpálya közelében csúnyán megrúgta Bárányost, aki felpattant, csaknem felöklelte a diósgyőri játékost, Vén azonban a játékkal törődött, egyből Rob elé tálalt, aki a 16-oson átvette a labdát, majd laposan, a jobb sarokba lőtt (1-0).
40. perc: hatalmas kavarodást követően Horváth P. elé perdült a labda az ötösön, a ferencvárosi középcsatár elgurí­totta Nagy Z. mellett, de a gólba tartó lövés ezúttal is elakadt egy kapu előtti tócsában.

52. perc: jobboldali diósgyőri szögletrúgás után Szűcs L. a labda alá szaladt, Raican í­gy az üres kapura fejelhetett, ám a gólvonalon álló Szűcs M. kivágta a labdát.
61. perc: Vén-Füzi akció futott a baloldalon, a középpályás élesen középre lőtte a labdát, amit Nagy Z. röviden ütött ki és Váczi a 11-es pontról az üres kapuba gurí­tott (2-0).
62. perc: Vén 18 m-es szabadrúgása a felső lécről hagyta el a játékteret.

17. Vác FC 23 2 5 16 19-58 11

(A Szeged LC-t kizárták, és eddigi eredményeit törölték. A Siófoktól 3 pontot levontak.)

16 gólos: Tököli (Dunaferr)
14 gólos: Tóth M. (FTC)
12 gólos: Horváth P. (FTC)
11 gólos: Kenesei K. (MTK Hungária), Tóth N. (Újpest)
10 gólos: Illés (MTK)
9 gólos: Frunza (Diósgyőr), Horváth Gy. (Nagykanizsa 5, Kispest 4), Kabát (Vasas DH)
8 gólos: Zavadszky (Dunaferr), Kovács Z. (Újpest)
7 gólos: Csernijenko (Nyí­rség), Ferenczi (ZTE 5, Győr 2), Galaschek (Vasas), Kerekes (Nagykanizsa 2, Debrecen 5), Szili (Vasas)
6 gólos: Csiszár (Győr), Herczeg (Győr), Tiber (Vasas), Kulcsár (FTC 1, Siófok 5), Rob (Vác 5, FTC 1)