2000.IX.15. Haladás – Ferencváros: 3-0

Második félidei sokkal jobb játékával teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Haladás az ezúttal is enerváltan és elképzelés nélkül játszó Ferencvárossal szemben.

Labdarúgó NB I., alapszakasz, 8. forduló, A-csoport:

Haladás-Ferencváros 3-0 (0-0)
Szombathely, 5.000 néző, V: Kiss B.

Haladás: Kurucsai – Takács, Flavio Pim, Juhász, Tóth P. – Kaj, Somfalvi, André (Németi 46.), Halmosi (Simon 87.) – Nelio, Alex

Ferencváros: Németh – Kriston (Szűcs M. 65.), Cheregi (Gajda 76.), Dragóner – Balog Z., Lipcsei, Gyepes, Vén, Nagy N. – Tóth M., Gera (Rob 46.)

Gól: Alex (48., 63.), Halmosi (81.)
Sárga lap: Nelio (36.) illetve Gera (19.), Kriston (45.), Cheregi (70.), Gyepes (84.)

14. perc: Nelio ollózva passzolt hátra brazil légiós honfitársának Alexnek, aki 7 méterről lőtt kapura, de Németh védte a jobb sarok felé tartó labdát.
16. perc: Cheregi átadását Tóth M. 14 méterről lőtte kapura, Kurucsai védte a bal sarok felé tartó labdát.
39. perc: Lipcsei szabadrúgásából Dragóner a hálóba fejelt, de a gólt lökés előzte meg, ezért Kiss Béla játékvezető érvénytelení­tette a találatot.

48. perc: Somfalvi pontos átadásából Halmosi tört kapura, lövését Németh az érkező Alex elé ütötte, aki 7 méterről a hálóba fejelt (1-0).
63. perc: Somfalvi bal oldali, lapos beadását Németh elvétette és az érkező Alex 3 méterről a kapuba gurí­tott (2-0).
81. perc: Halmosi, Somfalvi, Halmosi összjáték után a szombathelyi középpályás 6 méterről Németh hasa alatt biztosí­totta be a Haladás győzelmét (3-0).

8. Nyí­rség-Spartacus 8 2 – 6 4-12 6

(A Dunaferr – Kispest-Honvéd mérkőzés október 4-én lesz.)

6 gólos: Kenesei (Győri ETO), Tököli (Dunaferr), Vincze I. (Tatabánya)
4 gólos: Nagy L. Győr ETO)
3 gólos: Alex (Haladás), Horváth P. (FTC), Kovács A. (Tatabánya), Lengyel (Dunaferr), Sira (Sopron), Somogyi (Sopron)
2 gólos: Csernijenko (Nyí­regyháza), Dragóner (FTC), Erős (Győr), Halmosi (Haladás), Plókai A. (Kispest), Tóth Mihály (FTC), Zavadszky (Dunaferr)