2000.X.21. Ferencváros – Matáv-Sopron: 2-1

Mindkét csapat nyí­ltan, támadószellemben futballozott, és az adok-kapokban végül a több helyzetet kidolgozó, s azokat jobban kihasználó Ferencváros megérdemelten győzött és előzte meg a tabellán a Sopront.

Labdarúgó NB I, alapszakasz, 13. forduló, A-csoport:

Ferencváros-Matáv Compaq Sopron 2-1 (2-1)
Üllői út, 3.000 néző, V: Arany

Ferencváros: Németh G. – Cheregi, Dragóner, Balog Z. – Földvári (Gera 62.), Csiszár, Lipcsei (Gyepes 82.), Vén, Nagy N. – Tóth M. (Szűcs M. 67.), Horváth P.

Matáv Compaq Sopron: Borsi – Vincze G., Szabados, Horváth R., Salagean – Tóth M. (Kovács I. 58.), Perger, Somogyi, Kulcsár – Sira (Gerliczki 78.), Preisinger (Bausz 78.)

Gól: Horváth P. (30.), Lipcsei (45.) illetve Preisinger (21.)
Sárga lap: Dragóner (33.), Horváth P. (49.) illetve Vincze G. (29.)

2. perc: Vén tört be a soproniak büntető területére, majd jobb lábbal váratlanul lövésre szánta el magát, a labda a felső lécről vágódott a mezőnybe.
17. perc: Tóth Mihály jobb oldali beí­velését Horváth P. csúsztatta kapura, Borsi vetődve, bravúrral hárí­tott.
21. perc: Salagean ment el a bal szélen, beadását Preisinger tiszta helyzetből fejelhette kapura, Németh G. elsőre hárí­tott, de a kipattanót Preisinger másodjára a léc alá vágta (0-1).
25. perc: Nagy N. húzott el a bal szélen beadását Tóth Mihály 10 méterről a léc alá bombázta. A játékvezető azonban a partjelző intésére les cí­mén érvénytelení­tette a ferencvárosiak gólját.
30. perc: Vén í­velhetett szabadrúgást a soproni térfél közepéről, amit Horváth P. 10 méterről a jobb felső sarokba fejelt (1-1).

45. perc: Lipcsei Horváth P. összjáték után visszakerült a labda a ferencvárosiak középpályásához, akinek 14 méteres lövése egy soproni védőn irányt változtatva került a kapuba (2-1).
70. perc: Lipcsei jobb oldali szögletét Dragóner csak centiméterekkel fejelte a jobb sarok mellé.
73. perc: Lipcsei szabadrúgását Gera 4 méterről óriási helyzetben fölé bombázta.

8 gólos: Kenesei (Győri ETO)
6 gólos: Horváth P. (Ferencváros), Kovács A. (Lombard), Zavadszky (Dunaferr)
5 gólos: Csernijenko (Nyí­regyháza), Sira (Matáv Sopron)
4 gólos: Nagy L. (Győri ETO)
3 gólos: Alex (Haladás), Faragó (Kispest-Honvéd), Lengyel (Dunaferr), Nagy T. (Dunaferr), Nelio (Haladás), Nicsenko (Dunaferr), Plókai A. (Kispest-Honvéd), Preisinger (Matáv Sopron), Rósa H. (Dunaferr), Somogyi (Matáv Sopron), Szekeres (Kispest-Honvéd), Tóth Mihály (Ferencváros)