2001.VI.23. DVSC – Ferencváros: 0-2

Aranyérmes Ferencváros

A vezetés megszerzését követően a Ferencváros már csak az eredmény tartására törekedett. A debreceniek erejéből ezúttal csupán a mezőnyfölény kiharcolására futotta. A Ferencváros ezzel a győzelmével megszerezte a bajnoki cí­met és a Bajnokok Ligájában indulhat.

A labdarúgó NB I 22., szombati zárófordulója dönt a bajnoki cí­mről. Az aranyérem sorsa a Debrecen-FTC találkozón dől el. Döntetlen vagy vendégsiker esetén a Ferencváros végez az élen, ha a hazaiak nyernek, akkor a Dunaferr – amely nem lép pályára az utolsó körben – megismételve tavalyi sikerét, ismét bajnok.

Amennyiben döntetlennel zárul a ferencvárosiak debreceni mérkőzése, akkor az FTC és a Dunaferr azonos pontszámmal zárja a szezont, az egymás elleni eredmények azonban a budapesti csapatnak kedveznek (FTC-Dunaferr 2-0, Dunaferr-FTC 0-0).

*

Debreceni VSC-Ferencváros 0-2 (0-1)
Debrecen, 6.500 néző, V: Hanacsek

Debreceni VSC: Balogh – Bernáth, Frida, Hanák – Böőr, Vadicska, Kovács N. (Máté 84.), Turján (Nagy Sz. 46.), Szatmári – Bajzát, Ulveczki (Radojicic 76.)

Ferencváros: Szűcs – Dragóner, Hrutka, Nagy N. – Pinte, Gyepes, Lipcsei (Csiszár 71.), Keller – Gera (Vén 54.), Tóth M., Fülöp (Horváth P. 82.)

Gól: Hrutka (34.), Gyepes (94.)
Sárga lap: Frida (80.) illetve Tóth M. (61.), Fülöp (66.), Hrutka (67.), Keller (72.)

13. perc: Fülöp lőtt 22 m-ről, Balogh nehezen fogta meg a pattogós labdát.
34. perc: Keller jobboldali szögletét Hrutka 8 m-ről csúsztatta a jobb sarokba (0-1).
94. perc: baloldali ferencvárosi akció végén Vén í­velt Gyepeshez, aki a bal alsó sarokba gurí­tott (0-2).

Az NB I. végeredménye:

1. Ferencváros 22 12 8 2 36-14 48 pont (4)
8. Videoton 22 9 2 11 37-34 31 (2)
9. Matáv Compaq-Sopron 22 7 6 9 26-30 30 (3)

16 gólos: Horváth P. (Ferencváros)
15 gólos: Dvéri (Újpest), Urbán (Újpest)
14 gólos: Ferenczi (MTK Hungária), Földes G. (Videoton)
13 gólos: Bajzát (Debrecen), Vincze I. (Lombard)
12 gólos: Waltner (Zalaegerszeg)
11 gólos: Egressy (MTK 0, Kispest-Honvéd 4, Zalaegerszeg 7), Tiber (Vasas), Vayer (Győr)
10 gólos: Faragó (Kispest-Honvéd), Penksa (Dunaferr)