2001.VIII.18. Dunaferr – Ferencváros: 0-1

A bajnok FTC védekezésre rendezkedett be Dunaújvárosban, célja a pontszerzés volt. A meddő hazai akciók végén azonban a kisérletek rendre célt tévesztettek és a vendégek egy pontrúgás után szerzett góllal a győzelmet is megszerezték a közepesnél is alacsonyabb szinvonalú “rangadón”.

Dunaferr – Ferencváros 0-1 (0-0)
Dunaújváros, 5000 néző, V: Hanacsek

Dunaferr: Petry – Molnár (Lengyel 70.), Salamon, Bagoly, Kiss Gy. – Medic (Nikolov 46.), Zováth, Jakl (Baranyi 86.), Penksa – Sowunmi, Tököli

Ferencváros: Szűcs L. – Balog, Dragóner, Hrutka – Kriston (Cheregi 62.), Lipcsei, Szabó T. (Zombori 74.), Szkukalek – Pinte, Jancula (Gyepes 46.), Gera

Gól: Hrutka (57.)

3. perc: Szkukalek baloldali beadása megpattant egy védőn, majd a felső lécre hullott.
15. perc: Bagoly balról átí­velt a vendég védők között, Medic éles szögből, kapásból a bal kapufát találta telibe.

57. perc: Szabó beí­velését Hrutka 7 m-ről a földre fejelte, ahonnan a jobb kapufára pattant a labda, majd a gólvonal mögé csorgott (0-1).

5 gólos: Ferenczi (MTK)
4 gólos: Illés (MTK), Kenesei (Zalaegerszeg), Tokody (Újpest), Tóth M. (Sopron), Tököli (Dunaferr)
3 gólos: Egressy (Zalaegerszeg), Hrutka (FTC), Preisinger (Haladás), Somogyi (Sopron), Terjék (Videoton), Waltner (Zalaegerszeg)

Egy hozzászólás a(z) 11111010001ejegyzéshez

• ftc.hu: Tovább folytatta győzelmi szériáját a Ferencváros.

Dunaferr – Ferencváros: 0-1 (0-0)
    Dunaújváros, 5.000 néző, vezette: Hanacsek (Kovács P., Ákos)

Dunaújváros: Petry -- Molnár (Lengyel 70.), Salamon, Bagoly, Kiss Gy. -- Medic (Nikolov 46.), Zováth, Jäkl (Baranyi 86.), Penksa -- Sowunmi, Tököli

Ferencváros: Szűcs L. – Balog Z., Dragóner, Hrutka -- Kriston (Cheregi 62.), Lipcsei, Szabó T. (Zombori 74.), Szkukalek -- Pinte, Jancula (Gyepes 46.), Gera

Csank János együttese ezúttal a tavalyi évad ezüstérmese, a Dunaferr otthonából rabolta el a pontokat. A Fradi végig remekül állta a Dunaferr rohamokat, a zöld-fehérek remekül megszervezték a védekezésüket. Sőt, a csapat egyik hátvédje, Hrutka János még a támadásokat is segí­tette, a hórihorgas védő az 57. percben el is döntötte a mérkőzést, fejese utat nyert a rutinos Petry Zsolt kapujába.