2001.XI.17. Haladás – Ferencváros: 1-3

Közepes iramú mérkőzésen az első félidőben a Ferencváros, a másodikban a Haladás játszott fölényben. A fővárosiak a hajrában jobban koncentráltak, ennek köszönhették sikerüket.

Haladás – Ferencváros 1-3 (0-1)
Szombathely, 4000 néző, V: Ábrahám

Ferencváros: Szűcs L. – Dragóner – Balog, Hrutka, Gyepes – Kriston (Jovic 79.), Lipcsei, Vén, Zombori (Szkukalek 61.) – Kuznyecov (Fülöp 67.), Pinte

Gól: Leandro (57. – 11-esből) illetve Gyepes (15.), Jovic (89., 92.)
Sárga lap: Kriston (66.), Fülöp (76.)

15. perc: Balog hatalmas bedobására az 5-ösnél jó ütemben érkezett Gyepes, aki fejjel a jobb sarokba csúsztatott (0-1).

57. perc: Preisinger és Lipcsei kölcsönösen ráncigálták egymást a 16-oson belül, Ábrahám játékvezető a ferencvárosi játékost látta szabálytalannak, 11-est í­télt, amit Leandro értékesí­tett (1-1).
60. perc: Somfalvi átadását követően Preisinger lőtt 16 m-ről, labdája Gyepesről a kapufára pattant.
71. perc: Takács jött ki rosszul egy beadásra, Fülöp 12 m-ről a felső lécet találta el.
89. perc: Fülöp tartotta jól a labdát, a Haladás kapujától 20 méterre az üresen álló Jovichoz passzolt, aki a bal alsó sarokba csavart (1-2).
92. perc: Fülöp átadása után ismét Jovic volt eredményes (1-3).

16 gólos: Tököli (Dunaferr)
11 gólos: Egressy (Zalaegerszeg), Illés (MTK)
10 gólos: Ferenczi (MTK)

Egy hozzászólás a(z) 11111010001ejegyzéshez

• ftc.hu: Hosszú hetek sikertelensége után újra győzött a Ferencváros. Csank János együttese Szombathelyen verte 3-1-re a Haladás csapatát.

Haladás – Ferencváros: 1-3 (0-1)
    Szombathely, 4.000 néző, vezette: Ábrahám (Balajti, Gyarmati)

S. Oliver Haladás: Takács T. – Czeglédi – Nagy G., Juhász (Tóth P. 67.), Leandro (Suriel 73.) – Somfalvi (Nagy L. 67.), Horváth A., Némethy, Halmosi – Filipovic, Preisinger

Ferencváros: Szűcs L. – Dragóner – Balog Z., Hrutka, Gyepes – Kriston (Jovic 79.), Lipcsei, Vén, Zombori (Szkukalek 61.) – Kuznyecov (Fülöp Z. 67.), Pinte

Sárga lap: Kriston (66.), Fülöp Z. (76.)

A rendkí­vül feszült légkörű mérkőzésen a Ferencváros negyedórányi játék után szerzett vezetést a Haladás otthonában. Balog hatalmas bedobása után Gyepes 5 méterről a kapu jobb oldalába fejelt.

A folytatásban a szombathelyiek kezdeményeztek valamivel többet, de az egyenlí­tés csak második félidőben sikerült. Az 58. percben Preisingert lerántotta Lipcsei a 16-oson belül, a megí­télt 11-est Leandro a jobb sarokba lőtte. Csank János ezután pályára küldte Fülöpöt, majd később Jovicsot is, mint utólag kiderült nem hiába. A találkozó hajrájában az utóbbi kétszer is nagyszerű labdát tálalt az idegenlégiós elé, aki mindkétszer bevette az egyébként rendkí­vül jól védő Takács kapuját. Ez azt jelentette, hogy a 100. zöld-fehér rangadót a fővárosiak nyerték.