2001.XII.5. Ferencváros – MTK-Hungária: 1-3

Az MTK a csúszós talajon mindvégig fölényben játszott és egy pillanatig sem férhetett kétség idegenbeli sikeréhez.

Ferencváros: Szűcs L. – Balog, Dragóner, Cheregi, Keller – Fülöp, Lipcsei, Vén (Szabó T. 53.), Zombori (Varga Z. 76.) – Gera (Szkukalek 46.), Jovic

MTK Hungária: Hajdu – Horváth L., Smiljanic, Elek – Mónos, Lazic, Zavadszky, Illés, Füzi Á. – Czvitkovics (Madar 69.), Ferenczi (Branezac 85.)

Gól: Lipcsei (63. – 11-esből) illetve Illés (38., 45.), Ferenczi (75.)
Sárga lap: Fülöp (1., 40.), Cheregi (29.) illetve Smiljanic (44.), Horváth (69.)
Kiállí­tva: Fülöp (40.)

38. perc: Illés Zavadszky átadásával kapura tört, a védőkről visszapattant elé a labda, s a kifutó Szűcs L. mellett a bal sarokba lőtt (0-1).
40. perc: Fülöp felvágta Zavadszkyt, amiért megkapta második sárga lapját, s Juhos kiállí­totta.
45. perc: Füzi Á. futott el a bal oldalon, begurí­tása után Illés Ferenczivel kényszerí­tőzött a 16-oson belül, majd a visszakapott labdát 6 m-ről a jobb sarokba helyezte (0-2).

63. perc: Jovic cselezgetett a 16-oson belül, amikor Elek fellökte, Juhos pedig a büntetőpontra mutatott: a 11-est Lipcsei félmagasan a bal sarokba helyezte (1-2).
75. perc: Zavadszky húzott el a jobb oldalon, élesen középre adott, s az egyedül maradt Ferenczi 4 m-ről a hálóba fejelt (1-3).

13 gólos: Ferenczi (MTK)
12 gólos: Egressy (Zalaegerszeg), Waltner (Zalaegerszeg)
11 gólos: Kenesei (Zalaegerszeg)
10 gólos: Tóth M. (Sopron)
9 gólos: Sasu (Kispest-Honvéd), Terjék (Videoton)
8 gólos: Preisinger (Haladás), Tokody (Újpest)
7 gólos: Komódi (Videoton), Sira (Sopron), Zrlic (Vasas)

NS-20011206-0203-20011205

Egy hozzászólás a(z) 11111010001ejegyzéshez

• ftc.hu: Az MTK higgadt játékának és Fülöp fegyelmezetlenségének köszönheti győzelmét, í­gy várhatóan igen kellemes telük lesz Illéséknek. Az MTK góljaiból kettőt is a rutinos középpályás vállalt, aki í­gy megközelí­tette Tököli Attilát a góllövőlistán.

Ferencváros – MTK Hungária: 1-3 (0-2)
    Üllői út, 5.500 néző, vezette: Juhos (Mező, Tompos)

Ferencváros: Szűcs L. – Balog Z., Dragóner, Cheregi, Keller – Fülöp Z., Lipcsei, Vén (Szabó T. 53.), Zombori (Varga Z. 76.) – Gera (Szkukalek 46.), Jovic

MTK: Hajdu – Horváth L., Smiljanic, Elek – Mónos, Lazic, Zavadszky, Illés, Füzi Á. – Czvitkovics (Madar 69.), Ferenczi (Branezac 85.)

Sárga lap: Fülöp Z. (1., 40.), Cheregi (29.) illetve Smiljanic (44.), Horváth L. (69.)
    Kiállí­tva: Fülöp Z. (40.)

A futballszerető közönség hatalmas várakozással tekintett az ismert okokból kétségtelenül pikáns rangadó elé. Mindenki arra volt kí­váncsi, vajon képes lesz-e a Ferencváros visszavágni az őszi vereségért.

A zöld-fehér játékosok azonban félreérthettek valamit. A 2. és a 4. percben Fülöp, majd Cheregi követett el durva szabálytalanságot, utóbbi még lapot sem kapott. A kedélyek aztán szép lassan lenyugodtak, bár a szurkolók célzó kedve eleinte aktí­vabbnak tűnt a játékosokénál. Ennek leginkább az MTK-játékosok látták kárát, a zöld-fehér szimpatizánsok hógolyóinak célját ugyanis ők képezték. Fradi-helyzetek, MTK-gólok A legjobb gyógyszert találták meg a problémára a hazai játékosok: elkezdtek játszani, veszélyes helyzeteket kialakí­tani az MTK kapuja előtt. Az első ziccert Gera hibázta el a 20. percben, majd néhány perccel később Zombori lövését az egykori ferencvárosi kapus, Hajdu tolta szögletre. A 39. percben némi meglepetésre a vendégek jutottak vezetéshez. Zavadszky gyönyörűen tálalt Illés elé, aki először hosszan vette át a labdát, de Cheregi rendkí­vül előzékenyen visszaadta a vendégek csapatkapitányának a játékszert, Illés pedig 10 méterről nem hibázott. Fülöpöt olyannyira felbőszí­tette az eset, hogy egy perccel később beleszállt Füzibe, amiért Juhos játékvezető második sárga lapját is kiosztotta a csatárnak. (Fülöp is kapott a hógolyókból.) A Ferencváros ezzel rendkí­vül nagy hátrányba került, a 45. percben Illés pedig a második MTK-gólt is megszerezte egy mintaszerű akció végén.

A második játékrészben az MTK – kissé veszélyes taktikát választva – átadta a teret az emberhátrányban küzdő Ferencvárosnak, amely a mezőnyfölénytől eltekintve eredménytelen támadásokat folytatott. Egészen az 59. percig, mikor Jovicsot Horváth Levente buktatta a 16-oson belül, Juhos azonban továbbot intett. Öt perccel később Jovics ismét elesett a büntetőterületen belül, ezért viszont már tizenegyes járt. Elek a mezénél fogva rántotta le a csatárt. Lipcsei a büntetőt értékesí­tette, majd a Ferencváros hatalmas rohamot indí­tott az egyenlí­tésért. Ezzel együtt hátul nagyon szellős lett a Fradi-védelem, s ezt használta ki a vendégcsapat a 76. percben. Jovics kapáslövése elsuhant Hajdu kapuja mellett, majd az ellentámadásnál Zavadszky kapott egy remek labdát a jobboldalon, középen teljesen üresen érkezett Ferenczi, aki nem hibázott és a rövid sarokba fejelt. A hátralévő időben a Ferencváros már nem tudott változtatni, í­gy az MTK megérdemelt győzelmet aratott az Üllői úton.

03.17.14:45 TV:M4Sport