2005.II.20. Ferencváros – Wisla Kraków: 1-4

2 hozzászólás a(z) 2005.II.20. Ferencváros – Wisla Kraków: 1-4 bejegyzéshez

• Csapatunk 50 percig jól játszott a Wisla Krakkow ellen, de ez kevésnek bizonyult a helyzeteit irgalmatlanul kihasználó lengyel együttes ellen.

Ferencváros – Wisla Kraków: 1-4 (0-1)
    Paralimni, 100 néző

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir (Bognár 41.), Gyepes, Botis, Leandro (Szkukalek 41.) – Lipcsei, Tőzsér – Rósa, Huszti (Penksa 46.) – Bajevski (Sowunmi 46.), Vágner (Sasu 46.)

Wisla Krakkó: Majdan – Bascinski, Klos, Glowaczki, Stolarczik – Zienczuk, Bartos, Cantoro, Mijailovicz – Zurawski, Frankowski

Gól: Sowunmi (48.) illetve Zurawski (9.), Cantoro (65.), Brozek (75., 81.)
    Sárga lap: Sasu (63.) illetve Mijailovicz (50.), Klos (56.)

A mieink kezdték jobban a mérkőzést, de ahogy a ciprusi edzőmeccseken megszokhattuk az ellenfél az első helyzetéből gólt ért el: Zurawski 18 méteres szabadrúgásgóllal szerzett vezetést saját együttesének. (0-1) Ezt követően a mienk több helyzetet is kialakí­tottak, de a szünetig nem sikerült megszerezni az egyenlí­tő találatot.

A második félidőre László Csaba pályára küldte Penksát, Sasut és Sowunmit, amitől megélénkült a támadójátékunk, sőt a 48. percben Sowunmi parádés gólt szerzett. (1-1) Az egyenlí­tő gólunk után azonban érthetetlen módon mi zavarodtunk meg, és a hátsó alakzatunk több hibát is vétett. A 65. percben előbb Szűcs óriási bravúrral védte Zienczuk közeli lövését, de Cantoro már nem hibázott. (1-2) A mérkőzés hajrájában a Wisla könyörtelenül kihasználta a védelmünk megingásait: a 75. percben Brozek lőtt be egy ziccert (1-3). Hat perccel később szintén Brozek volt az, aki fejjel kialakí­totta a 4-1-es végeredményt.

A Wisla ha nem is ilyen arányban, de teljesen megérdemelten nyert, mivel helyzeteit sokkal jobb százalékban használta ki.

• 90
    Vége a mérkőzésnek.
    85
    Sowunmi adott középre jobbról, de az érkező Penksa, valamint Sasu is lemaradt a labdáról.
    81
    Egy jobboldali beadás után Brozek 7 méterről a bal felső sarokba fejelt. (1-4)
    75
    Egy védelmi hiba után a csereként beállt Brozek lépett ki, és közelről Szűcs mellett a kapuba gurí­tott. (1-3)
    71
    Sasu 12 méteres lövése szállt a kapu fölé.
    65
    Ismét vezetnek a lengyelek. Zienczuk egyedül vezette a labdát Szűcsre, közeli lővését Lajos óriási bravúrral kiütötte, az érkező Cantoro azonban a kapuba helyezett.(1-2)
    63
    Sasu is besárgult.
    62
    Klos szabadrúgása levágódott a védőkről, Cantoro ismételt, a labda pedig a jobb kapufa külső éléről hagyta el a játékteret.
    60
    Tőzsér végzett el szabadrúgást 17 méterre a kaputól, lövése azonban levágódott a sorfalról.
    56
    Elég parázs a hangulat. Klos hátulról brutálisan beleszállt Sasuba. A játélkvezető csak sárgát adott a Wisla védőjének.
    53
    Rósa adott be jobbról, Sowunmi mellel maga alá tette a labdát, a kapujából jó ütemben kimozduló Majdan azonban nagy nehézségek árán megszerezte a labdát.
    50
    Gyepest rúgta fel Mijailovicz, amiért a lengyel játékos sárgát kapott.
    48
    Egyenlí­tettünk! Bognár ment el a jobboldalon, középre gurí­tott, ahol Sowunmi 18 méterre a kaputól fölpörgette magának a labdát, majd kapásból kilőtte a bal alsó sarkot.(1-1)
    46
    Elkezdődött a második félidő, a mieink a következő hadrendben állnak fel: Szűcs- Gyepes, Lipcsei, Botis- Bognár, Rósa, Tőzsér, Szkukalek- Sowunmi, Sasu, Penksa
    45
    Vége az első félidőnek.
    41
    Vukmir és Leo helyett Bognár, valamint Szkukalek a pályán.
    38
    Zienczuk lépett ki a védőink közül, majd közelről csúnyán a kapu fölé lőtt.
    36
    Vágner szerzett labdát a bal oldalon, középre gurí­tott, Bajevski elől azonban az utolsó pillanatban felszabadí­tottak a védők.
    34
    Rósa adott jó labdát Tőzsérnek, aki egy igazí­tás után 10 méterről a védőkbe lőtt.
    27
    Rósa végzett el szabadrúgást 22 méterről, a labda mintegy fél méterrel szállt a kapu fölé.
    22
    Egy tetszetős jobboldali akció végén Rósa 7 méterről a védők szorí­tásából lőtt az oldalhálóba.
    20
    17 méterre a lengyel kaputól végezhettünk el szabadrúgást. Lipcsei elcsavarta a labdát a sorfal mellett, amely centiméterekkel suhant el a bal kapufa mellett.
    17
    Zienczuk 18 méteres lövése szállt a kapu mellé.
    13
    Átvették az irányí­tást a lengyelek, de helyzetet nem tudtak kidolgozni.
    9
    Ahogy azt már az edzőmeccseken megszokhattuk, az ellenfél az első helyzetéből megszerezte a vezetést. Zurawski 18 méteres szabdrúgása után a labda a jobb sarokban kötött ki. (0-1)
    5
    Az edzéseken begyakorolt szárny játék majdnem eredményre vezetett. Egy jobboldali beadás után Vágner picivel fejelt a kapu mellé.
    2
    Mi alakí­tottuk ki a mérkőzés első helyzetét. Huszti-Leo összjáték után Bajevski elé került a labda, akinek 14 méteres lövése lepattant a védőkről.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés
    .
    Kisebb riadalmat okozott csapatunknál, amikor kiderült, hogy ugyanaz a játékvezetői hármas vezeti a meccsünket, akik az előző kettőn is ténykedtek. Akkor főleg a lesek megitélésében tévedtek több alkalommal is a mi kárunkra.
    .
    Minden bizonnyal Paralimnin található Európa leghosszabb kispadja, 25 játékos fér el rajta.
    .
    A Wisla fölényesen vezeti hazája bajnokságát, jövőre a Bajnokok Ligájába készülnek a lengyelek.
    .
    A mérkőzés 15 perces csúszással kezdődik, mivel a lengyelek később érkeztek meg Paralimnire, a találkozó helyszí­nére.