2005.VIII.7. Bp. Honvéd – Ferencváros: 3-1

2 hozzászólás a(z) 2005.VIII.7. Bp. Honvéd – Ferencváros: 3-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk második mérkőzésén sem tudott nyerni és két forduló után pont nélkül áll a bajnokságban. A mieink ezúttal a Bp. Honvéd otthonában szenvedtek 3-1-es vereséget.

Bp. Honvéd – Ferencváros: 3-1 (2-0)
    Bozsik stadion, 2.500 néző, vezette: Bede (Vámos, Tompos)

Bp. Honvéd: Tóth I. – Udvari, Dancs, Mészáros, Takács – Dobos (Bojtor 77.), Lázár, Vadócz, Genito (Zana 62.) – Kovács, Alves (Bozovic 70.)

Ferencváros: Szűcs L. – Takács Á., Tí­már, Keller, Csurka (Tőzsér 46.) – Csepregi, Erős (Bartha 79.), Lipcsei, Borbély – Jovánczai, Laczkó (Bajevski 56.)

Gól: Alves (10., 37., 61.) illetve Tí­már (69.)
    Sárga lap: Dobos (14.), Takács Z. (29.), Bojtor (92.) illetve Keller (51.), Tőzsér (78.)

László Csaba sérülés miatt nem számí­thatott Balog Zoltánra és Rósa Dénesre, mí­g Budovinszky Krisztián megbetegedett, ezért hagyta ki a mai meccset. Bátran kezdtünk, igyekeztünk az elején meglepni a hazaiakat. A kispestiek is nyí­ltan kezdtek és a 10. percben Alves fejesgóljával megszerezték a vezetést (1-0).A gól láthatóan megzavart minket. Teljesen kizökkentünk a ritmusból, a hazaiak pedig egyre jobban belelendültek. Főleg a jobb oldalon Genito volt elemében, beadásaival Alvest kereste, akit képtelenek voltunk őrizni. A 30. perctől úgy tűnt kezdünk magunkra találni, ám a 33. percben Alves újabb fejesgóllal növelte a hazaiak előnyét (2-0).

A második játékrészben Tőzsér beállásával aktí­vabb lett a támadójátékunk. Tőzsér nemcsak remek labdákkal hozta helyzetbe a többieket, iletve ő is több távoli lövéssel veszélyeztetett. Sajnos azonban a 61. percben megint érkezett Alves és újabb fejesgólt szerzett (3-0). A gól után próbáltunk támadni, de továbbra is hiányzott az elképzelés a játékunkból, inkább egyéni próbálkozásokat láthattunk, elsősorban Tőzsértől. A 69. percben sikerült csökkenteni a különbséget. Lipcsei lövése levágódott a védőkről és Tí­már közelről a hálóba továbbí­tott (3-1). A házigazdák az utolsó 20 percben átengedték az irányí­tást, visszahúzódtak a térfelükre. Fölénybe kerültünk, de továbbra is hiányzott a tudatosan felépí­tett támadás. Távoli lövésekkel próbálkoztunk, rengeteg szögletet elvégeztünk, de a hazaiak kapusának csak egyszer, Tőzsér bombájánál volt szüksége bravúrra. Az utolsó percekben ráadásul még növelhette is volna előnyét a Bp. Honvéd, azonban Bozovic az üres kapu mellé perdí­tett.

Két forduló után sincs pontunk, sajnos a mai vereségünk a látottak alapján törvényszerű volt, hiszen elképzelés nélkküli játékkal 60 perc előnyt adtunk az ellenfélnek, amit – a hajrában hiába tettünk meg mindent – már nem tudtunk behozni.

• 94
    A mérkőzés képei a fent látható Összefoglaló menüpont alatt érhetőek el.
    93
    Vége a mérkőzésnek.
    92
    Bojtor kapott sárga lapot, mert nem engedte, hogy elvégezzünk egy szabadrúgást.
    90
    Tí­már 25 méteres lövését védte Tóth I.
    87
    Bojtor lapos beadása túljutott Szűcsön, Bozovic azonban szerencsénkre közelről az üres kapu mellé perdí­tett.
    84
    Tőzsér kapu elé csavart szabadrúgását a védők az alapvonalon túlra fejelték.
    82
    Tőzsér 22 méteres lövését Tóth I. óriási bravúrral tolta szögletre a bal alsó sarok elől.
    79
    Harmadszor cseréltünk. Erőst Bartha váltotta fel.
    78
    Tőzsér rántotta le Vadóczot, amiért sárga lapot kapott.
    77
    Harmadszor cseréltek a hazaiak. Dobos helyett Bojtor állt be.
    76
    Takács Z. 23 méterről végzett el szabadrúgást, lövése alig kerülte el a bal felső sarkot.
    74
    Tőzsér távoli lövése kerülte el a kaput.
    70
    Újabb csere a hazaiaknál. Alves helyett Bozovic állt be.
    69
    Csökkentettük a különbséget. Lipcsei lövése után a labda a hazai védőkről Tí­már elé pattant, aki a hálóba helyezett (3-1).
    66
    Tőzsér beadása után Bajevski 15 méteres lapos lövését védte Tóth I.
    65
    Tőzsér átadásával Bajevski lépett ki, de mielőtt lőni tudott volna Takács Z. becsúszva szögletre mentett előle.
    64
    Tőzsér a jobb oldalról ballal csavart kapura egy szabadrúgást, de Tóth I. magabiztosan védett.
    62
    Cseréltek a hazaiak. Genito helyett Zana állt be.
    61
    Már hárommal vezetnek a hazaiak. Baloldali beadás után ismét Alves és ismét fejjel bizonyult eredményesnek (3-0).
    59
    Tőzsér 24 méteres lövését védte Tóth I.
    57
    Bajevski került helyzetbe, 13 méteres lövése után a labda a közbenyúló Mészáros lábáról pattant szöletre.
    56
    Másodszor cseréltünk, Laczkó helyett Bajevski állt be.
    51
    A kispesti térfél közepén Keller kézzel ütött bele a labdába, amiért sárga lapot kapott.
    50
    Tőzsér adott be szabadrúgást a bal oldalról, Erős középre tartó fejesét Tóth I. megfogta.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A mieinknél egy csere volt. Csurka helyett Tőzsér lépett pályára.
    45
    Vége az első félidőnek. A hazaiak teljesen megérdemelten vezetnek elképzelés nélkül játszó csapatunk ellen.
    42
    Keller adott be szabadrúgást a kapu elé, Tí­már csúsztatása elakadt a védőkben, a labda Erőshöz került, aki visszaemelt a kapu elé, de Tí­már újabb fejesét Tóth I. könnyedén megfogta.
    40
    Csepregi beadása után Jovánczai 8 méterről lőtt, de lecsúszott a lábáról a labda és Tóth I. védett.
    37
    Kettővel vezet a Honvéd. Genito csapta be a bal oldalon Csurkát, középre adott és Alves 12 méterről a bal sarokba fejelte a labdát (2-0).
    33
    A nagyon aktí­v Csepregi adott jó labdát Jovánczainak, akinek 14 méteres lövését Tóth I. megfogta. Az elmúlt percek alapján úgy tűnik, kezdjük kiheverni a kapott gól okozta sokkot.
    31
    Csepregi passzolt Laczkóhoz, akinek kapu elé lőtt labdáját Tóth I. Jovánczai elől szerezte meg. Ez volt eddig a legveszélyesebb támadásunk.
    29
    Csepregi vitte el a labdát Takács Z. mellett, aki lerántotta középpályásunkat, jogosan kapott sárga lapot.
    26
    Dancs félmagasan adott be egy szabadrúgást a kapunk elé, a labda mindenki előtt elcsúszott a hosszú oldalon érkező Alves elől Takács az utolsó pillanatban mentett szögletre.
    22
    Vezetésük óta egyre magabiztosabbak a hazaiak. Tbbet birtokolják a labdát, a mi térfelünkön is nyugdtan passzolgatnak. Egyelőre sajnos nem sok közünk van a mérkőzéshez.
    20
    Alves egy szép csel után 16 méterről alig lőtt a bal sarok mellé.
    16
    Genito kapott jó labdát, 7 méterre a kapunktól lőtt volna, de Keller önfeláldozó becsúszással szögletre mentett.
    14
    Dobos lépett ki a védőink közül, de az asszisztens lest jelzett, Bede pedig lefújta az akciót. A hazai játékos reklamált a játékvezetőnél, amiért sárga lapot kapott.
    12
    Csepregi legurí­tott szabadrúgását Csurka lőtte kapura, a 26 méteres lapos lövést Tóth I. megfogta.
    10
    Vezet a Honvéd. Genito beadása után Alves fejelte a bal sarokba a labdát (1-0).
    6
    Dobos tört előre nagy lendülettel, Bede játékvezető azonban belépett a labda és a hazai játékos közé, ezzel “megállí­totta” a hazai támadást.
    2
    Keller átadása után Erős í­velt középre, de Udvari fejjel tisztázott Laczkó elől.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak indí­tották útjára a labdát.
    .
    A csapatok befejezték a melegí­tést, már csak percek vannak hátra a kezdésig.
    .
    Erős Gábor ma játssza pályafutása 100. bajnoki mérkőzését. Középpályásunk korábban szerepelt a Honvédban is, ezért számára több okból is különleges lesz a mai meccs. Jubiláló játékosunknak gratulálunk és egy sikeres, jó meccset kí­vánunk!
    .
    A mieink összeállí­tása:Szűcs -- Takács, Tí­már, Keller, Csurka -- Csepregi, Erős, Lipcsei, Borbély -- Jovánczai, Laczkó. A kispadon Kemenes, Szálkai, Bajevski, Bartha, Tőzsér, Nógrádi és Fitos foglalnak helyet.
    .
    László Csaba az utolsó pillanatban is kénytelen volt változtatni a kezdőcsapat összeállí­tásán. Balog és Rósa húzódás, Budovinszky pedig ví­rúsos fertőzés miatt nem tudja vállalni a játékot. Bemutatkozik viszont csapatunkban a kölcsönbe hozzánk szerződött Borbély Csaba, aki pénteken valamennyi engedélyt megkapott, ami szükséges a pályára lépéshez.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Hamarosan kezdődik csapatunk Bp. Honvéd elleni idegenbeli bajnokija.