2006.I.17. Soroksár – Ferencváros: 1-1 (edzőmérkőzés)

2 hozzászólás a(z) 2006.I.17. Soroksár – Ferencváros: 1-1 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• ftc.hu: Idei első felkészülési mérkőzésén csapatunk 1-1-es döntetlent játszott a másodosztályú Soroksárral. A mieink gólját Erős Gábor szerezte.

Soroksár – Ferencváros: 1-1 (0-0)
    Soroksár, 200 néző, vezette: Mocsári

Soroksár: Kurucz F. (Bartos) – Benke, Cseri, Pandur P., Tulák – Kurucz L. (Kiss G.), Hegedűs Cs. (Horváth L.), Babos Á. (Nagy Á.), Merczel – Havrán (Bene G.), Sipos (Kiss P.)

Ferencváros:

I. félidő: Szűcs – Balog Z., Budovinszky, Tí­már, Leandro – Takács, Lipcsei, Csepregi, Tőzsér – Jovánczai, Horváth D.
    II. félidő: Kemenes – Béress, Budovinszky, Szálkai, Leandro – Zsivoczky, Brettschneider, Erős, Fitos, Szalai – Bartha

Gól: Bene G. (86.) illetve Erős (70.)

Az első félidőben csapatunk az ellenfélnél jóval több helyzetet alakí­tott ki: Lipcsei szabadrúgásból, Tőzsér kapásból veszélyzetett, a legnagyobb ziccer azonban Jovánczai előtt adódott, aki a félidő hajrájában centikkel lőtt a kapufa mellé.

A második félidőben a szakmai stáb több fiatalunknak is lehetőséget adott. Ifjú játékosaink helyenként tetszetős játékkal igyekeztek bizonyí­tani. Zsivoczky Norbert például többször is szép szólót mutatott be, ezek egyikénél buktatták a kaputól mintegy 19 méterre. A megí­télt szabadrúgást Erős Gábor végezte el, középpályásunk a bal sarokba helyzett, megszerezve ezzel csapatunknak a vezetést. Végül azonban sajnos nem sikerült megtartanunk előnyünket, a hajrában egyenlí­tettek a hazaiak, í­gy a vége 1-1-es döntetlen lett.

• 90
    A találkozó 1-1-es eredménnyel ért véget.
    86
    Egy jobboldali kontratámadás végén egyenlí­tettek a hazaiak, ezzel 1-1 a mérkőzés állása.
    79
    Fitos passzolt középre, érkezett Zsivoczky, és 7 méterről kevéssel a bal alsó sarok mellé csúsztatott.
    75
    Szalai passzolt Brettschneiderhez, aki 22 méterről kapura lőtt, ám a hazaiak hálóőre szögletre tudta ütni a labdát. Szép lövés volt.
    70
    Vezetünk! Erős végezte el a Zsivoczky elle elkövetett szabálytalanságért megí­télt szabadrúgást, és középpályásunk jobbal a bal felső sarokba csavarta a labdát.
    A 2006-os év első Fradi-gólját tehát Erős Gábor szerezte, ezzel pedig 1-0-ra vezetnek a mieink.
    69
    Zsivoczky mutaott be szép szólót, ám 19 méterre a kaputól buktatták.
    58
    A vendégek támadtak, majd 18 méterről egyik támadjuk kapura lőtt. A labda egyik védőnkön megpattant, majd a felső lécről vágódott le. Szerencsénk volt…
    50
    Szalai átadásából Bartha 5 méterről lőhetett kapura, ám támadónk kiszorí­tott helyzetből nem tudott a kapuba találni.
    48
    Budovinszky 32 méteres lövését védte a hazaiak kapusa.
    46
    Megkezdődött a második félidő.
    45
    Az első félidő véget ért, a csapatok 0-0-ás állásnál vonulnak pihenőre.
    43
    Tí­már indí­totta Tőzsért, aki Jovánczai elé tálalt, ám a hazaiak tisztázni tudtak támadónk elől.
    41
    Lipcsei 17méterről elvégzett szabadrúgása ment kevéssel a bal kapufa mellé.
    39
    A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete maradt ki: Jovánczai szerzett harcosan labdát, majd lőtt kapura. A labda centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.
    31
    Szöglet után Budovinszky fejelt a kapu mellé.
    29
    Szép jobboldali akciót vezettünk végig: Jovánczai passzolt Takácshoz, aki Horváthhoz továbbí­tott. Támadónk egy kényszerí­tőzés után visszapasszolt Jovánczaihopz, aki 13 méterről, a jobbösszekötő helyéről lőt, a labda azonban egy hazai védőben elakadt.
    17
    Takács ugratta ki Jovánczait, aki Horváthhoz továbbí­tott. A támadó az érkező Tőzsérhez passzolt, aki kapásból lőtt, ám a hazaiak kapusa hárí­tott.
    12
    Ezúttal a soroksáriak alakí­tottak ki helyzetet, de a kapujából kilépő Szűcs tisztázott a hazai támadó elől.
    9
    Jovánczai passzolt Horváthhoz, aki élesen középre lőtt. Érkezett Balog, ám mielőtt lőhetett volna, a hazaiak tisztázni tudtak.
    5
    Egyelőre egyik kapunál sem alakult ki igazán nagy helyzet. A találkozó eddigi részének legérdekesebb jelenete Leandro nevéhez fűződik. A Magyarországra egy hete visszaérkezett játékos egy szélről badott labdát, úgy fejelt ki, hogy előtte lekapta fejéről a sapkát. Egyébként nem Leo az egyetlen, aki sapkában játszik, bár ez az ő esetében fokozottan érthető…
    1
    A mérkőzés elkezdődött, a mieink szürke melegí­tőben játszanak.
    .
    Együttesünk a Szűcs-Balog, Budovinszky, Tí­már, Leandro-Takács, Lipcsei, Csepregi, Tőzsér-Jovánczai, Horváth D. összeállí­tásban lép pályára, a szakmai stáb tehát Jovánczai zoltán mellett tartalékcsapatunk tavalyi gólkirályának, Horváth Dávidnak szavazott bizalmat a csatársorban.