2006.IV.12. Ferencváros – Bp. Honvéd: 3-1

• A szurkolóink által teremtett nagyszerû hangulatban csapatunk 3-1-re legyõzte a Bp. Honvéd.

Ferencváros – Bp. Honvéd: 3-1 (2-1)
    Üllői út, 4.400 néző, vezette: Szabó Zs. (Hegyi, Kispál R.)

Ferencváros: Kemenes – Balog Z., Botis, Tí­már, Leandro – Szalai (Horváth D. 75.), Bognár (Budovinszky 87.), Lipcsei, Laczkó – Jovánczai (Bajevski 71.),Tőzsér

Bp. Honvéd: Tóth I. – Kovács N., Baranyai, Udvari, Takács Z. – Genito, Dancs, Dobos (Bozori 56.), Pomper – Schrancz, Csobánki (Miro 55.)

Gól: Jovánczai (27.), Balog Z. (35.), Lipcsei (67. – 11-esből) illetve Schrancz (45.)
    Sárga lap: Tí­már (15.), Jovánczai (69.) illetve Csobánki (17.), Takács Z. (34.), Udvari (60.)

Igen aktí­van kezdtük a találkozót. Sorra vezettük akcióinkat, ám hol a vendég védelem, hol a játékvezetõ (lescí­mén jogtalanul felhangzó) sí­pszava állí­totta meg támadóinkat. Aztán 27. percben már semmi és senki nem akadályozhatta meg, hogy talpra ugorjon a több mint négyezer fradista: Lipcsei szöglete után Leandro továbbí­tott a kapu elé, Jovánczai pedig a remek érzékkel “szúrt” bele a labdába, ami í­gy a vendégek kapujában kötött ki (1-0). Nem sokkal késõbb ismét ünnepelhetett a közönség hazai része: ismét Lipcseitõl indult a labda, csapatkapitányunk a kpu elé í­velt, érkezett Balog és közelrõl a hálóba helyezett (2-0). Úgy tûnt, biztos elõny tudatában mehetünk pihenõre, ám a hosszabbí­tásban Schrancz hatalmas erejû lövése révén szépí­tett a Honvéd (2-1).

A második játékrész eljén úgy tûnt, a kispestiek az elsõ félidõben mutatotthoz képest támadóbb szemllemben folytatják. Nem í­gy lett! Továbbra is a mieink irányí­tottak, s bár Szabó játékvezetõ nem egyszer úgy tûnt, tévesen állí­totta meg les miatt Jovánczait, végül mégis továbbnöveltük elõnyünket: a Tõzsér buktatásáért megí­télt büntetõt Lipcsei magabiztosan értékesí­tette (3-1). A mérkõzés hajrája igazi örömfutballt hozott: felhangzott a “játszik a Fradi”-rigmus, és hosszú percekig a Fradi-indulótól volt hangos az Üllõi út.

Csapatunk 3-1-re nyerte a mérkõzést. Játékosaink és szurkolóink is kitettek magukért. A Ferencváros ötödik a tabellán.