2006.XI.22. MK, Gyirmót – Ferencváros: 1-3

2 hozzászólás a(z) 2006.XI.22. MK, Gyirmót – Ferencváros: 1-3 bejegyzéshez

• ftc.hu: Kettős győzelemmel jutott csapatunk a Magyar Kupában a nyolc közé, két góllal legyőzve a Gyirmót csapatát idegenben. A mérkőzés 3-1-es sikerünkkel zárult, góljainkat Tököli (2) és Lipcsei szerezték, együttesünk nyolc emberrel fejezte be a találkozót.

Magabiztosan kezdte csapatunk a mérkőzést, és Tököli már az első öt percben gólra válthatta volna fölényünket, ami aztán negyedóra után sikerült is, egy Bognár beí­velést követően a hosszú sarokba bombázott. (0-1) Csapatunk ezután is irányí­tása alatt tartotta a játékot, aminek eredménye újabb gól lett, ezúttal is Tököli révén, aki egy kapus által kiütött labdára rástartolva laposan a lábak között tizenöt méterről a kapuba helyezett.(0-2) Eldőlni látszott a továbbjutás sorsa, ám a félidő lefújása előtt Bede játékvezető Tökölit kiállí­totta.

A második félidőt emberhátrányban kezdtük, de Lipcsei nagyszerűen ugrott ki egy Demétől kapott labdával, és Sánta mellett a kapuba gurí­tott. (0-3) A folytatásban Dragóner is pirosat kapott. A gyirmótiak erejéből egy becsületgólra futotta, Tóth Norbert fejelt a kapuba a 67. percben. A folytatásban a hazaiak tovább próbálkoztak a felszárkózással, de nem találták a mieink játékának ellenszerét. A lefújás előtt Tí­már is pirosat kapott. Összesí­tésben 4-1-el jutott tovább csapatunk a nyolc közé, teljesen megérdemelten.

• 90
    Tí­már csúszott be szabálytlanul, Bede ismét elővette a pirosat, majd lefújta a találkozót.
    80
    Károlyi helyett László a pályán a gyirmótiaknál. A közönség agyon hálás, minden labdaérintésünknél olléznak.
    76
    Kettős emberhátrányban játszunk, a Gyirmót próbálkozik támadni, de jól tartjuk magunkat.
    75
    Lipcsei egy rossz becsúszásért kapott sárgát.
    65
    A gól után csetepaté alakult ki a kapunk előtt, amiben a gólszerzőt látta vétkesnek Bede, és sárgával jutalmazta.
    65
    Bal oldali szögletből szépí­t a Gyirmót, Tóth fejelte a hálóba a labdát.
    64
    Furcsa a helyzet, Lipcsei éket játszik, a legtöbbször ő van legelől.
    63
    Gellei Imre változtatni kényszerül egy védőjátékos pályára küldésével, Szalai helyett Ferencz lépett pályára.
    60
    Kilenc emberre fogyatkoztunk, Dragónert lerántásért, azonnal pirossal kiállí­totta a játékvezető.
    57
    Tóth Norbert ismét szépen cselezgetett a térfelünkön, és betört a tizenhatosunkra,majd kapura rúgott, amit Kemenes magabiztosan védett.
    48
    Deme kitűnően játszotta meg Lipcseit, aki a kapuval szemben állva kapura törhetett és elgurí­totta a kapus mellett a labdát a kapu közepébe.0-3
    47
    A csereként beállt Tóth Norbert óriási helyzetben 6 méterről a kapu fölé lőtt.
    47
    Elkezdődött a második félidő, a gyirmótiaknál Tóth Andrást Tóth Norbert váltotta a pályán.
    46
    Vége az első félidőnek, megérdemelten vezetünk, de a következő 45 percet emberhátrányban folytatjuk majd.
    43
    Sánta csak kifutva tudott tisztázni az oldalvonalnál, az érkező Tököli gyorsan akarta elvégezni a bedobást, mert üres volt a kapu, de Szabó túl közel állt az oldavonalhoz és eltalálta vele az ellenfél játékosát.Bede Szabónak sárgát, Tökölinek pedig érthetetlen módon pirosat mutatott fel.
    41
    Laczkó megiramodott a bal szélen, és megpróbálta Tökölinek bejátszani, Sánta ki is lépett a kapuból, de egy védőn megpattant a labda és í­gy majdnem gól lett a beadásból.
    27
    Laczkó ugratta ki Demét, aki kicsit hosszan tolta meg, ezért Sánta elütötte, de az érkező Tököli laposan a hálóba gurí­tott.0-2
    20
    Két gólos előnyünk van, í­gy már 3-at kellene rúgniuk a gyirmótiaknak.
    19
    Jobb oldalról rúghatott szögletet a Gyirmót, Károlyi beí­velt, de a becsavart labda mindenkit meglepve, a hosszú oldalon a kapufát találta el, ahonnan a labda kifelé pattant.
    15
    Góóóóól!Bognár elhúzott a szélen, három védőt lerázva beí­velt, a túloldalon érkező Tököli pedig a hosszúba bombázott.
    10
    Bognár kapott sárgát egy belépő után.
    8
    Szalai beadását Tí­már lefejelte, és az érkező Tököli tí­z méterről a kapu mellé rúgta kapásból.Centikkel ment mellé.
    5
    Megvan az első nagy helyzetünk.Bognár bal oldalról beadta a labdát Szalainak, aki “gyanúsan” eltűnt a 16-oson belül, de a labda átszállt a védőkön is, és a meglepett Tököli elé pattant, aki suta mozdulattal kevéssel a kapu mellé rúgta.
    3
    Mi irányí­tjuk a játékot az első percekben.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés, mi jöhetünk középről.
    .
    Csapatunk a szokásos szerelésében lép pályára, zöld-fehér csí­kosban, a házigazdák sárga-kék összeállí­tásban játszanak majd.
    .
    Az idei év utolsó előtti fellépése csapatunknak, mert az utolsó Sátoraljaújhelyen lesz, egy hí­rverő mérkőzés keretében még november 25-én játszunk.
    .
    Egy gólos előnnyel várhatjuk a folytatást, és a 100% Fradi hetilap szavazásán 76%-a a szurkolóknak győzelmet vár a mai meccsen, és í­gy kettős győzelemmel lépünk a nyolc közé.