2007.VI.9. Budafok – Ferencváros: 2-2

2 hozzászólás a(z) 2007.VI.9. Budafok – Ferencváros: 2-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: 2-2-re végeztünk Tatabányán a Budafok ellen. A találkozón kétszer is vezettünk, de a budafokiak komoly védelmi hibák után kiegyenlí­tettek. Közel negyvenszer (!) lőttünk kapura, de rendkí­vül pontatlanok voltunk.

A mieink jól kezdtek, hiszen már az első negyedórát követően gólokkal vezethettünk volna. Ehhez az is kellett volna, hogy pontosabban célozzunk, de Dombai is sokszor védett bravúrral. A “hazaiak” túlélték a nyomást, és egyre jobban feljöttek, egyszer-egyszer helyzetbe is kerültek, de sokáig nem született gól. Mégis sikerült előnyt szereznünk, hiszen a hajrában sokadik helyzetünkből Buz fejesgólja után mi mehettünk előnnyel pihenni.

Fordulás után szemmel láthatóan szerettük volna növelni az előnyünket, de ott folytattuk, ahol korábban abbahagytuk: körbelőttük Dombai kapuját, ami pedig kapura ment, azt védte a budafoki kapus. Ellenfelünk viszont nem hibázott elől: az 55. percben Újhegyi egy emeléssel egyenlí­tett. Tí­z perccel később viszont újra mi vezettünk, Tököli egy szép egyéni teljesí­tmény után vezetéshez juttatta a csapatot. Nem sokáig örülhettünk, hat perccel később Schmatovich két védőnket is kicselezve egyenlí­tett. Innentől kezdve megint csak futottunk az eredmény után, görcsösen és kí­nlódva küzdöttünk a győztes gólért, de több ziccert követően is képtelenek voltunk bevenni a budafokiak kapuját, Dombai mindent védett, í­gy nem sikerült megszerezni a győzelmet.

Miután a Nyí­regyháza a 18 órakor kezdődő találkozóján 1-1-re végzett az Makón, csak az utolsó forduló dönt a feljutásról. Mindez azt jelenti, hogy riválisunknak hazai pályán kellene botlania a Vecsés ellen, nekünk pedig le kellene győznünk a Baktalórántházát. Ami tény: tizennégy tavaszi meccsünknek csak a felét nyertük meg…

• 93
    Urbán ziccerét nagy bravúrral védte Kemenes. A szöglet után vége a meccsnek. Ha a Nyí­regyháza ma nyer Makón, bajnok.
    92
    Tököli éles szögből leadott lövését védte Dombai, majd a szöglet után újra a hazai kapus védett bravúrral.
    85
    Lipcsei bal sarokba tartó lövését megint védte a hazai kapus.
    83
    Óriási ziccer maradt ki. Kulcsár beadása lepattant a védőkről, a labda Lipcsei elé pattant, aki 5 méterről ballal a kapu mellé lőtt.
    82
    Lipcsei bal salsó sarokba tartó szabadrúgását védte biztosan Dombai.
    81
    Bartha jó cselek után lőtt kapura 17 méterről, de megint a kapu mellé ment a labda.
    77
    Hacker labdaelrúgásért kapott sárgát.
    75
    Kulcsár kapott remek labdát, majd éles szögből a rövid sarok felé lőtt, Dombai óriási bravúrral védett.
    73
    Tököli vette át mellel Laczkó beadását, majd kevéssel lőtt a bal alsó sarok mellé.
    71
    Schmatovich két védőnket is kicselezte, majd a bal alsó sarokba lőtt (2-2).
    69
    Urbán állt be Szigeti helyett.
    67
    Lipcsei baloldali szabadrúgása után Laczkó csúsztatott a bal felső sarok mellé.
    66
    Fülöp állt be be Sipos helyett.
    65
    Laczkó ugratta ki Tökölit, aki a jobb oldalon átvette a labdát, majd fordulásból kilőtte a hosszú sarkot (1-2).
    64
    Horváth helyett Kulcsár a pályán.
    62
    Buz jobblábas lövését védte biztosan Dombai.
    58
    Ferencz jött be Dragóner helyére.
    55
    Dragónert ápolni kell, a párharc során megsérült.
    55
    Újhegyi rázta le Dragónert, majd átemelte a labdát Kemenes fölött (1-1).
    52
    Nagy Sándor 6 méteres, ballábas lövését védte bravúrral Dombai.
    49
    Laczkó került helyzetbe, de 9 méteres bombáját a középen álló Dombai védte.
    46
    Tököli került egyből helyzetbe: a Dombairól kijövő labdát lőtte el a hosszú sarok irányába, de a kapu mellé.
    46
    Elkezdtük a második félidőt.
    45
    Vége az első félidőnek, megérdemelten vezetünk. A folytatásban pontosabbnak kell lennünk a kapu előtt.
    44
    Tököli rázta le őrzőit, majd 15 méterről lőtt, de Dombai biztosan védett. Nem sokkal később Horváth került helyzetbe, de a kapu mellé pörgetett a jobb oldalról.
    43
    Lipcsei jobboldali szögletét Buz fejelte 6 méterről a jobb sarokba (0-1).
    42
    Tököli mesterien ugratta ki Lipcseit, aki a védő szorí­tásában laposan lőtt a bal alsó sarok felé, de Dombai bravúrral védett.
    36
    Rengeteget lövünk távolról, de pontatlanul célzunk.
    33
    Egy szép összjáték után ziccert rontott a Budafok. Újhegyi már csak Kemenessel állt szembe, de kapusunk nagy bravúrral védett.
    32
    Körbelőjjük a kaput, most Laczkó lőtt fölé.
    30
    Tököli harcolt ki egy labdát, majd Buzhoz passzolt, akinek 10 méteres lövése a kapu közepébe ment.
    27
    Schmatovich kissé kisodródott helyzetből szerette volna ellőni a labdát Kemenes mellett, de kapusunk remekül jött ki, í­gy védett.
    26
    Tököli játszott az alapvonaltól középre az üresen álló Dragóner elé, aki azonban sajnos “eltörte” a labdát.
    23
    Combsérülés miatt Csepregi helyett Laczkó a pályán.
    17
    Bognár ballábas lövése ment a kapu fölé.
    14
    Óriási fölényben játszunk. Ezúttal Tököli labdájával lépett ki Csepregi, de visszagurí­tott labdáját fogta Horváth elől a kivetődő Dombai az utolsó pillanatban.
    13
    Lipcsei 19 méterről helyezett volna a bal alsó sarokba, de egy kicsit tévesztett.
    12
    Tököli a jobb szélen egy szép csellel lerázta emberét, majd ballal “alányesett” a labdának, amely a helyezett lövés után alig ment a léc fölé.
    11
    Csepregi jobb alsó sarokba tartó lövését biztosan védte Dombai.
    9
    Egy szép összjáték végén Horváth lőhetett 15 méterről, de sajnos pontatlanul célzott.
    6
    Lipcsei 18 méteres szabadrúgása mintegy két méterrel ment a léc fölé.
    1
    A hazaiak kezdtek.
    .
    Zoran KUntic kijelölte a kezdőcsapatát, amely a következő: Kemenes -- Bognár, Nagy J., Dragóner, Buz -- Bartha, Nagy S., Lipcsei, Csepregi -- Tököli, Horváth. Laczkó helyett végül Cseprgei került a csapatba, szakvezetőnk ezt azzal indokolta, hogy Laczkó a válogatott edzőtábora miatt keveset készült a kerettel, ráadásul sok meccset játszott az elmúlt napokban, éppen ezért hatékonyabb lehet ma Csepregi.
    .
    Vadonatúj csengőhangok eredeti hangzásban a mobilodra!
    Küldd a kiválasztott csengés kódját 06-91-227-222-re!

A telt házas Üllői úti stadion fantasztikus hangulata (bevonulás a Fradi-indulóra a közönség előadásában): FR16269

‘Ferencvárosé, Ferencvárosé, a győzelem a Ferencvárosé! (a Fradi-tábor előadásában éneklés): FR16268