2008.IX.1. BKV Előre – Ferencváros: 0-2

2 hozzászólás a(z) 2008.IX.1. BKV Előre – Ferencváros: 0-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk 2-0-ra legyőzte a BKV Előre csapatát a bajnokság 4. fordulójában. A mieink végig jobban játszottak a kapura veszélytelen ellenféllel szemben.

BKV Előre – Ferencváros: 0-2 (0-2)
    Illovszky stadion, 2.000 néző, vezette: Sulyok (Ring, Butkai)

BKV Előre: Stefán – Molnár, Páles, Nemecsek (Petruska 46.), Baranyai – Benke, Forró, Gulyás, Halgas (Varga 75.), Csopaki (Skita 60.) – Török

Ferencváros: Holczer – Wolfe, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Fitos, Ashmore, Moussa, Tóth (Morrison 87.) – Ferenczi, Shaw

Gól: Ashmore (17.), Shaw (45.)
    Sárga lap: Halgas (66.), Gulyás (76.)

A mérkőzés elejétől mi irányí­tottuk a játékot, a BKV szinte ki sem jött a saját térfeléről. A 17. percben egy szép támadás végén Shaw passza után Ashmore helyezett közelről a kapuba. A BKV a bekapott gól ellenére sem változtatott taktikáján, az-az továbbra is betömörült a saját tizenhatosa köré. A folytatásban Ferenczinek és Shawnak volt egy-egy veszélyes fejese, majd a félidő utolsó percében egy szép Tóth Shaw összjáték után utóbbi emelt 8 méterről a kapuba.

A második félidőben bátrabban játszott a BKV, de helyzetekig nem jutottak a hazaiak. Biztos vezetésünk tudatában mi sem erőltettük a támadásokat, a 64. percben Ferenczinek volt egy szép lövése, ami alig kerülte el a jobb felső sarkot, majd Fitos villant, de a kapus bravúrral védett. A hajrában Dragóner fejelhetett volna gólt, de közeli fejese elkerülte a kaput.

• 90
    Vége. Győzelmünkkel feljöttünk a második helyre.
    88
    Ashmore sokadik jó beí­velése után Dragóner fejelt kevéssel a kapu mellé.
    87
    Mi is cseréltünk. Tóth helyére Morrison állt be.
    82
    Ashmore beadása után Shawhoz került a labda, akinek 8 méteres lövését kiütötte a kapus, majd az ismétlést mellé lőtte támadónk.
    76
    Gulyás rúgta fel Tóthot, sárga.
    75
    Gergely Károly kihasználta harmadik cserelehetőségét is. Halgas helyére Varga állt be.
    71
    Tóth lapos lövését is fogta a kapus.
    70
    Fitos lőtt keményen jobb külsővel, de Stefán bravúrral védett.
    66
    Az ex-ferencvárosi Halgas kapott sárgát, miután rátartott Csiszár lábára.
    65
    A BKV első kapuralövését biztosan fogta Holczer.
    64
    Ferenczi 18 méterről lőtt szépen, a labda csak kevéssel kerülte el a jobb felső sarkot.
    63
    Ashmore szabadrúgása után Dragóner csúsztatott a kapu mellé.
    62
    Molnár beleszállt Fitosba, de a jogos sárga lap elmaradt.
    60
    Csopaki-Skita csere a BKV Előrénél.
    56
    Shaw emelt 20 méterről a kapu fölé.
    55
    Jót tett a meccsnek, hogy bátrabban játszik a BKV, de a második félidőben túl sok helyzetet nem láthattunk.
    52
    Ashmore szöglete után Csiszár fejelt Stefán kezébe.
    46
    Elkezdődött a második félidő. Nemecsek helyére Petruska állt be.
    45
    Vége az első félidőnek.
    45
    Növeljük előnyünket. Tóth Shaw összjáték után támadónk 8 méterről emelt a kapuba. (0-2)
    43
    Moussa beadását húzta le Stefán.
    37
    Wolfe adott középre, Shaw csúsztatott öt méterről mellé.
    35
    Továbbra sem változott a játék képe: mi birtokoljuk a labdát, a BKV pedig csak rombol.
    23
    Ashmore beadása után Ferenczi előzte meg a kapust, de 8 méterről kevéssel fölé fejelt.
    17
    Vezetünk! Egy szép támadás végén Shaw jobbról középre gurí­tott, Ashmore pedig 5 méterről a kapuba lőtt. (0-1)
    13
    Ashmore 24 méteres szabadrúgása lelassult a sorfalon, í­gy Stefán biztosan védett.
    11
    Egy gyors akciót vezettünk: Szkukalek szerzett labdát a térfelünkön, majd Ferenczihez passzolt, aki kiugratta Shawt, angol támadónk pedig 17 méterről lőtt, de Benkéről szögletre pattant a labda.
    9
    Baranyai beadása után Török fejelt 10 méterről jócskán a kapu fölé.
    7
    Tóth Bence 17 méteres bombáját Stefán Fitos elé ütötte, aki közelről a kapu mellé lőtt.
    2
    Gulyás í­velt középre jobbról, de a labda mindenki előtt elsuhant.
    1
    A BKV Előre kezdte a mérkőzést.
    .
    Lipcsei Péter távollétében Paul Shaw viseli a csapatkapitányi karszalagot.
    .
    A mieink a szokásos zöld-fehér szerelésben lépnek pályára, mí­g a BKV kék-sárgában játszik.