2009.II.15. LK, Ferencváros – REAC: 3-0

2 hozzászólás a(z) 2009.II.15. LK, Ferencváros – REAC: 3-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Győzelemmel búcsúztunk a Ligakupában. Együttesünk 3-0-ra verte a REAC-ot, í­gy pontszámban beértük a Honvédot, ám jobb gólkülönbségüknek köszönhetően a kispestiek folytathatják. Góljainkat Dragóner, Kamate és Tóth Bence szerezték.

Ferencváros – REAC: 3-0 (1-0)
    Albert stadion, 100 néző, vezette: Veizer (Berettyán, Horváth R.)

Ferencváros: Holczer – Lowton, Dragóner, Balog Z., Wolfe – Fitos (Tóth B. 61.), Wedgbury (Pölöskey 75.), Ashmore, Deme (Morrison 46.) – Shaw (Márkus 46.), Ferenczi (Kamate 46.)
    kispad: Megyeri, Baranyai

REAC: Szántai (Esterházy 46.) – Sallai, Kapcsos (Dinka 46.), Pomper, Kovács B. – Cseri, Pintér Z., Dancs (Kőhalmi 62.), Varga Z. (Nagy K. 72.) – Torma (Kiss T. 79.), Nyerges
    kispad: Gallé, Tihanyi

Gól: Dragóner (18.), Kamate (60.), Tóth B. (89.)
    Sárga lap: Wolfe (25.), Lowton (38.) illetve Kapcsos (4.), Kovács (17.), Varga Z. (29.)

Azonnal mi léptünk fel támadólag, Shaw szinte azonnal vezetést szerezhetett volna. Futószalagon vezettük a támadásokat, Ferenczi kétszer is jól fejelt, másodszor a felső lécre. Aztán Shaw fejesét védte nagy bravúrral Szántai, Dragóner nagyszerű bólintásánál azonban már ő is tehetetlen volt a 19. percben. Ezután némileg váratlanul alábbhagyott a lendületünk, a félidő végére már teljesen kiegyenlí­tett lett a meccs. Az állás is az lehetett volna, ám Holczer bravúrral védte Torma büntetőjét, í­gy 1-0-al fordultak a csapatok.

Sajnos fordulás után sem változott sokat a játék képe, ennek ellenére Lowton növelhetett volna előnyünket, ám jó helyzetből kapu mellé lőtt. Mégis megdupláztuk előnyünket, a 60. percben Kamate szépen csúszatott a vendégek hálójába (2-0). A folytatásban még Márkus, majd Kamate előtt is adódott lehetőség, utóbbi lövésénél csak centik hiányoztak. A végeredményt Tóth Bence állí­totta be a 89. percben egy mesteri szabadrúgásgóllal. Csapatunk megérdemelten győzött, a szép búcsúhoz ez elég volt, a továbbjutáshoz sajnos kevés.

• 91
    Vége a meccsnek, teljesen megérdemelten nyertünk, de ezzel együtt is sajnos kiestünk a sorozatból.
    89
    Tóth Bence 21 méterről mesterien csavart a rövid sarokba egy szabadrúgást (3-0).
    79
    Kiss Tamás Torma helyén.
    78
    Tóth Bence “Zidane-csellel” verte át szépen emberét, szép jelenet volt.
    78
    Kamate jól lépett ki, és 18 méterről hajszállal lőtt a kapu mellé.
    77
    Pölöskey passzolt középre, Kamate sajnos lesről lőtt a hálóba.
    75
    Pölöskey váltotta Wedgburyt.
    72
    Varga helyett Nagy Károly a pályán.
    69
    Márkus szerzett harcosan labdát, majd ellőtte azt a kapu előtt.
    62
    Dancs-Kőhalmi csere.
    61
    Tóth Bence váltotta Fitost.
    60
    Egy jó jobboldali Ashmore-beadás után Kamate 8 méterről csúsztatott szépen a bal sarokba (2-0).
    59
    Egy jobboldali beadás után a túloldalon érkező Wedgbury lőtt, a labda elakadt egy védőben (kezében?).
    53
    Most mezőnyben csatáznak a csapatok, kevesebb a veszély a kapuk előtt.
    49
    Lowton elé került a labda, ám jó helyzetből ballal a kapu mellé lőtt 12 méterről.
    46
    Deme, Ferenczi és Shaw beállt, Morrison, Kamate és Márkus beállt. a REAC-nál Dinka váltotta a megsérült Kapcsost. Megy a második félidő.
    45
    Holczer ragyogó vetődéssel fogta a jobb sarok elől Torma büntetőjét! Vége a félidőnek.
    44
    Deme valószí­nűleg lerántotta Kapcsost, 11-eshez jutott a REAC.
    37
    Most alábbhagyott picit a fölényünk.
    29
    Varga is besárgult.
    28
    Fitos fejelt Lowton beadása után a kapu fölé.
    27
    Balog szabadí­tott volna fel, ám pont Nyergesbe lőtt, akiről a bal alsó sarok felé pattant a labda, Holczer fogta a veszélyesen érkező labdát.
    25
    Kicsit feljött a vendégcsapat. Most Wolfe kapott lapot egy szabálytalanság után.
    24
    Szántai öklözése után Wedgbury ismételt 35 méterről, de jócskán a kapu fölé lőtt.
    20
    Egy újabb beadás után Shaw fejelt a kapu mellé. Egyértelműen mi játszunk veszélyesebben.
    19
    Torma egyből válaszolhatott volna, kilépett, ám szerencsére az utolsó pillanatban tisztáztunk előle.
    18
    Ashmore beadása után Shaw fejelt 5 méterről, Szántai hatalmas bravúrral védett.
    18
    Megvan a vezetés! A szöglet után Dragóner 12 méterről szépen bólintott 12 méterről a jobb sarokba (1-0).
    17
    Kovács rossz ütemű belépője után sárgát kapott.
    11
    Egy jobboldali beadás után Ferenczi berobbant, majd 7 méterről a lécre fejelt. Eddig mi vagyunk a jobbak egyértelműen.
    9
    Wolfe adott be, Ferenczi az emberét megelőzve csúsztatott, a jó helyen álló Szántai védett.
    7
    Shaw szépen vált le emberéről, majd 7 méterről ballal lőtt is laposan, Szántai nagyot védett lábbal.
    4
    Ahsmore-nak lépett oda csúnyán Kapcsos, ezért jogosan járt a lap.
    1
    Mi kezdtünk. Mi ezúttal zöld-fehér csí­kos mezben és zöld nadrágban játszunk majd, a REAC sárga-kék “kombinációban” lép pályára.
    .
    Szokatlanul kevés néző van az Albert-stadionban.
    .
    Kezdőcsapatunk a következő: Holczer -- Lowton, Dragóner, Balog, Wolfe -- Fitos, Wedgbury, Ashmore, Deme -- Shaw, Ferenczi. A kispadon Megyeri, Baranyai, Morrison, Tóth B., Pölöskey, Kamate és Márkus ül majd.
    .
    A matematika alapján még van egészen minimális sanszunk a továbbjutásra, ám ehhez több, mint tí­z góllal kellene verni Hevesi Tamás csapatát.