2009.VII.22. LK, Kecskeméti TE – Ferencváros: 0-3

Dragóner két góllal járult hozzá a Fradi sikeréhez

Könnyedén nyert a Ferencváros

A Ligakupa első fordulójában az A-csoportban a Ferencváros Dragóner Attila két- és Ferenczi István egy góljával 3–0-ra nyert Kecskeméten.

KTE-ERECO – Ferencváros 0-3 (0-2)
Kecskemét, 700 néző. vezette: Veizer Roland (Berettyán, Horváth R.)

Kecskeméti TE-ERECO: Velimirovic – Koszó, Gyagya, Urbán (Pénzváltó 71.), Sándor L. (Némedi 46.) – Alempijevic (Yannick 65.), Petrache (Cukic 46.), Bagi – Florean, Hegedűs Á. (Csordás 65.), Bertus
kispad: Fischer, Koncz
vezetőedző: Tomislav Sivic

Ferencváros: Holczer – Lowton, Dragóner, Balog Z., Alcantara – Joaquin (Kulcsár D. 66.), Ashmore, Wedgbury (Fülöp N. 82.), Tóth B. (Vass M. 46.) – Shaw (Pisanjuk 73.), Ferenczi (Pölöskey 77.)
kispad: Megyeri, Csiszár
vezetőedző: Robert Davison

Gól: Dragóner (3., 31.), Ferenczi (54.)
Sárga lap: Petrache (24.), Urbán (48.), Alempijevic (58.) illetve Ferenczi (61.), Lowton (87.)

A ferencvárosi szurkolók a Kecskemét pályájáról nem őrizhetnek kellemes emlékeket, hiszen, amikor 2007-ben az NB II Keleti csoportjában bajnoki meccsen a Széktói Stadionban jártak a zöld-fehérek, akkor 4–0-s vereséget szenvedtek. A mai Ligakupa-meccsen viszont már a 2. percben gólt ünnepelhettek a fővárosi drukkerek.

Dragóner Attila Balogh Zoltán jobb oldali bedobásánál megelőzte a védőket és közelről a hálóba fejelt (1–0).

20090722-kecskemet-shawA hazaiak a folytatásban többször is eljutottak a Fradi kapujáig, de a lehetőségeikkel nem tudtak élni, mí­g a másik oldalon a 31. percben Dragóner a második helyzetét is gólra váltotta.

A bal oldali szögletrúgásnál előrehúzódó védő öt méterről fejjel megcsúsztatta a labdát, ami a hosszú sarokban kötött ki. Az első félidőben még egy nagy helyzete volt a Ferencvárosnak, Tóth Bence a lécet találta el.

A Ferencvárosban az újonnan igazolt játékosok közül a két spanyol Joaquí­n Pastor Martí­nez és Carlos Alcántara lépett pályára kezdőként, nem nevezte viszont a találkozóra Bobby Davison Lipcsei Pétert, aki a hí­rek szerint kisebb sérüléssel küzd.

A kecskemétiek meglehetősen tartalékos összeállí­tásban kezdtek, Tomiszlav Szivics vezetőedző például csak a második félidő hajrájában küldte pályára két leggólerősebb játékosát, Csordás Csabát és Yannickot.

A szünet után hamar növelte előnyét a Fradi, Ferenczi István lépett ki a védők közül egy jó indí­tással, majd öt méterről a kapuba lőtt, és ezzel végleg el is döntötte a találkozót.

Azt követően, hogy a második félidőben többet is cseréltek a hazaiak változott egy kicsit a játék képe (többet támadott a Kecskemét), de az eredmény már nem, 3–0-ra nyert a Ferencváros.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)