2009.VIII.1. Ferencváros – ZTE: 4-1

Zalaegerszeg elleni győzelemmel tért vissza a Fradi az élvonalba

Fitos László szerezte meg a vezetést a 15. percben az élvonalba három év után visszatérő Ferencvárosnak, majd Dragóner Attila fejese talált utat a kapuba. Máté Péter ugyan a félidő hosszabbí­tásában szépí­tett, de a csereként beállt Pölöskey Péter duplájával végül 4–1-re nyertek a zöld fehérek. A 88. percben ráadásul a zalaegerszegi Marián Sluká piros lapot is kapott.

Ferencváros – ZTE: 4-1 (2-1)
Albert stadion, 8.500 néző, vezette: Solymosi Péter (asszisztensek: Lémon, Ring; tartalékjv.: Gyarmati II)

Ferencváros: Holczer – Lowton, Dragóner, Balog Z., Kulcsár D. – Fitos (Joaquin 83.), Adnan, Ashmore, Wedgbury – Shaw (Pölöskey 41.), Ferenczi
kispad: Megyeri, Tóth B., Vass M., Pisanjuk, Fülöp N.
vezetőedző: Robert Davison

ZTE: Pogacsics – Kocsárdi (Schultz 62.), Bogunovic, Todorovic, Panikvar –  Sluka, Máté P., Kamber, Kovács G. (Illés Gy. 73.) – Rudnevs, Balázs Zs. (Magasföldi 53.)
kispad: Vlaszák, Szalai, Petneházi, Horváth A.
vezetőedző: Csank János

Gól: Fitos (15.), Dragóner (34.), Pölöskey (78., 86.) illetve Máté P. (45.)
Sárga lap: Dragóner (12.), Adnan (23.), Fitos (36.) illetve Máté P. (20.), Panikvar (66.)
Kiállí­tva: Sluka (88.)

20090801-zteAz élvonalba három év után visszatérő Ferencváros a Zalaegerszeget fogadta a Soproni Liga második fordulójában. A zöld-fehéreknek ez volt az első bajnokijuk, miután a nyitó fordulóban elhalasztották a Haladás elleni meccsüket. A Zalaegerszeg viszont győzelemmel kezdte az idényt: hazai pályán 2–1-re győzték le a Paksot.

Ahogyan az várható volt, igencsak vehemens rohamokkal kezdtek a hazaiak, elsősorban Fitos László jobb oldali beadásai jelentettek veszélyt, s egy ilyen során született meg a Fradi vezető gólja is a 15. percben. A gólszerző Fitos volt, bár Paul Shaw és az általa megzavart Pogacsics kapus is igencsak benne volt a találatban (1–0).

A gól után a vendégek is előbbre merészkedtek, de ez elsősorban csak a szögletek számában mutatkozott meg. Ráadásul éppen egy ilyen során – csak azt a Fradi végezte el – kapták a második gólt is, miután a rendkí­vül bizonytalan Pogacsics kapus kiejtette a labdát, s azt Dragóner fejelte a kapuba a 34. percben (2–0).

20090801-zte-poloskeyEgy perccel később aztán javí­tott a kapus, amikor Ferenczi lövését spárgázta kapufára. Ez is azt jelezte, hogy a zalaiak igencsak összezuhantak a második gól után, s a zöld-fehérek teljes mértékben uralták a találkozót. Éppen ezért volt váratlan, hogy a félidő hosszabbí­tásában Máté révén szépí­teni tudtak a vendégek, í­gy visszahozva némi reményt a második félidőre (2–1).

Amelyre egy egészen más szellemű Zalaegerszeg jött ki. A kékek már nem óvatoskodtak, hanem átvették a játék irányí­tását, s csak centiken múlt, hogy a 49. percben Sluká nem szerezte meg az egyenlí­tő gólt. Persze í­gy hátul sokkal sebezhetőbbek voltak, s néhányszor igencsak nehéz helyzetbe kerültek, de ezeket megúszták, s amúgy a Fradi is sokkal óvatosabban játszott ekkor.

Sajnos a félidő közepére kissé visszaesett az iram is, ám aztán megint belelendültek a hazaiak, s Kulcsár beadása után a 77. percben a csereként beállt Pölöskey talált a kapuba, végleg eldöntve a három pont sorsát (3–1).

Bár a zalaiak megint nekiálltak támadni, egy védelmi hiba után ismét Pölöskey talált a kapuba a 86. percben (4–1). Két perccel később ráadásul a reklamáló Slukát kiállí­totta Solymosi játékvezető, í­gy a vendégek emberhátrányban fejezték be a találkozót, mí­g a Fradi győzelemmel tért vissza az élvonalba.

„Keményen harcoló ellenfél volt a Zalaegerszeg, de játékosaim is hasonlóan keményen küzdöttek, és valamennyien átérezték a találkozó jelentőségét. A második félidő elején riválisunknak több lehetősége is volt az egyenlí­tésre, de mi rúgtunk két gólt, és ezzel eldöntöttük a mérkőzést” – értékelte a találkozót Bobby Davison, az FTC vezetőedzője.

Kollégája, az ellenfelet irányí­tó Csank János persze korántsem volt ilyen elégedett, bár bevallása szerint nem lepte meg a zöld-fehérek játéka. Néhány zalaegerszegi futballistája viszont annál inkább.

„Azt kaptam a Ferencvárostól, amire számí­tottam, és amire készültünk egész héten. Csalódás, hogy támadásban néhány rutinos labdarúgóm kudarcot vallott. A korai gól megfogta csapatomat, de ha a második félidő elején kihasználjuk a helyzeteinket, nyerhettünk volna” – nyilatkozta a lefújás után a ZTE mestere.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111011001ejegyzéshez

• 92
    Vége, megérdemelten nyertünk 4-1-re!
    88
    Sluka piros lapot kapott.
    87
    Ott a negyedik! Pölöskey szépen hozta magát lövőhelyzetbe egy beadás után, és nem is hibázott 11 méterről (4-1)!
    83
    Fitos lement, Joaquin beállt.
    75
    Adnan ballal nem sokkal lőtt a léc fölé 17 méterről.
    75
    Ez nagyon kellett -- GÓL! Kulcsár szép cselekkel lerázta emberét, középre passzolt, az érkező Pölöskey pedig nem hibázott (3-1)!
    74
    Ezt megint megúsztuk… Sluka lőtt el egy beadást, Magasföldi szerencsére közelről nem tudott a labdába stukkolni.
    73
    Kovács G.-Illés csere.
    67
    Ferenczi lőtt fordulatból ballal, a nem túl erős lövést fogta a vendégkapus.
    66
    Panikvar kapott lapot.
    63
    Kocsárdi lejött, Schultz beállt.
    60
    Adnan megpattanó lövése alig ment a bal felső sarok mellé. A szöglet után Dragóner bólintott a kapu mellé.
    55
    Balázst Magasföldi váltotta.
    53
    Rudnevs jó helyzetből lőtt 18 méterről, de egy védőnkben elakadt a labda.
    48
    Hatalmas vendéghelyzet maradt ki. Sluka 8 méterről, tiszta helyzetből centikkel tüzelt a jobb sarok mellé laposan.
    46
    Megy a második félidő.
    43
    Kulcsár jó cselek után lőtt veszélyesen a kapu fölé.
    41
    Shaw megsérült, Pölöskey a helyén.
    39
    Az illetékesek tájékoztatása szerint 8500 néző van a stadionban.
    36
    Fitos is besárgult.
    35
    Ferenczi egy jó labda után lőtt veszélyesen, de a kapufáról kijött a labda.
    34
    Kettő! Egy bal oldali szögletután Pogacsics alászaladt a labdának, a kapu elé visszatett labdát Dragóner elé ejtette, aki 6 méterről a hálóba helyezett (2-0)!
    32
    Rudnevs egy hajszállal maradt le egy beadásról az ötösnél. Ez meleg volt…
    25
    Adnan lövését fogta a jobb sarok elől Pogacsics.
    24
    Adnan is megkapta a maga sárgáját.
    23
    Egy ZTE-szöglet után Kamber fejelt a kapu fölé.
    20
    Máté kapott sárgát, kár, hogy megakadt a támadás, előnyszabály is lehetett volna.
    15
    Vezetünk! Fitos középretett labdája megpattant egy védőn, berobbant ugyan Shaw, de nem ért hozzá, csak megzavarta a kapust, akinek lábáról bepattant a labda a kapuba. Adjuk Fitosnak (1-0).
    12
    Dragóner kapott sárgát.
    11
    Adnan gyengén lőtt a kapu mellé. Továbbra is mi vagyunk a kezdeményezőbbek.
    10
    Ferenczi fejelt 3-4 méterrel a bal kapufa mellé 12 méterről.
    5
    Pogacsics mentett jól Shaw elől.
    4
    Ashmore szöglete után Dragóner fejelt a kapu mellé.
    1
    Mi kezdtünk, a B-közép felé támadunk.
    .
    Rudas Ferencet 88. születésnapja alkalmából köszöntötték.
    .
    A vendégek kék felsőben, fekete nadrágban lesznek, mi zöld-fehér csí­kos mezben és zöld nadrágban játszunk.