2009.XI.28. LK, Ferencváros – MTK: 1-3

Vereség és csoportgyőzelem

Vereséggel zárta az évet a Ferencváros

Az MTK idegenben 3–1-re legyőzte a Ferencvárost a labdarúgó Ligakupa A-csoportjának 9. fordulójában. Zsidai László 11. percben szerzett találatát Kulcsár Dávid még kiegyenlí­tette, Gosztonyi András és Busai Attila góljára azonban már nem érkezett válasz. A Vasasnak idegenbeli győzelme után még van esélye a továbbjutásra, a másik csoportban a Videoton és a Győri ETO is diadalmaskodott.

Ferencváros – MTK 1-3 (1-2)
Albert stadion, zártkapus mérkőzés, vezette: Böcskei Balázs (Farkas B., Tóth I.)

Ferencváros: Komora – Fülöp N., Vattai, Dragóner, Kulcsár D. – Szabó R., Lipcsei (Peszmeg 56.), Vass M., Nyilasi B. (Takács R. 72.), Papp M. – Kovács I. (Sváb 62.)
kispad: Hermány, Gold, Bors
vezetőedző: Dejan Milovanovic

MTK: Szántai – Rodenbücher, Pintér Á. (Busai 46.), Balogh B., Vági – Gosztonyi, Szabó Á. (Pátkai 46.), Zsidai (Melczer 46.), Könyves N. (Pál Sz. 62.) – Szatmári L. – Lencse
kispad: Horváth A., Kelemen D.
szakmai igazgató: Garami József

Gólszerző: Kulcsár D. (17.) illetve Zsidai (11.), Gosztonyi (41. – 11-esből), Busai (83.)
Sárga lap: Vattai (47.), Dragóner (85.) illetve Busai (53.)
Jó: Dragóner, Kulcsár D., Vass M. illetve Balogh B., Vági, Gosztonyi, Zsidai

A már biztosan csoportelső Ferencváros az MTK ellen játszotta le utolsó mérkőzését, és a zárt kapus találkozón már a 11. percben hátrányba került. Könyves Norbert bal oldali beadása megcsúszott Dragóner Attila fején, és a kaputól 6 méterre álló Zsidai László a kapuba bólintotta a labdát. (0–1)

Nem kellett sokat várni a Ferencváros válaszára, Kulcsár Dávid gyönyörűen kényszerí­tőzött Kovács Istvánnal, majd a visszakapott labdát higgadtan gurí­totta a hálóba. (1–1)

A 40. percben Lencse László törhetett egyedül kapura, Komora László mellett elhúzta a labdát, aki buktatta a tizenhatoson belül, Böcskei Balázs játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Gosztonyi András magabiztosan lőtte a kapu jobb alsó sarkába. (1–2)

A második félidőben a Ferencváros próbálkozott többet, helyzeteket is kialakí­tott, de nem sikerült kiegyenlí­tenie. A 83. percben Gosztonyi mesterien ugratta ki Busai Attilát, aki egyből kapura lőtt, tizenhét méterről szépen emelte át a labdát a kifutó Komora felett. (1–3)

Dejan Milovanovic: – A Vasas elleni teljesí­tménynél mindenképpen jobbat vártam és jobban is játszottunk, még ha ki is kaptunk. A második félidőben jobban és bátrabban játszottunk, mint az elsőben. El kell ismernem, hogy megérdemelt a vendégek győzelme, jobb csapat, mint a mienk. Az első félidőben túlságosan tiszteltük őket, de fordulás után már bátrabbak voltunk és ekkor adódtak még gólszerzési lehetőségeink. Az eredményt reálisnak tartom, az MTK azt játszotta, amit kellett a mai meccsen. Több fiatalt is ki akartam próbálni, akiknél láttam pozití­vumokat. Az utolsó két meccsen szerettem volna felmérni, hogy lehet-e velük számolni. Papp Máté és Szabó Roland összességében nem okozott csalódást, de nyilvánvaló, hogy voltak hibáik. Nyilasi Bálintnak is voltak megvillanásai, ők szerintem megfelelően odatették magukat. A többiek is próbálkoztak a képességeikhez mérten, ma ennyire futotta – mondta Milovanovics.

(Az nso.hu és az MLSZ Adatbankja alapján)

3 hozzászólás a(z) 2009.XI.28. LK, Ferencváros – MTK: 1-3 bejegyzéshez

• üres lelátó, semmilyen mérkőzés. nagyon félve és halkan kérdezem meg: Lipcsei Peti miért nem hagyja abba? őszintén, már nem neki való. nagyra becsülöm amig megtett a fradiért, de ez már hozzá méltatlan.

• Csak annyira vagy “örült”, mint az oldal “statisztikusi mágusa”, K@rcsi! 🙂

• Voltam olyan őrült hogy az összes FRADI-MTK meccset megnéztemés megszámoltam hogy mennyi az állás gólösszesí­tésben, ezzel a vereséggel, Ferencváros 344-340 MTK (Az MTK igazi ellenfél) Azokat a gólokat nem számoltam bele amik tizenegyes párbajban születtek.