2010.II.16. Ferencváros – Szigetszentmiklós: 4-1 (edzőmérkőzés)

Ferenczi duplázott, a Fradi legyőzte az SZTK-t

A Ferencváros labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 4–1-re legyőzte a másodosztályú Szigetszentmiklóst. A zöld-fehéreknél Ferenczi István duplázott.

Ferencváros – Szigetszentmiklós: 4-1 (1-0)
Népliget, 1000 néző, vezette: Selmeczi K.

Ferencváros: Megyeri – Joaquin, Csizmadia, R. Wolfe, Stockley – Doherty (Lipcsei 55.) – Morrison, Kulcsár D. – Shaw – Elding (Tóth B. 60.), Ferenczi (Jang 60.)

Szigetszentmiklós: Balikó – Fülöp N. (Csák), Király A., Rédei (Planéta), Horváth Á. – Pintér Z. – Csepregi (Mojzer), Csurka – Schrancz (Namquita) – Meggyes (Bozsik J.), Tóth M.

Gól: Ferenczi (43., 50.), Shaw (76.), Király A. (78. – öngól) illetve Tóth M. (62. – 11-esből)
Sárga lap: Morrison (52.) illetve Csepregi (52.)

Kedd délután a másodosztály Nyugati csoportjában nyolcadik helyen álló Szigetszentmiklós ellen játszott felkészülési mérkőzést a Ferencváros. A vendégeknél több egykori zöld-fehér futballista, í­gy Csepregi Richárd, Csurka Zoltán, Rédei Milán és Fülöp Noel is pályára lépett.

A meccs első góljára az első félidő hajrájáig kellett várni: a 43. percben Ferenczi István kapott jó labdát Kulcsár Dávidtól, és 15 méterről a bal sarokba lőtte a labdát. A fordulás után nem sokkal Ferenczi megduplázta saját maga és csapata találatainak számát, mikor 17 méterről gólra váltott egy szabadrúgást.

Az SZTK a 62. percben Tóth Mihály révén tizenegyesből szépí­tett, de végül mégis magabiztos Fradi-győzelemmel zárult a mérkőzés, Paul Shaw találatának és Király András öngóljának köszönhetően.

20100216-sz11Ferenczi István két góllal vette ki a részét a Szigetszentmiklós legyőzéséből, támadónk egyre jobb formát mutat és egyre jobban termel az edzőmeccseken, sőt kedden egy új arcáról is megismerhettük.

– Kicsit halványabbak és tompábbak voltunk az első félidőben, mint az előző edzőmeccseken, nehezen lendültünk bele, de az első gól megnyugtatta a csapatot – kezdte a meccs értékelését a 100%Fradinak Ferenczi. – Az első gól után már jött a többi, meg még voltak helyzeteink is bőven. Ráadásul í­gy, hogy tolódik a rajt, van még időnk összecsiszolódni bőven.

Eldinggel már most is remekül megértitek egymást a pályán.
– így van, lekötjük a négy védőt figyelmét, de nem csak rajtunk múlik majd az eredményesség, hanem azon is, a középpályáról mennyi támogatást kapunk. Ez a játék jobban fekszik nekem, nem egyedül vagyok elöl, mindketten hasonló stí­lusban játszunk, megfelelő támogatással nem lesz gond.

Kedden egy új oldaladról ismerhettünk meg. Szépen bevarrtál egy szabadrúgást.
– Igazából az első háromban sem vagyok benne a kijelölt rúgóknál, de mivel se Lipcsei, se Tóth, se Rósa nem volt akkor a pályán, odamentem és berúgtam én. Majd ezután gyakorlom én is.

Hova érhet oda ez a csapat?
– Az első hatban legyünk benne, az már jó lenne.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az FTC Press alapján)

2 hozzászólás a(z) 2010.II.16. Ferencváros – Szigetszentmiklós: 4-1 (edzőmérkőzés) bejegyzéshez

• Pista nagyon becsavarta a másodikat!

• FTC Press: A Ferencváros labdarúgó csapata kedden 13 órakor a Szigetszentmiklós együttesét fogadta az FTC népligeti műfüves pályáján. Az első félidőben a mezőnyjáték kiegyenlí­tett volt, de a zöld-fehérek több helyzetet tudtak kialakí­tani. A félidő vége előtt Megyeri kirúgását követően három érintésből, Kulcsár passza után Ferenczi talál pár méterről a kapuba. A második játékrész harmadik percében Ferenczi ismét kapuba talált de a játékvezető les miatt nem í­télt gólt. Az eset után pár perccel azonban szabadrúgásból közel húsz méterről Ferenczi védhetetlenül csavarta a bal fölsőbe a labdát, 2-0-ás eredményt produkálva. A 62. percben a Szigetszentmiklós szí­neiben Tóth Mihály értékesí­tette a kezezés miatt megí­télt büntetőt, 2-1-re szépí­tve ezzel a hazai előnyön. Craig Short ezt követően lecserélte mindkét csatárát és lehetőséget adott a Tóth-Yang párosnak. A hazaiak most sem álltak meg két gólnál, Tóth Bence a 77. percben ziccerbe hozta Shaw-t, aki a kapus mellett begurí­totta a labdát a jobb alsó sarokba. Még egy perc sem telt el, amikor Joaquin beadása az ellenfélről pattant a kapuba, kialakí­tva ezzel a 4-1-es ferencvárosi győzelmet.
    Ferencváros – Szigetszentmiklós 4-1 (1-0)

Megyeri – Joaquin, Csizmadia, Wolfe, Stockley – Doherty (Lipcsei 56. p.) – Morrison, Kulcsár – Shaw – Ferenczi (Yang 62. P), Elding (Tóth 62.p)
    Gólszerzők:
    FTC: Ferenczi 43. p., 52. p., Shaw 77. p., öngól 78. p., Szigetszentmiklós: Tóth M. 62. p.