2010.IV.6 LK, Ferencváros – Paks: 1-2

A labdarúgó Ligakupa 6. (utolsó) fordulójában a Paks 2–1-re legyőzte a Ferencvárost az Üllői úton, és ezzel döntős a sorozatban. A volt ferencvárosi Bartha László szerzett előnyt a vendégeknek, majd Kiss Tamás révén már két találattal vezetett Gellei Imre együttese, Paul Shaw révén csak szépí­tenie sikerült a fővárosi zöld-fehéreknek.

Ferencváros – Paksi FC 1-2 (0-0)
Albert stadion, 500 néző, vezette: Németh Á. (Butkai, Tóth I.)

Ferencváros: Haber – Joaquin, Wolfe, Alcántara, Sváb – Adnan, Lipcsei (Vass M. 70.) – Abdi (Schembri 57.), Kulcsár (Szabó R. 70.), Tóth B. – Shaw
kispad: Komora, Jang, Nyilasi B.
edző: Craig Short

Paks: Pokorni – Vári, Éger, Fiola, Völgyi (Gévay 61.) – Bartha, Horváth S. (Böde 63.), Mészáros I., B. Tóth (Nagy I. 70.) – Sipeki (Haraszti 77.), Kiss T. (Zováth 90.)
kispad: Kiss M., Heffler
edző: Gellei Imre

Gólszerzők: Shaw (63.) illetve Bartha (47.), Kiss T. (53.)
Sárga lap: Alcantara (28.), Tóth B. (56.), Haber (90+2.), Wolfe (90+3.) illetve Gévay (78.)

Az első félidőből nem sok helyzetet jegyezhettünk fel. Bár Lipcsei Péter a 8. percben a kapufát találta el szabadrúgásból, utána az első fél óra végéig kellett várni a következő emlí­tésre méltó eseményre. Ekkor Rafa Wolfe majdnem góllal „ajándékozta meg” a Paksot: B. Tóth beadásába ért bele a jamaicai hátvéd, majd visszakanalazta a labdát, amely Kiss Tamáshoz került, ő azonban közelről a lécet találta el. Néhány perccel később az igen aktí­v Liban Abdi lőtt egy labdaszerzésután a tizenhatos előteréből nem sokkal a bal alsó sarok mellé.

A szünet után hamar kétgólos előnybe került a Paks. Előbb a volt ferencvárosi Bartha László maradt üresen a kapu előtt, és Kiss Tamás bal oldali beadásából fejelt a léc alá (0–1), néhány perc múlva pedig az előbb gólpasszt adó Kiss talált be egy Sipekivel való kényszerí­tő után. (0–2). Ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a találkozó, a Fradi azonban André Schembri beállása után magasabb fokozatba kapcsolt, és megnyomta az utolsó fél órát. Ennek eredményeként Paul Shaw a 62. percben szépí­tett. Tóth Bence távoli szabadrúgása után kellett nagyot védenie Pokorninak, a labda Shaw elé került, akinek nem volt nehéz dolga az üres kapuba továbbí­tania. (1–2). Több gólt már nem tudott szerezni a Fradi, bár az is igaz, hogy a Paksnak egy pont is elég lett volna a döntőbe kerüléshez

* * *

Craig Short: – A második kapott gólunkig a csapat nem is játszott. Igazából innentől kezdtünk el valamit mutatni a pályán, amikor már vezetett az ellenfelünk. Óriási védelmi hibák előzték meg a góljainkat. Schembri beállí­tásával egy kis szí­n ugyan került a játékunkba, de sajnos ez most í­gy alakult. Az Újpest ellen egyértelműen győzni szeretnénk, még akkor is, ha nincs tétje, mert az egy derbi. Az MTK-t hétvégén pedig mindenképpen meg kell vernünk ahhoz, hogy a céljainkat elérjük, vagyis az első hatban végezzünk.

Gellei Imre (Paks): – Nagyon örülök a győzelemnek, boldog vagyok, hogy kupában döntőt játszhatunk. Különösen azért, hogy az új játékosaink is, akik eddig sérüléssel bajlódtak, B. Tóth Balázs és Völgyi Dániel is biztató teljesí­tményt nyújtott. Kiemelhetném még Fiola Attila, Kiss Tamás és Éger László játékát is. Ezen a mérkőzésen a közösség érdeme a siker. Örültem Pokorni Peti visszatérésének is, hiszen hosszú szünet után került ismét tétmérkőzésen a kapuba. Azt gondolom, hogy a többiek is kitettek magukért, és a csapat összességében nagyszerűen funkcionált.

Limperger Zsolt, a Fradi Lipcsei Péter előtti hatosa is kint volt a meccsen: – Jó volt újra a Fradi-pályán, azt sajnálom viszont, hogy a múlt heti győzelem után ma nem ‘mentünk’ rá jobban a Ligakupára, egy megerősí­tett csapattal nyerhettünk volna, s úgy bejuthattunk volna a döntőbe.

(Az nso.hu, az FTC Press, az ulloi129.hu és az MLSZ adatbankja alapján)