2010.VIII.7. Kecskeméti TE – Ferencváros: 1-2

A labdarúgó NB I 2. fordulójának szombati záró mérkőzésén a Ferencváros idegenben 2–1-re legyőzte a Kecskeméti TE-Erecót. A zöld-fehérek szerezték meg a vezetés Rósa Dénes 4. percben lőtt góljával, és bár a sokkal többet támadó kecskemétiek Tököli Attila találatával még a szünet előtt egyenlí­tettek, végül Liban Abdi bombagóljával a fővárosiak nyertek.

* * *

Urbányi István (KTE): – Szerintem ez egy nagyon remek, ünnepi mérkőzés lesz: első hazai meccs a szezonban, a Fradi ellen, sok néző előtt, este nyolc órakor, igazi futballhangulatban. Jó néhány játékos érkezett hozzánk, folyamatosan csatlakoztak be a munkába, kell még néhány mérkőzés, hogy összeálljunk. Az MTK ellen a csapat már megmutatta, hogy mi az irány, az azon a meccsen elkövetett hibákat szeretnénk kiküszöbölni, ami a védekezésünkben adódott.

Prukner László (Ferencváros): – Az alapvető problémáink, amelyekről már korábban is beszéltem, még mindig fennállnak, nem akarom ismételgetni magam. Egy jó szellemű Kecskemét vár ránk, amely bátor támadójátékot mutatott be az MTK ellen. Erre készülünk mi is, hogy a KTE agresszí­v támadójátékot fog majd játszani. Emellett természetesen igyekszünk tovább épí­teni a csapatot, és ebben a folyamatban a legnagyobb erőt a siker jelentheti.

Tököli Attila: – Amióta eljöttem a Fradiból, egy meccsen játszottam egykori csapattársaim ellen – kezdte Tököli. – Tavaly a Pakssal az Üllői úton 1-1-et értünk el még Gellei Imre irányí­tásával. Furcsa érzések kavarogtak bennem, hiszen három szép évet töltöttem el a Ferencvárosnál. Akkor abszolút pozití­v volt a fogadtatás, ami nagyon jólesett. Mivel ez még csak a második forduló, nehéz formáról és esélyekről beszélni. A Kecskemét egy olyan csapat, amely bárhol, bárki ellen képes lehet nyerni, de veszí­teni is. Támadófocit játszunk, ezt bizonyí­tottuk az MTK ellen is, sok helyzetünk volt, kettőt kihasználtunk, ezzel illett volna legalább egy pontot szerezni, de sajnos kaptunk négyet. Minden bizonnyal teltház előtt léphetünk pályára, kiváló hangulatban. Bebizonyí­thatjuk, hogy jobbak, stabilabbak vagyunk annál, mint amit a szezonnyitón mutattunk. Biztos vagyok benne, hogy ezúttal is gólratörően fogunk játszani, hiszen az edzőnk a támadófoci hí­ve. Nem akarok tippelni, de nagyon bí­zom egy jó eredményben…

Holczer Ádám: – Nemrégiben játszott egymással a két csapat, tavasszal a mi vereségünkkel ért véget a mérkőzés. Persze, azóta mindkét csapat kicserélődött, ráadásul most mi játszunk majd odahaza, azaz sok minden más lesz. Úgy kell játszanunk, mint azon a tavaszi találkozón a 2. félidőben, és akkor van esélyünk a győzelemre is. Óriási az érdeklődés, az egész város várja a szombati mérkőzést. Nehéz esélyesről beszélni, véleményem szerint 50-50% esélye van jelenleg mindkét együttesnek. Az biztos, hogy én és a csapat is szeretnénk bizonyí­tani és javí­tani a nyitófordulóbeli 2-4 után.

* * *

Fitos, Dragóner, Haber és Józsi sérülés miatt nem állt ma Prukner László rendelkezésére.

* * *

Kecskeméti TE-ERECO – Ferencváros: 1-2 (1-1)
Kecskemét – Széktói Stadion, 6.500 néző, vezette: Bede (Farkas, Ví­gh)

Kecskemét: Holczer – Némedi, Balogh B., Lambulic, Farkas I. – Litsingi, Ebala, Cukic (Dosso 75.), Savic (Csordás 78.) – Foxi (Wilson 78.), Tököli
kispad: Tóth, Gyagya, Simon, Koncz
edző: Urbányi István

Ferencváros: Ranilovic – Balog Z., Csizmadia, Tutoric, Junior – Maróti – Kulcsár D. (Abdi 74.), Andrezinho (Tóth B. 60.), Stanic (Pisanjuk 86.) – Rósa, Heinz
kispad: Mester, Pölöskey, Stockley, Rodenbücher
edző: Prukner László

Gól: Tököli (45.) illetve Rósa (4.), Abdi (87.)
Sárga lap: Ebala (41.), Cukic (69.) illetve Csizmadia (49.), Heinz (66.)

Bár a kecskemétiek léptek fel támadóbban, a Ferencváros szerezte meg a vezetést, a 4. percben Andrezinho 18 méteres szabadrúgása után Rósa elé pattant a labda, s a támadó fordulásból a jobb alsóba lőtt. 0–1. Negyedórával később Csizmadia számí­totta el csúnyán a felí­velt labda í­vét, ám Tököli becsúszva csak a kapu mellé tudott továbbí­tani. A 22. percben Balog hibáját használta ki kis hí­ján a Kecskemét, Foxi nagyszerűen löbbölt Litsingi elé, aki átemelte a kimozduló Ranilovicot, ám picivel a kaput is. A sorozatos hazai rohamok, illetve a vendéghibák a félidő utolsó percében meghozták az egyenlí­tő gólt: újabb felí­velést nézett el csúnyán Csizmadia, majd ütközött a saját kapusával, í­gy a labda Tököli elé pattant, aki senkitől sem zavarva az üresen maradt kapuba helyezett. 1–1

A második játékrészben tovább nőtt a hazaiak fölénye, az 56. percben előbb Tököli ziccerét védte Ranilovic, majd a kipattanóból született majdnem öngól, Tutorics azonban még menteni tudott. Két perccel később ismét a korábbi ferencvárosi támadó került előtérbe, a 16-os bal sarkáról adott középre, Foxi az ötös jobb sarkáról a földre fejelt, ahonnan a léc fölé szállt a labda. A 66. percben Lambulics végezhetett el szabadrúgást 28 méterről, óriási bombáját azonban Ranilovic védte, s a kipattanó után Némedi próbálkozása célt tévesztett. Az utolsó negyedórára folyamatosan fokozódó ferencvárosi nyomás mellett érkeztek el a csapatok, a találkozót végül Abdi döntötte el, a röviden kifejelt labdát 26 méterről a jobb felső sarokba vágva. 1–2. A hazaiak mindent egy lapra feltéve rohamoztak, egyenlí­teniük azonban nem sikerült – megtört a ferencvárosi átok, bajnoki mérkőzésen először nyert a Fradi Kecskeméten.