2011.VI.22. Ferencváros – Politechnika Timisoara: 2-1

A mieink idei második edzőmérkőzésükön is nyerni tudtak. Tiszaújvárosban 2-1-re legyőztük a román bajnokság legutóbbi ezüstérmesét, a Temesvárt.

Ferencváros – Politechnika Timisoara: 2-1 (1-0)
Tiszaújváros, zártkapus mérkőzés

Ferencváros: Ranilovic – Baltes, Balog Z., Otten, Grúz – Maróti – Andrezinho, Józsi, Junior – Oláh, Abdi
Cserék: Jova, Vattai, Sváb, Vass, Alison, Csizmadia, Fülöp N., Rodenbücher
edző: Prukner László

Politechnika Timisoara: Lepmets – Scutaru (Popovici 56.), Ghionea (Mera 46.), Luchin, Sepsi (Chitu 56.) – Curtean (Ganea 66.), Poparadu (Matei 46.), Tames (Sandu 56.), Rocha (Patras 46.) – Goga (Zagrean 56.), Nikolic (Axente 46.)

Gól: Oláh (5.), Alison (60.) illetve Axente (78.)

Ezen a találkozón mutatkozott be csapatunkban Benjamin Baltes is, aki próbajátékon szerepel nálunk. A német védő számára rendkí­vül szerencsétlenül kezdődött a meccs, mivel egy összecsapás után felrepedt a bőr a szeme felett, de egy rövid ápolás után folytatta a játékot.

Kiválóan kezdtük a mérkőzést: az 5. percben Oláh 14 méterről talált a kapuba. Ezt követően próbálkozott az ellenfél, de nem járt sikerrel. A félidő hajrájában előttünk is adódtak lehetőségek, de ezek még kimaradtak.

A második játékrészt is jól indult számunkra, a 60. percben Alison találatával már 2-0-ra vezettünk. A folytatásban a temesváriak mindent megtettek azért, hogy legalább szépí­tsenek, ez a 78. percben összejött nekik, de több gólt nem szereztek. A mieink teljesen megérdemelten nyertek, mivel veszélyesebbek és pontosabbak voltak.

A mérkőzés szöveges közvetí­tése itt érhető el.