2011.VIII.13. Bp. Honvéd – Ferencváros: 1-0

A labdarúgó NB I 5. fordulójában fővárosi rangadót rendeztek a Bozsik-stadionban, a Budapest Honvéd a Ferencvárost fogadta. A gól nélküli első félidő után Németh Norbert a hajrára fordulva megszerezte a vezetést a hazaiaknak, kihasználva Marko Ranilovic hibáját, a vendégek pedig hiába támadtak a hajrában, egyenlí­teni nem tudtak.

* * *

Supka Attila (Honvéd): – A héten ugyanúgy készültünk, mint minden más esetben, nem változtattunk semmit a heti programon, mert a Ferencváros érkezik. A péntek esti edzés után jelölöm ki a holnapi keretet, de gondolkodok változtatáson. A mérkőzésen hozzáállásban és koncentrációban a maximumot kell teljesí­tenünk! Amikor első alkalommal voltam Kispesten edző, akkor nagyon sokan kijártak a hazai mérkőzésekre, bí­zom abban, hogy holnap is sokan leszünk, és hogy jó eredményt érünk el. Vernesen és Nagy Gergőn kí­vül mindenki hadra fogható – mondta Supka a honvedfc.hu-nak.

Prukner László (FTC): – Nem koncentráltunk jobban az Euroligára <mint a bajnokságra>, de az igaz, hogy a kiesés a kelleténél jobban megviselte a csapatot. De hát ezt a helyzetet ismeri a Honvéd is, mert amikor megnyerték a Magyar Kupát, indultak az Euroligában, és akkor már nem úgy sikerültek a magyar bajnokik. Láttam a Honvéd eddigi meccseit, jó passzban vannak, és megérdemelten győztek. A kollégám fél évig épí­tkezett és jól illesztette be az új elemeket a csapatba, például a Franciaországból visszatérő középpályást is. A Honvéd kész csapat, mi meg egy átalakulóban lévő csapat vagyunk. Lehet, hogy a Honvéd most esélyesebbnek tűnik, de mi nem feltett kézzel megyünk Kispestre!

* * *

A héten állt a bál a csapat háza táján. Két légiósunkkal is szerződést kí­ván bontani a klub, í­gy sem Liban Abdi, sem Andrezinho nem került be a Bp. Honvéd elleni tizennyolcas keretbe. A vezetők a játékosok sportszerűtlen viselkedésével, mí­g a légiósok az új csökkentett fizetést tartalmazó szerződés alá nem í­rásával indokolják a történteket.

* * *

Bp. Honvéd – Ferencváros: 1-0 (0-0)
Bozsik stadion, 5.500 néző, vezette: Bognár Tamás (Lémon, Takács)

Bp. Honvéd: Kemenes – Lovric, Botis, Debreceni, Novák – Abass, Németh N. (Hí­di 75.), Akassou, Tchami (Hajdú 35.) – Délczeg (Sekulic 62.), Danilo
kispad: Sánta, Ivancsics, Horváth A., Zelenka
edző: Supka Attila

Ferencváros: Ranilovic – Junior, Grúz (Csizmadia 52.), Otten, Sváb (Lisztes 74.) – Jovanovic, Rósa, Maróti, Tóth B. – Félix (Pölöskey 64.), Oláh
kispad: Végh, Józsi, Balog Z., Somalia
edző: Prukner László

Gól: Németh N. (73.)
Sárga lap: Akassou (64.), Németh N. (71.), Abass (85.), Novák (88.), Lovric (90+2.) illetve Jovanovic (40.)

Nem a legjobb előjelekkel látogatott a Ferencváros a nála hét ponttal többet gyűjtő és a tabellán héttel előkelőbb helyet elfoglaló Honvédhoz, ugyanis a „kontraktus-rebellis” Andrezinho után az Oláh Lórántot felpofozó Liban Abdit is kitették a keretből, az előző bajnoki után pedig tüntettek a szurkolók a székház előtt, némileg morcosan számon kérve a gyenge szereplést. A biztonsági szolgálat embereinek kérésére Prukner László edző hűtötte le a kedélyeket, újfent.

Ezt maga a szakember is jól tudta, hogy a legkifinomultabb hegyi beszédnél is többet mond egy kí­nkeservesen kicsikart győzelem, de az első félidőben csak helyzetig jutottak legényei: Júnior 15 méteres lövését fogta Kemenes Szabolcs, Rósa Dénes pedig közelről kapu mellé fejelt egy szögletet. A Honvéd, ha nem is sokkal, de több gólszerzési lehetőséget is kialakí­tott ebben a játékrészben, ám Hervé Tchami fejesét hárí­totta Marko Ranilovic, Danilo pedig centiméterekkel stukkolt a jobb felső mellé, Ivan Lovric szélről leadott lövése pedig középre tartott, í­gy hárí­tott a hálóőr. Inkább harcos, mint élvezhető volt az első 45 perc, a vendégektől csak Mark Ottent és a többnyire válogatott szinten teljesí­tő Grúz Tamást lehetett dicsérni, valamint a stabilan védekező Sváb Dánielt.

Utóbbi a szünetre levonulva megjegyezte, hogy „lüktető és gyors a játék”, rávilágí­tva arra, mennyire más egy mérkőzés kí­vülről és belülről…

A második játékrész egy 16 méteres, nem túl jól sikerült Abass-lövéssel kezdődött, majd Németh Norbert perdí­tett két méterről mellé, az 54. percben pedig Abass lőtt 15 méterről, ám a Fradi-kapus ezúttal hárí­tott. Nem úgy az unalmas „középidő” után a 73. percben: a honvédos Hajdú Norbert gurí­tott le egy 25 méteres szabadrúgást Novák Alexisz elé, aki kapura lőtte a labdát, de középre – Ranilovic csak kiütni tudta a játékszert, amelyet középről, pár lépésről Németh Norbert kissé ügyetlenül irányí­tott a jobb sarok felé, ahonnan még a biztonság kedvéért fejjel besegí­tette a hálóba. 1–0. Nem sokkal ezután Ivan Lovric megpattanó lövése is megtréfálta kis hí­ján Ranilovicot, de ez már sok lett volna a kapusnak… Az utolsó percekben ment előre a Ferencváros, de Oláh elpuskázta a mérkőzés helyzetét, amikor Tóth Bence jobb oldali beadását nem tudta elrúgni a jól helyezkedő Kemenes mellett. Győzött a több helyzetet kialakí­tó Honvéd és folytatja jó szereplését, zsinórban negyedik győzelmét aratva, a Ferencváros pedig vereségével még nehezebb helyzetbe került.