2012.I.24. Viitorul Constanta – Ferencváros: 3-1

A törökországi Belekben edzőtáborozó Ferencváros lejátszotta idei első felkészülési mérkőzését. Détári Lajos csapata 3–1-es vereséget szenvedett a román másodosztályban, a saját csoportjában listavezető Viitorul Constantától.

Viitorul Constanta – Ferencváros: 3-1 (2-0)
Belek,

Viitorul Constanta: Bolboașă (Buzbuchi 70.) – Păcuraru (Ninu 35., BălaÈ™a70.), Larie (Èšîru 70.), L. Ștefan (Bejan 35., Mitache 70.) – OnicaÈ™ (Balint 70.), Lazăr (CreÈ›u 35., Nikolov 70.), Turcu (Iancu 60.), Cristocea (CălinÈ›aru 35., PuÈ›anu 70.) – ChiÈ›u (Vînă 70.), Rusu (Gavra 70.), Simion (Pantelie 35., Trnovan 70.)

Ferencváros:
I. félidő: Gyenes – Fülöp N., Klein, Balog Z., Junior – Otten – Lisztes, Rósa, Józsi – Oláh, Pölöskey
II. félidő: Gyenes – Batik, Grúz, Busai, Vattai – Morales, Jovanovic – Zsivóczky, Varga B., Gárdos – Pölöskei II.

Gól: Rusu (9., 26., 50. – utóbbit 11-esből) illetve Varga B. (85.)
Sárga lap: Klein (37.)

Lejátszotta idei első mérkőzését a Törökországban edzőtáborozó Ferencváros. Az ellenfél a román másodosztályban a saját csoportját vezető Viitorul Constanta volt, melynek tulajdonosa a korábbi klasszis labdarúgó, Gheorghe Hagi.

A Ferencváros gyengén kezdte a mérkőzést, de a folytatás sem sikerült sokkal jobban. A románok a 9. percben szereztek vezetést a román U21-es válogatott csatár, Vlad Rusu révén, a 26. percben pedig már két gól volt a Constanta előnye – ugyancsak Rusu talált be a hálóba.

A második félidő sem indult jobban, mint az első, ugyanis tizenegyesből tovább növelte előnyét a román csapat, az í­téletvégrehajtó az ezzel mesterhármast elérő Rusu (szerk: 22 éves) volt – 50 perc után 0–3…

A hajrában a Ferencváros szépí­tett Varga Bence révén, de többre már nem futotta az erejéből – összességében sima 3–1-es vereséget szenvedett a volt BVSC-csatár, Catalin Anghel által irányí­tott román csapattól.