2012.II.18. Eger – Ferencváros: 2-2 (edzőmérkőzés)

Simeon Hrisztov duplázott a hazaiaktól. (Fotó: Lénárt Márton)

Az Eger elleni felkészülési mérkőzés 2-2-es döntetlennel ért véget. A gólokon kí­vül a játék minden elemében jobbak voltunk, de két, szinte ugyanolyan támadás után kapott két góllal a vendéglátók örülhetnek a döntetlennek.

Détári Lajos: – Elsősorban nem helyezésben gondolkodunk, fontosabb, hogy fiatal, magyar tehetségeket épí­tsünk be az együttesbe, akik a tapasztalat játékosokkal együtt sokra hivatott gárdát alkotnak. A külföldi túrák jól szolgálták a csapategység erősödését, amelynek remélhetőleg megmutatkozik az eredménye. Ha ez í­gy lesz, bí­zom benne, hogy a következő szezonban megcélozhatjuk az első négy valamelyikét.

Eger – Ferencváros: 2-2 (0-1)
Eger, műfű, 700 néző, vezette: Tyukodi József (Kelemen A., Berényi Á.).

Eger: Sztankó – Preklet, Bí­ró P., Knakal, Hamouz – Cs. Pavicsevics – Balog Zs., Dobrics (Fürjes), Farkas Á. – Pavlov, Hrisztov

Ferencváros: Jova (Kunsági 46.) – Grúz (Vattai 46.), Klein, Balog Z., Junior (Sváb 46.) – Hakola (Zsivóczky 61.), Rósa (Lisztes 46.), Busai (Varga B. 61.), Kulcsár D. (Abdi 61.) – Beliczky (Gárdos 61.), Somalia (Oláh 46.)

Gól: Knakal (2. – öngól), Gárdos (77.) illetve Hrisztov (60., 80.)
Sárga lap: Bí­ró P. (35.) illetve Hakola (47.)

A gólok:

2. perc: Meg is szereztük a vezetést egy öngóllal. Hakola kapott jó labdát a bal szélen, lefutotta védőjét, majd élesen, ballal középre adott, a menteni igyekvő egri védő a saját kapujába sodorta a labdát. 0-1.

60. perc: Szinte ugyanolyan támadást vezetett az Eger, mint az előbb, de most eredménnyel. A jobb oldalról érkező beadást 11 méterről előtte a támadó, Kunsági tehetetlen volt. 1-1.

77. perc: Az egri kaputól 20 méterre szabadrúgáshoz jutottunk. Zsivóczky szabadrúgását az érkező Gárdos a kapuba lőtte. 1-2.

80. perc: Jobb oldali beadás után a hazai támadó 8 méterről, senkitől sem zavartatva talált a kapunkba, Kunsági nem tudott védeni. 2-2.