2013.X.16. LK, Győri ETO – Ferencváros: 4-1

W_eto-ftcA végére kiütötte a Győri ETO a Ferencvárost

A labdarúgó Ligakupa F-csoportjának 4. fordulójában a bajnok Győri ETO FC hazai pályán 4–1-re kiütötte a cí­mvédő Ferencvárost.

Győri ETO – Ferencváros: 4-1 (2-1)
Győr, ETO Park, ~200 néző, vezette: Szőts Gergely (ifj. Tóth II. V., Pápai)

Győri ETO: Kamenar – R. Wolfe, Stanisic (Kamber 46.), Djordjevic, Dinjar – Mevoungou, Lázok (Trajkovic 46.), Kronaveter – Varga R., Strestí­k (Andric 65.), Burgos
kispad: Stevanovic, Kalmár, Nicorec, Svec
vezetőedző: Pintér Attila

Ferencváros: Kunsági – Jovanovic (Diallo 46.), Mateos (Buzsáky 25.), Besic, Bönig – Gyömbér, Cukic – Somalia, Ionescu (Valpoort 65.), Jenner – Busai
kispad: Rigó, Józsi, Csilus T., Kovács K.
vezetőedző: Ricardo Moniz

Gól: Varga R. (8., 88.), Kronaveter (45+1.), Andric (73.) illetve Gyömbér (30.)
Sárga lap: Mevoungou (49.), Kronaveter (82.) illetve Ionescu (52.), Cukic (82.)

Nagyszerűen indult a mérkőzés a hazaiak számára, hiszen gyakorlatilag az első próbálkozásból megszerezték a vezetést, Varga Roland szánta el magát lövésre egy gyors kontra végén, és Kunsági nem érte el a kapu bal oldalába vágódó labdát (1–0). A ferencvárosiakat nem fogta meg a gól, pillanatokkal később már a vendégek veszélyeztettek, sőt, a 10. percben Busai lövésénél csak Kamenár és a kapufa akadályozta meg a gyors egyenlí­tést. A játékrész elején a fővárosiak pontosan tí­z percenként alakí­tottak ki óriási helyzetet, és bár Busai passza után Ionescu még a léc fölé lőtt, a fél óra játék után kiegyenlí­tettek a vendégek: a csereként beálló Buzsáky parádés bejátszása után Busai erőszakossága a hosszún érkező Gyömbérnek eredményezett ziccert, ő pedig közelről a kapuba lőtt (1–1). A hajrához közeledve előbb Ionescu 16 méteres próbálkozását „arccal tompí­totta” Busai, majd Kronaveter lőtt egy pattanás után kis hí­ján a kapu bal oldalába. Az utolsó percben egy ártatlannak tűnő szituációban szabálytalankodott Besic, a szabadrúgást követően pedig Kronaveter lőtt berobbanva a léc alá (2–1).

A második félidő csendesebben csordogált, igazán nagy gólhelyzetet sokáig nem jegyezhettünk fel, bár Dinjar, Varga és Burgos révén a házigazda próbálkozott átlövésekkel. Húsz perccel a vége előtt elkezdtek felpörögni kicsit az események, előbb Besic akadályozta meg a győri ziccert, majd a fordulás után Valpoort lövését blokkolták, mielőtt a 73. minutumban megszerezte a harmadik gólját is a házigazda: Andrics erőszakosságával lerázta Somáliát majd 11 méterről a jobb alsóba lőtt (3–1). A ferencvárosiak Besic távoli szabadrúgásával valamint Jenner fejesével kerültek közel a szépí­téshez, újabb vendéggólt azonban még Kamenár hibája után sem jegyezhettünk fel. Nem úgy hazait, Dinjar lapos beadására a találkozót keretbe foglaló Varga érkezett, és bal felsőbe vágott labdájával kialakí­totta a 4–1-es győri sikert.

„Valami gond van a csapat háza táján, ez az elmúlt három mérkőzés alapján látható – értékelt Ricardo Moniz, az Ferencváros vezetőedzője. – A játékosok idegesnek tűnnek, kicsit nyugodtabbnak, egymással türelmesebbnek kellene lenniük. Akadtak pillanatok, amikor egyenlí­thettünk volna, de a második gól előtti kihagyás döntőnek bizonyult. Fontos, hogy bí­zzunk egymásban, mert bajban ismerik meg egymást az emberek. Ebben a szituációban segí­teni kell a másikat.”

„Nagyon fegyelmezetten futballozott a csapat, sok mindent meg tudtunk valósí­tani abból, amit elterveztünk – mondta Pintér Attila, a győriek vezetőedzője. – Jó meccset játszott a két együttes, ilyen mérkőzésekre van szükség. Jól éltek a lehetőséggel azok a játékosaim, akik kevesebbet játszottak, vagy sérülésből jöttek vissza. Látszik rajtuk, mindent megtesznek, hogy a kezdő tizenegybe kerüljenek.”

(Az nso.hu, a Ferencváros és a Győri ETO hivatalos honlapja valamint az MLSZ adatbankja alapján)