2013.XI.24. Paks – Ferencváros: 2-2

W_paks_ftc

Kettő kettes „szabványdöntetlen” a Paks-Fradin

A labdarúgó NB I tizenötödik fordulójában a Ferencváros Paksra látogatott, és egy fordulatos mérkőzésen 2–2-es döntetlenre végzett. Ezzel a bajnokival lezárult az NB I 2013-2014-es idényének őszi szakasza.

Horváth Ferenc: –  Két olyan csapat találkozik egymással, amelyek viszonylag azonos helyzetben vannak. A diósgyőri győzelmüket leszámí­tva a Fradi is hasonló sorozatot produkált az elmúlt időszakban, mint mi. Azonban, ahogy mi is, úgy ők is kezdenek kijönni a gödörből. Két rosszul szereplő, de felszálló ágban lévő csapat találkozik vasárnap. Kí­váncsian várom, hogy melyiknek sikerül tovább épí­tkezni. Egyébként egy ilyen mérkőzésen nagyon sok apró dolog dönthet az egyik, vagy a másik fél javára. A Ferencvárosnak nagyon jó játékosai vannak, igazán jó csapatnak tartom őket, de valamiért náluk sem úgy működnek a dolgok, ahogy szeretnék. Ha helyre tudják tenni a dolgaikat, akkor egyértelműen ők a mérkőzés esélyesei, viszont azt érzem, hogy mi fejben már majdnem teljesen rendben vagyunk. Ha kellően koncentrálunk, ha mi akarjuk majd jobban a győzelmet, akkor sikerülhet meglepetést okoznunk. A Fradi ellen mindig van egy bizonyos felfokozott állapot a meccsek előtt. Most is ezt tapasztalom, mind a szurkolók, mind a játékosok részéről. A Ferencváros ellen mindenki dupla erővel készül, amit most rajtunk is lehet érezni. Bí­zom benne, hogy a pályán is megmutatkozik majd ez az akarás.

Ricardo Moniz: – Az NB I-ben nehéz helyzetből kell felállnunk, hiszen a Haladástól, hazai pályán elszenvedett háromgólos vereség még mindenkiben élénken él. Az elmúlt fordulókban fontos pontokat hullajtottunk el, amit a jövőben nem tehetünk meg – több hiba már nem fér bele. A játékosoknak úgy kell gondolkodniuk, hogy minden következő mérkőzés egy döntő, amelyen kizárólag a győzelem az elfogadható.

Paks – Ferencváros: 2-2 (0-1)
Paks, 3.500 néző, vezette: Bognár Tamás (Ring, Takács G.)

Paks: Csernyánszki – Bori, Éger, Nyári T., Szabó J. – Fiola, Kecskés T. – Könyves N. (Kiss T.  76.), Bartha, Nagy O. (Délczeg 67.) – Simon A. (Tököli  80.)
kispad: Molnár P., Báló, Hullám, Horváth G.
vezetőedző: Horváth Ferenc

Ferencváros: Jova – Somalia, Gerson, Mateos, Bönig – Gyömbér, Cukic (Busai 64.) – Jenner, Leonardo, Diallo – Böde
kispad: Kunsági, Jovanovic, Józsi, Ionescu, Valpoort, Kovács K.
vezetőedző: Ricardo Moniz

Gól: Böde (43.), Jenner (65.) illetve Bartha (60.), Simon A. (64.)
Sárga lap: Bori (79.), Délczeg (84.), Szabó J. (90+3.) illetve Böde (82.), Busai (82., 90+3.)
Kiállí­tva: Busai (90+3.)

Mi tagadás, egyik zöld-fehér csapat sem arról álmodott, hogy középmezőnyben rostokolva várja majd az őszi idény utolsó fordulóját: a Paks ennek alján, a Ferencváros ennek élén hegyelt, és bizony egyikük sem ezt tervezte még a nyáron. Arról már nem is szólva, hogy kifejezetten rossz formában (ketten összesen két győzelmet arattak legutóbbi tizennégy mérkőzésükön) vágtak neki a felek a paksi találkozónak – amelyen az első öt percben egy-egy gólt szerezhettek volna, de Böde Dániel éppen annyit lökött testtel a ziccerben lévő Nyári Tiboron, hogy annak lövése célt tévesszen, Ulysse Diallo pedig hat méterről sem tudott túljárni Csernyánszki Norbert eszén. Simon Attila is ilyen távolságról rontott ziccert, a paksi gólvonalon viszont nagyot alakí­tott Fiola Attila, kifejelvén Diallo emelését, aki Csernyánszki mókás hibája után (a kapus kezéből egyszerűen hozzá csúszott a labda) emelt kapura. Végül mégis a Fradi vonult előnnyel szünetre, mert Diallo fejese után Böde Dániel a 16-os vonaláról a bal alsóba rakétázott (0–1).

A pihenő után megújult erővel gyürkőztek neki a csapatok a sártengernek, és egy negyedórás harc után percek alatt három gólt is láthattunk! Előbb az egykori Fradi-játékos Bartha László lőtte a jobb alsóba a Gersontól kapott labdát (1–1), majd Gerson bűnrossz hazaadását terelte Jova Simon Attilához, aki köszönte szépen, és élt a lehetőséggel (2–1), végül Csernyánszki nézte be a bal sarokba Julian Jenner távoli beadását (2–2). Ritka eset állt í­gy elő: egy csapat játékosai egyetlen gólpasszt sem jegyeztek, mégis rúgtak két gólt… A hajrára Horváth Ferenc megerősí­tette támadósorát, beküldve Délczeg Gergelyt, Kiss Tamást és Tököli Attilát is, de újabb gólt már nem ért el a Paks, sőt, a mérkőzés utolsó perceiben alig jött ki térfeléről. A döntetlen igazságosnak mondható, a most szerzett egy-egy pont azonban egyik félnek sem igazi siker.

Ezzel a négygólos döntetlennel (a fordulóban négy bajnoki zárult 2–2-vel) lezárult az NB I 2013-2014-es idényének őszi szakasza.

Őszi bajnok lett a Debrecen, kieső helyen a Puskás Akadémia FC, Kaposvári Rákóczi kettős áll. Ne feledjük, két fordulót előrehoztak tavaszról, azokkal, no és pár érdekesnek í­gérkező kupamérkőzéssel zárul majd az idei futballév.

„Nagyon nehéz körülmények között kellett játszani, több í­velést kellett alkalmaznunk, hiszen a körülmények ezt tették lehetővé – nyilatkozta Ricardo Moniz a mérkőzést közvetí­tő Sport TV-nek. – Diallo révén hamar vezetést szerezhettünk volna, de ezt elmulasztottuk, a szünetre mégis előnnyel vonulhattunk. A második félidőben aztán pillanatok alatt megfordult az állás két nagy védelmi megingást követően. Szerencsére ki tudtunk egyenlí­teni. Diallo és Leonardo révén a korábbiaknál veszélyesebbek voltunk a kapura, de hátul sajnos továbbra is gyengélkedünk, olyan hibákat követünk el, amiket az ellenfél megbüntet. Az ilyen utolsó pillanatokban megí­télt szabadrúgásokat pedig pontosabban kell elvégeznünk, mert ezek is gólszerzési lehetőségek egy ilyen mérkőzésen, ilyen körülmények között.”

A paksiakat irányí­tó Horváth Ferenc í­gy értékelt: „A pálya talaja rányomta a bélyegét a játékra, de ahhoz képest szerintem egy jó meccs volt, iramában és játékban is. Mindkét csapatnak voltak lehetőségei, Voltak olyan periódusok, amikor a Fradi dominált, volt olyan periódus, amikor mi domináltunk. Összességében igazságosnak í­télem meg a döntetlent. Nagyon sokat kell ahhoz dolgozunk, hogy a szerencse újra mellénk álljon. Szerintem pont egy ilyen meccsen, ilyen talajú pályán fordult ellenünk, remélem, hogy most ezzel visszafordul.”

8 gólos: Koller Krisztián (Pécs)
7 gólos: Szakály Péter (DVSC), Böde Dániel (Ferencváros), Lencse László (Puskás Akadémia)

(Az nso.hu, a Ferencváros és a Paks hivatalos honlapja valamint az MLSZ adatbankja alapján)

03.17.14:45 TV:M4Sport