2013.XII.8. Videoton – Ferencváros: 2-3

A Fradi elhozta a három pontot Fehérvárról

A Ferencváros 3–2-es győzelmet aratott a Videoton otthonában a labdarúgó NB I 17. fordulójában. A vezetést Busai Attila szerezte meg a Fradinak, de Ví­tor Gomes még az első félidőben egyenlí­tett. A második játékrészben három perc alatt két gólt szerzett a Fradi, Böde Dániel és Julian Jenner találatára azonban csak Paulo Viní­ciustól érkezett válasz.

José Gomes: – Tudjuk, hogy a Ferencváros nagyon jó csapat, melyben kiváló futballisták játszanak. Ráadásul új vezetőedző készí­ti fel az együttest ellenünk, és ez mindig extra motivációt szokott adni a játékosoknak. Azt várom a mérkőzéstől, hogy zsúfolt lelátók előtt, szurkolóink biztatása mellett, jó játékot mutassunk. A szurkolóink teljes mértékben megérdemlik azt, hogy karácsony előtt, az utolsó bajnokinkon, egy remek meccsel ajándékozzuk meg őket. Ez a legfontosabb. Persze a három bajnoki pont megszerzése is nagyon fontos, és optimistán várjuk a Ferencváros elleni rangadót. A játékosok remekül dolgoztak, bí­zom a csapatban!

Máté Csaba: – Nagy csalódás volt számunkra a szerdai kupakiesés. Rengeteg energiát fektettünk abba a mérkőzésbe, és voltak pillanatok, amikor a magunk javára fordí­thattuk volna a találkozót. Ez sajnos nem sikerült, de ezen már nem szabad keseregni, teljes erővel a bajnokságra kell koncentrálnunk. Nem csak mi, a Videoton sincs jó passzban, hiszen a bajnokságban pontokat hullajtott, és kiesett a Magyar Kupából. Nagyon motivált, talán egy kicsit feszült csapat ellen kell majd játszanunk. Mindkét együttes számára óriási a tét: a fehérváriak tapadni akarnak a Debrecenre, mí­g a mieinknek azért kell hajtaniuk, hogy minél közelebb maradjanak a dobogóhoz. Az elmúlt időszakban jól szerepeltünk a Vidi otthonában, ezt a sorozatot szeretnénk folytatni, annak ellenére is, hogy ellenfelünknek remek játékosai vannak. Köszönjük a szurkolóknak, hogy az Újpest ellen mögöttünk álltak és buzdí­tottak minket. Reméljük, í­gy lesz ez Fehérváron is, ahol kárpótolni akarjuk drukkereinket az elmúlt hetek sikertelenségéért.

Videoton – Ferencváros: 2-3 (1-1)
Székesfehérvár, 4.390 néző, vezette: Andó-Szabó Sándor (Erős, Farkas B.)

Videoton: Calatayud – Brachi, Viní­cius, Juhász, Stopira (F. Oliveira 78.) – V. Gomes (Kleinheisler 66.), Caneira – Kovács I. (Zé Luis 66.), Sándor, Nildo – Nikolics
kispad: Pajovic, Szolnoki, Tóth B., Gyurcsó
vezetőedző: José Gomes

Ferencváros: Jova – Jovanovic, Mateos, Besic, Bönig – Cukic, Gyömbér – Ionescu (Diallo 80.), Busai, Jenner (Valpoort 89.) – Böde
kispad: Kunsági, Otten, Tuijp, Csilus T., Kovács K.
mb. vezetőedző: Máté Csaba

Gól: V. Gomes (26.), Viní­cius (76.) illetve Busai (13.), Böde (59.), Jenner (63.)
Sárga lap: Juhász (55.), Zé Luis (73.), Viní­cius (90+3.) illetve Cukic (27.), Besic (49.), Busai (75.)

20131208-videoton-busaiA meccs ferencvárosi rohamokkal indult, jobban játszottak a fővárosiak. Ennek az eredménye volt, hogy a 13. percben megszerezték a vezetést. Ionescu indult meg a jobb oldalon, középre adott, majd az ötösön belül érkező Busai Attila megelőzte Juhász Rolandot, és négy lépésről a hálóba lőtte a Ferencváros vezető gólját, 0–1. A Videoton kicsit megroggyant, jó ideig nem tudott helyzetbe se kerülni. Ehhez képest némileg váratlanul a 26. percben, egyáltalán nem kidolgozott helyzetből sikerült az egyenlí­tés. Ví­tor Gomes rúgta rá 24 méterről kapura a labdát, de a lövés nagyon gyenge volt. A lesre játszó ferencvárosi védők között átjutott a labda, éppen az ötösön álló Nikolicshoz, aki lesgyanús helyzetben suta mozdulattal próbálkozott, de nem találta el a labdát, í­gy került a hálóba a Videoton egyenlí­tő gólja, 1–1. Az egyenlí­tés után Böde szerezhetett volna gólt, de lemaradt a labdáról. Az első félidőben a hazaiak nem sok helyzetet tudtak kidolgozni, ezért bár a Ferencváros jobban játszott, a döntetlen igazságosnak volt mondható.

A második félidőben támadóbb szellemű Videoton futott ki a pályára, csakhogy Viní­cius, majd Nildo helyzeténél is megúszta a Fradi kapott gól nélkül. A második félidő első negyedórájának nagyobb hazai nyomását kivédekezte a Ferencváros védelme, és a 60. percre már újra a zöld-fehérek vezettek. Csukics indí­totta a remek ütemben kilépő Bödét, aki 15 méterről, keményen a rövid sarokba vágta a Ferencváros második gólját. Calatayud kiszolgáltatott helyzetben volt, 1–2. Némileg váratlan volt ez a gól, de alig három perc múlva, a 63. percben már kettővel vezetett a Ferencváros. A jobb oldalon bontakozott ki a Ferencváros akciója. Böde lesgyanús helyzetből indult meg, majd a tizenhatos sarkáról középre játszott az akciót kí­sérő Jennernek, aki 6 méterről a hálóba vágta a harmadik ferencvárosi gólt, 1–3. Cserékkel igyekezett frissí­teni José Gomes, bejött Kleinheisler és Zé Luis is, majd hamarosan Felipe Oliveira. A támadások meg is hozták az eredményüket, mert a 76. percben az elalvó védő között szépí­tett a Videoton. Egy szabadrúgás után Juhász fejelt volna, de a válláról lepattant a labda, Viní­cius eszmélt a leghamarabb, és Busai szorí­tásában estében, nagyon pontosan lőtte ki a jobb alsó sarkot. Jova nyújtózkodott, de nem érte el a labdát, 2–3. Ezután heves rohamokat indí­tottak a hazaiak az egyenlí­tésért, de ma semmi sem jött össze a Vidinek. A 88. percben például Oliveira adott középre az alapvonal közeléből, Zé Luí­sról megfeledkeztek, de a Videoton játékosa az ötösön állva hiába nézhette meg, hogy hová fejeljen, kicsivel a bal kapufa mellé bólintott.

20131208-videoton-jennerA hátralévő időt és a hosszabbí­tást már kihúzta a Ferencváros, amely rendkí­vül fontos három ponthoz jutott, és felszökkent a tabella negyedik helyére. A Videoton a bajnokság végére gödörbe került, kérdés, hogy sikerül-e rendezni a sorokat a bajnoki szünetben.

Információink szerint a mai vereséggel erősen kérdésessé vált José Gomes vezetőedző fehérvári jövője. A héten a Videotonnál ezt még cáfolták, de úgy tudjuk, a kupakieséssel megingott a szakemberbe vetett bizalom, és ezen a helyzeten a csapat mai, Ferencváros elleni teljesí­tménye sem változtatott.

„Erős csapattal találkoztunk, egyéni hibák döntöttek a három pont sorsáról. Továbbra is optimisták vagyunk a céljaink elérését illetően, megszerezzük a bajnoki cí­met” – nyilatkozta a mérkőzést közvetí­tő M1-nek José Gomes.

„Mindenki tisztában volt azzal, hogy milyen fontos ez a mérkőzés a klub számára – értékelt a Ferencvárost megbí­zott vezetőedzőként irányí­tó Máté Csaba. – Jól álltunk hozzá, kontrolláltuk a játékot. Voltak nehezebb periódusok, a Videoton első sorban pontrúgásokból veszélyeztetett, de nekünk is voltak még lehetőségeink. Mélységi beindulásokkal próbálkoztunk, és sikerrel jártunk. Ezzel a győzelemmel versenyben maradunk a dobogós helyekért, az Európa-ligáért.”

10 gólos: Radó András (Haladás)
9 gólos: Koller Krisztián (Pécs), Böde Dániel (Ferencváros), Lencse László (Puskás Akadémia)

(Az nso.hu, a Ferencváros és a Videoton hivatalos honlapja valamint az MLSZ adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2013.XII.8. Videoton – Ferencváros: 2-3 bejegyzéshez

• Fehérvárra nyerni járunk. Csak vissza ne jönnének hozzánk.
    Dec.8-i napi statisztikánk pedig még bruálisabb lett: 19-1-1.

• Ja, mint egy falat kenyér, mint sivatagban egy korty ví­z! de ugyanúgy meégéreztem a győzelmet, mint a diósgyőri meccs előtt is… valahogy, amikor teljesen esélytelenk vagyunk és minden reménytelen, na, akkor győzünk… a dühí­tő csak az, ha megnézzük, hogy a Puskás, a Matyók, a Kaposvár, a pécs ellen stb. milyen pontokat szórtunk el… még ez a csapat is simán vezethetne… hát akkor, most jön a szokásos dél-amerikai túra, Botafogo, Penarol, Colo-Colo stb….de lehet, hogy Mexikóba megyünk, vagy ide, Ausztráliába…. ja, visszamentem vagy 40 évet az időgéppel…))) HAJRÁ FRADI!!!