2015.IV.3. PAFC – Ferencváros: 1-2

Böde „mezí­tláb”, majd hanyatt vetődve is lőtt gólt, nyert a Fradi

Dibusz 742 perc után kapott újra gólt tétmeccsen • A PAFC zsinórban az ötödik bajnokiján maradt nyeretlen.
A labdarúgó NB I 22. fordulójának nyitó mérkőzésen a Ferencváros 2–1-re nyert a Puskás Akadémia otthonában, Böde Dániel duplájára Polonkai Attila válaszolt ugyan a második félidőben, a három pont a zöld-fehéreké lett.

Benczés Miklós: – A Ferencvárosnál remek igazolásokkal, egy igazán ütőképes csapatot hoztak össze. Thomas Doll kiválóan megtalálta a játékosai posztját, ezzel megteremtve a jó egyensúlyt a csapaton belül. Érdekes, hogy mennyivel erősebbek a jelenlegi játékrendszerükkel, mint a korábbival. Fizikálisan nagyon erősek, folyamatosan gyűjtögetik a pontokat. Igyekeztünk a mérkőzés felvételek segí­tségével feltérképezni a játékukat. Nem könnyű felkészülni egy Fradi ellen, de megtettünk minden tőlünk telhetőt. A szakmai stáb azon dolgozott a héten, hogy olyan támpontokat adjon a játékosainknak, amit hasznosí­tani tudnak majd a pályán. Talán még a Videoton elleni teljesí­tmény is kevés ahhoz, hogy eredményesek legyünk most. Ami mellettünk szól, hogy a jobb csapatok ellen nekünk mindig sikerül jó teljesí­tményt nyújtanunk. Játékban sokszor felvesszük a versenyt az élcsapatok ellen is. Nem minden csapat ellen tudunk dominálni, de akkor is próbáljuk a saját játékunkat játszani. Bí­zom benne, hogy hazai környezetben a játékosaim nagyon motiváltak lesznek a Ferencváros ellen.

Thomas Doll: – A legfontosabb, hogy a válogatottól mindenki egészségesen tért vissza. A nemzeti csapat találkozója, majd a keddi, Magyar Kupa-mérkőzés miatt a csapat két részre szakadt a hét elején. Szerencsére azonban az elmúlt napokban ismét mindenki együtt tudott készülni, ezért ugyanolyan egységesek vagyunk, mint eddig. A Puskás Akadémia jó csapat, ráadásul idegenben kell játszanunk, í­gy megfelelő koncentrációval és alázattal kell pályára lépnünk. Minden erőnkre szükség van, hogy újabb győzelmet szerezzünk.

PAFC – Ferencváros: 1-2 (0-2)
Felcsút, Pancho Aréna, 3.812 néző, vezette: Pintér Csaba (Ring, Huszár)

PAFC: Danilovic  – Szélesi, Tar, Kelic, Spandler – Fiola –  Kleinheisler, Tóth B. (Polonkai 58.), Zsótér (Sallai 53.) – Lencse, Tischler (Harsányi 78.)
kispad: Hajduch, Vaszicsku, Tamás M., Szakály D.
vezetőedző: Benczés Miklós

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Batik, Ramí­rez – Somalia – Varga R. (Busai 88.), Gera, Hajnal (Gyömbér 70.), Lamah (Lauth 70.) – Böde
kispad: Jova, Bönig, Kukuruzovic, Cukic

Gól: Polonkai (64.) illetve Böde (16., 20.)
Sárga lap: Kelic (19.), Kleinheisler (31.) illetve Somalia (34.), Cukic (77.)

20150403-felcsut-bodeKicsit álmosan kezdte a mérkőzést a Fradi, Thomas Doll már a hatodik percben nyugtalankodott, gyorsabb játékot várt el az övéitől. Nem sokkal később Varga Roland esett el a hazaiak tizenhatosán belül gyanús körülmények között, de nem kaptak büntetőt a vendégek. A 16. percben Tischler Patrik fejelhetett kapura, de nem volt veszélyes a próbálkozása, az elhibázott lehetőségért pedig nagy árat fizettek a hazaiak: az ellentámadás végén Emir Dilaver indí­totta Böde Dánielt, aki a labdaátvétel közben még a cipőjét is elhagyta (egészen pontosan a bal lábáról esett le a „csuka”), de ez sem zavarta, begyalogolt az ötösig, és kilőtte a jobb alsó sarkot, 0–1. Négy perccel később jött az újabb Böde-gól, Hajnal Tamás bal oldali szögletét követően Michal Nalepa fejelte vissza középre a labdát, amelyet Böde 11 méterről lőtt a kapu jobb oldalába egy látványos félfordulatot követően, 0–2. A csatárnak a 22. fordulóig nem volt gólja a tavaszi idényben, a PAFC ellen húsz perc alatt szerzett kettőt. Böde az első fordulót követően tudott egy meccsen egynél több gólt szerezni a 2014–2015-ös bajnokságban. A Puskás Akadémiának nagyon kevés lehetősége volt az első félidőben, és főleg Kleinheisler Lászlón látszott, hogy mennyire feszült, a fiatal játékos az első 45 percben közel járt a kiállí­táshoz, igaz, ez Somáliára is ugyanúgy igaz volt, aki úgy tartott rá Renato Kelic lábára, hogy volt már egy sárga lapja…

20150403-felcsut-bode-3A szünet után alaposan visszaesett a mérkőzés szí­nvonala, sokat elmond a játék képéről, hogy Dibusz a hatvanadik perc környékén a saját tizenhatosa előtt végzett bemelegí­tő gyakorlatokat, nehogy lemerevedjenek az izmai. Benczés Miklós próbált belenyúlni a meccsbe, kettőt is cserélt, ami be is jött, a 64. percben a kispadról beszálló Polonkai Attila mattolta 18 méterről Dibuszt, aki sorozatban hét tétmeccsen nem kapott gólt, a nyolcadik mérkőzésen – 742 perc után – lezárult ez a széria, 1–2. Az egyenlí­tés viszont már nem sikerült a vendéglátóknak, akik zsinórban az ötödik bajnokijukon maradtak nyeretlenek, a Fradi a győzelmével megelőzte az MTK-t, és készülhet a Szolnok elleni Magyar Kupa-elődöntőre, valamint a az Újpest elleni bajnoki derbire.