2016.I.13. Ferencváros – Bonyhád: 17-0 (edzőmérkőzés)

20160113-bonyhad-doll17 gólig jutott első felkészülési mérkőzésén a Ferencváros

Az FTC a 15. perc után indí­totta be a gólgyártást, onnantól azonban nem volt megállás.
A labdarúgó NB I listavezetője, a Ferencváros a Tolna megyei I. osztályban szereplő Bonyhád ellen játszotta le idei első felkészülési mérkőzését a Népligetben. A találkozón remekeltek a „zöld-fehérek”, í­gy végül 17—0-s győzelmet arattak.

Ferencváros – Bonyhád: 17-0 (8-0)
Népliget, 100 néző, vezette: Berke

Ferencváros:
I. félidő: Dibusz – Dilaver, Pintér Á., Nalepa, Ramí­rez – Hajnal, Nagy D., Gera – Varga R., Sesták, Nyéki
II. félidő: Jova – Kárász, Gyurácz, Leandro, Silye – Nagy Á., Cukic – Nagy D., Busai, Lamah – Dragóner

Bonyhád: Szabó Sz. (Schleinig) – Kvanduk, Szlama, Köllő (Szabó E. – Selyem), Takács N. (Forrai) – Szekeres (Kertész D.) – Völgyi, Szász, Genczler, Pfaff – Pap

Gól: Varga R. (17., 21., 45.), Sesták (20., 24., 32.), Gera (28.), Hajnal (41.), Szlama (49. – öngól), Leandro (53.), Busai (58., 80.), Lamah (63., 75.), Cukic (68.), Dragóner (87., 90.)

Gyönyörű, napsütéses időben kezdődött a Ferencváros első téli felkészülési meccse a népligeti edzőcentrumban. A Fradi ellenfele a Tolna megyei I. osztályú Bonyhád volt, amely remekül tartotta magát az első tizenöt percben.

A gólcsendet Varga Roland törte meg a 17. percben, a folytatásban azonban nem volt megállás, a hazaiak egymás után lőtték a szebbnél szebb gólokat. Az első félidőben Vargán kí­vül Stanislav Sesták is mesterhármasig jutott, akik mellett Hajnal Tamás és Gera Zoltán is betalált a vendégek kapujába. 8–0

A második félidőre sort cserélt a Ferencváros, több fiatal is szóhoz jutott, a gólgyártás azonban nem állt le. Egy öngól mellett Busai Attila és a tarthatatlanul játszó Roland Lamah is duplázott, valamint Leandro és Vladan Csukics is bevette a bonyhádiak kapuját.

A találkozó hajrájára kicsit visszább vett a tempóból a Ferencváros, de az utolsó percekben Dragóner Filip duplájának köszönhetően még tovább tudta növelni a különbséget, í­gy végül 17–0-ra győzött.

PERCRŐL PERCRE

90. perc: Véget ért a találkozó, a Ferencváros 17–0-ra legyőzte a Bonyhádot.

90. perc: Csukics jobb oldali beadás után újra Dragóner talált a hálóba.

87. perc: Dragóner Filip remekül lépett ki, majd higgadtan a jobb alsó sarokba gurí­totta a labdát nyolc méterről. 16–0

85. perc: Gólok helyett most az eső kezdett el esni.

80. perc: Dragóner kapásból passzolt középre egy hosszan előreí­velt labdát, amelyre Busaiérkezett a legjobba, és tizennyolc méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 15–0

76. perc: a középkezdés után rögtön kapura lőtték a labdát a bonyhádiak, de az első kapu felé tartó lövés nem okozott gondot Jova Leventének.

75. perc: Nagy Dominik futott el a szélén, majd Lamah elé tálalt, aki tizenhat méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 14–0

70. perc: Lamah húzta meg a jobb oldalon, majd kissé kiszorí­tott helyzetből a kapufát találta el.

68. perc: Egy hosszan felépí­tett hazai támadás végén Lamah szolgálta ki remekülCsukicsot, aki kilenc méterről a bal alsóba passzolta a labdát. 13–0

63. perc: Busai és Dragóner Filip remek összjátéka után Lamah elé került a labda, aki a tizenhatos vonaláról a bal alsó sarokba lőtt. 12–0

58. perc: a jobb oldalról Lamah passzolt középre, ahol Busai érkezett, aki tizenhét méterről, kapásból – a kapufa segí­tségével – talált be a kapuba. 11–0

53. perc: Lamah beí­velés után Kárásztól kapott labdát Leandro, aki három méterről nem hibázott, és a kapuba fejelt. 10–0

49. perc: A frissen beállt Csukics indí­totta a szintén a második félidőben beálló Busai Attilát, akinek a beadása megpattant Szlamán, í­gy a labda újra a bonyhádiak kapujában kötött ki. 9–0

46. perc: Az első félidei csapatból csak Nagy Dominik maradt a pályán a hazaiaknál. így folytatja az FTC: Jova – Kárász, Gyurácz, Leandro, Silye – Nagy Á., Csukics – Nagy D., Busai, Lamah – Dragóner Filip.

46. perc: Máris újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

45. perc: Véget ért az első félidő!

45. perc: Gera egy lehelet finom passzal ugratta ki Vargát, aki elpöckölte a labdát a kapus mellett, majd védőjét is lefutva a hálóba passzolt. 8–0

41. perc: Egy bal oldali beadás után Hajnal Tamás Sestákkal kényszerí­tőzött, majd előbbi nyolc méterről, a bal alsó sarokba lőtt, esélyt sem hagyva a vendégek kapusának. 7–0

37. perc: „Ez felkészülési, nem mészárosképző!” szól a szurkolói bemondás, miután a bonyhádiak sok szabálytalansággal próbálják a Ferencváros játékét széttördelni.
33. perc: Hajnal és Varga összjátéka után utóbbit állí­totta meg a partjelző lesen.

32. perc: Gera jobb oldali beí­velése után Sesták hat méterről a bal alsóba fejelt, megszerezve ezzel csapata hatodik, saját maga harmadik gólját. 6–0

28. perc: Ramí­rez bal oldali beadása után Gera Zoltán négy méterről, kapásból a hálóba zúdí­totta a labdát. 5–0

24. perc: Nagy Dominik ziccerben a vendégek kapusába lőtt, de a labda visszapattant hozzá, í­gy Sestákhoz emelhetett, aki egy méterről a kapuba fejelt. 4–0

21. perc: Varga Roland kapott remek labdát a kapuval szemben, majd tizenhét méterről jobb külsővel a jobb alsó sarokba lőtt. 3–0

20. perc: Nagy Dominik szerzett labdát a saját térfelén, majd Dilaveren keresztül, Sestákhozkerült, a labda, aki a tizenhatos vonaláról a bal alsó sarokba gurí­tott. 2–0

17. perc: Sesták jobb oldali lapos beadását után nem tudtak felszabadí­tani a vendégek, í­gy a labda Varga Roland elé került, aki hét méterről a jobb felsőbe bombázott. 1–0
12.perc: Varga lapos labdája élesen érkezett a kapu elé, de középen nem érkezett társ, í­gy nem alakult ki lehetőség.
10. perc: a jobb szélről Gera tekert középre, ahol a jó ütemben érkező Sesták ügyetlenül fejelt bele a labdába.

9. perc: egy jobb oldali szögletet Dilaver fejelt centikkel a kapufa mellé.

7. perc
: a bonyhádi kapus rossz kirúgását Thomas Doll oxival rúgta vissza a pályára, nagy tapsot kapott a nézőktől.
5. perc: Sesták jobb oldali beadását könnyedén húzta le a bonyhádiak kapusa.
4. perc:
a bal oldalról Nyéki tört be a tizenhatoson belülre, majd egy védő szorí­tásában elesett, de a játékvezető nem í­télt büntetőt.
2. perc:
Dilaver beadását könnyedén kifejelték a védők.

A mérkőzésre nagyjából száz ember látogatott ki.

A FTC-ben egyedül a tizenhét éves Nyéki Márk játszik név nélküli, hármas számú mezben.

1. perc: Dilaver ellen követtek el szabálytalanságot a jobb oldalon.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Thomas Doll: – Nagyon jó teszt volt mindenki számára ez a mérkőzés. Mindenki negyvenöt percet kapott, egyedül Nagy Dominik volt a pályán végig. Szép akciókat vezettünk, szép gólokat lőttünk, hasznos mérkőzésen vagyunk túl. Elégedett voltam a fiatalokkal is, pedig Nyéki Márk és Dragóner Filip tulajdonképpen most először volt hosszabb ideje a csapat körül. Az eredmény egyáltalán nem számí­t, a lényeg az volt, hogy meglegyen a kemény, fizikai edzések mellett a mozgás és a meccsélmény.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu valamint a Ferencváros és a Bonyhád hivatalos honlapja alapján)