2017.II.4. Ferencváros – Tatran Presov: 2-1

2 hozzászólás a(z) 2017.II.4. Ferencváros – Tatran Presov: 2-1 bejegyzéshez

90. perc: Véget ért a mérkőzés, a Ferencváros fordí­tott és 2–1-re legyőzte a Tatran Presovot.
    83. perc: GÓL! Fordí­tott a Fradi! Varga Roland kapott remek labdát Lovrencsicstől, majd egy csellel lerázta a védőjét, és közelről kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–1
    79. perc: Gresák lépett ki a védők közül, majd célba vette a jobb alsó sarkot, Holczer azonban bravúrral szögletre hárí­tott.
    75. perc: Kapufa! Egy jobb oldali szöglet után Hüsing hét méterről a lécre fejelte a labdát.
    69. perc: Varga tört be a tizenhatoson belülre, végül azonban róla pattant az alapvonalon túlra a labda.
    67. perc: Bödét állí­tották meg lesen.
    63. perc: Újabb cserék: Kleinheisler és Djuricin hagyta el a pályát, helyükre Varga Roland és Csonka András állt be.
    60. perc: Kleinheisler távoli lövése kellemetlenül, pont a kapus előtt pattant meg, ettől függetlenül nem okozott gondot Taliannak a hatástalaní­tása.
    57. perc: Sternberg is besárgult egy rossz ütemű belépő után.
    55. perc: Csukicsot akasztották a félpályánál, í­gy újra villant a sárga, Petko kapta.
    53. perc: Böde passza után Djuricin lőtt kissé kiszorí­tott helyzetből, a vendégek kapusa másodjára megfogta a labdát.
    48. perc: Kleinheisler elől mentettek szögletre, majd Djuricin lőtt gólt lesről.
    46. perc: Thomas Doll hetet cserélt a második félidőre, pályára lépett Holczer, Sternberg, Csukics, Böde, Bognár, Gera és Radó is.
    46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.
    45. perc: Véget ért az első félidő, az állás 1–1.
    45. perc: Lovrencsics hámozta át magát egy védőn, majd 23 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.
    40. perc: Kleinheisler bombázott a kapu fölé egy röviden kifejelt labdát.
    37. perc: GÓL! Egyenlí­tett az FTC! Hajnal Tamás 17 méterről, a sorfal fölött remekül tekert egy szabadrúgást a bal felső sarokba. A kapusnak esélye sem volt védeni a lövést.1–1
    31. perc: GÓL! Vezet a Tatran Presov! Erik Streno egy óriási sprinttel lerázta magáról Dilavert, majd a kapujából kilépő Dibusz mellett a jobb alsó sarokba passzolta a labdát. 0–1
    29. perc: Lesko kí­sérlete jóval a kapu fölött hagyta el a játékteret.
    28. perc: Leandro lapos, bal oldali passzát Djuricin bombázta egy védőbe.
    26. perc: Kerestes próbálkozott egy távolról eleresztett lövéssel, Dibusznak azonban nem kellett közbeavatkoznia.
    23. perc: Lovrencsics jobb oldali beadását Hajnal nem tudta a kapu felé irányí­tani.
    19. perc: Védés! Leandro a sorfal fölött kapura tekerte a labdát, a vendégek kapusa azonban oldalra tolta a kapu bal alsó sarkába tartó próbálkozást.
    18. perc: Djuricint állí­tották meg szabálytalanul, í­gy újabb szabadrúgáshoz jutott az FTC a tizenhatos jobb oldalán.
    13. perc: Hajnal tekerte középre a szabadrúgást, a vendégek azonban elfejelték a labdát.
    12. perc: Kleinheisler szerzett labdát a saját térfelén, majd egy nagy sprint után, a beadás pillanatában felvágták a jobb oldalon, í­gy villant a meccs első sárga lapja.
    8. perc: Az eperjesiek kapusát kellett röviden ápolni, majd Moutari maradt a földön egy durvább belépő után, a játékot azonban mindketten folytatják.
    7. perc: Hajnal emelt középre az alapvonalról, majd Moutari tüzelt, a labda azonban elszállt a kapu felett.
    4. perc: Óriási helyzet maradt ki! Moutari emelte a labdát a tizenhatoson belülre, ahol Kleinheisler levált a védőiről, közelről azonban a kapusba bombázott.
    3. perc: Előbb Hajnal jobb oldali beadását vágták ki, majd Kleinheisler ismétlése szállt el a fejek felett.
    A hazaiak zöld-fehér csí­kos mezben, az eperjesiek pedig tiszta fehérben léptek pályára. A Fradinál az új igazolások már a végleges mezszámukban játszanak.
    1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indí­tották útjára a labdát.
    ELŐZMÉNYEK
    Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az FTC–Tatran Presov (Eperjes) felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!
    A bajnoki cí­mvédő Ferencváros valenciai edzőtábora után ismét hazai pályán lép pályára. A zöld-fehérek ellenfele – a szí­neiben hasonló – a szlovák élvonalban szereplő Tatran Presov (Eperjes) lesz.
    Az eperjesi együttes a 12 csapatos szlovák bajnokság 11. helyén áll, a kiesés réme azonban nem fenyegeti a gárdát, mivel a Spartak Myjava visszalépett az élvonalbeli küzdelmektől.
    Thomas Doll csapatának ez lesz a hetedik – jelenlegi állás szerint utolsó – edzőmeccse a télen. A Ferencváros korábban legyőzte a Tevelt, a BKV Előrét, valamint kikapott a szlovákiai Nagymihálytól, majd a valenciai edzőtáborban vereséget szenvedett az osztrák Rapid Wientől és a cseh Slovan Liberectől, valamint gól nélküli döntetlent játszott a szintén cseh Sparta Prahával.
    A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
    A felkészülés kezdete: január 6.
    Edzőtábor: január 23. – február 1., Valencia (Spanyolország)
    FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
    Január 14.: FTC–Tevel 23–1 (Djuricin 7, Böde 5, Bognár 3, Lovrencsics 2, Kundrák 2, Gera, Radó, Csukics, Csernik)
    Január 18.: FTC–BKV Előre 5–0 (Pergel 2, Adams, Nalepa, Böde)
    Január 21.: FTC–Zemplí­n Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 0–1
    Január 25., Valencia: FTC–Rapid Wien (osztrák) 0–1
    Január 28., Valencia: FTC–Slovan Liberec (cseh) 2–3 (Moutari, Böde)
    Január 31., Valencia: FTC–Sparta Praha (cseh) 0–0
    Február 4., 13.00: FTC–Tatran Presov (Eperjes, szlovákiai)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
    Érkezők: Bognár István (DVTK), Botka Endre (Bp. Honvéd), Julian Koch (német, Fortuna Düsseldorf – Németország), Amadou Moutari (nigeri, Anzsi Mahacskala – Oroszország), Janek Sternberg (német, Werder Bremen – Németország)
    Kölcsönbe érkezők: Kleinheisler László (Werder Bremen – Németország, az ősszel kölcsönben Darmstadt 98 – Németország)
    Kölcsönből visszatérők: Holczer Ádám (Soroksár)
    Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek: –
    Kiszemeltek: Dinko Trebotic (horvát, Bnei Jehuda – Izrael)
    Távozók: Busai Attila (DVTK), Csilus Ádám (soroksári kölcsön után Puskás Akadémia FC), Gyömbér Gábor (Puskás Akadémia FC, szabadon igazolhatóként), Nagy Dominik (Legia Warszawa – Lengyelország), Pintér Ádám (Greuther Fürth – Németország), Cristian Ramí­rez (ecuadori, FK Krasznodar – Oroszország)
    Kölcsönbe távozók: Jova Levente (Soroksár), Popov Patrik (Soroksár)
    Kölcsönből visszatértek klubjukhoz: –
    Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Radó András (kölcsönvenné a Haladás), Florian Trinks (német, ???)