2018.I.20. Szekszárd – Ferencváros: 0-4 (edzőmérkőzés)

A Fradi a 16 gól után most négyig jutott – újabb sima győzelem

Az NB III-as Szekszárd már a 3. percben hátrányban volt. Az NB I éllovasa még négy lesgólt is szerzett.
A labdarúgó NB I-ben vezető Ferencváros felkészülési mérkőzésen 4–0-ra legyőzte az NB III Közép-csoportjának 10. helyén álló Szekszárdot.

Szekszárd — Ferencváros: 0-4 (0-1)
Szekszárd, ~500 néző.
Vezette: Antal P.

Szekszárd: Szűcs K. — Arena Á. (Hajpál, 69.), Károly V., Kovács D. (Márton E., 69.), Preininger (Tóth D., 69.) — Lékó, Nagyváradi (Turi, 46.; Csigi, 61.), Juhász M., Budai (Kozics, 46.) — Fejes, Hegedűs M.
vezetőedző: Kvanduk János

Ferencváros:
I. félidő: Dibusz — Batik, Koch, Takács Zs., Sternberg — Leandro, Hajnal — Varga R., Rui Pedro, Priskin (Moutari, 33.) — Böde
II. félidő: Holczer — Sternberg, Blazic, Takács Zs., Pedroso — Csonka, Spirovski — Lovrencsics G., Gorriarán, Moutari — Lovrencsics B.

Gól: Varga R. (3., 11-esből), Spirovski (51.), Gorriarán (77., 81.)
Sárga lap: Batik (34.)

A bajnoki listavezető az idei második felkészülési mérkőzését játszotta azt követően, hogy kedden 16–0-ra kiütötte a Dunaföldvárt. Az együttes január 22-től Portugáliában edzőtáborozik, majd februárban Spanyolországba utazik.

A Takács Zsombort is a kezdőbe nevező Ferencváros alaposan bekezdett a második meccsén is: Varga Roland már a harmadik percben eredményes volt büntetőből – majd hamarosan Böde is betalált, igaz, ő már lesről. Ezt követően visszavett az iramból a gárda, de a félidő végéhez közeledve ismét felgyorsultak az események, de a Priskin helyére beálló Moutari és Böde fejese is kimaradt (0–1).

A második félidőre gyakorlatilag sort cserélt a Fradi, amivel újra felpörgött a játéka, Szpirovszki hamar megduplázta az előnyt, majd a meccs hajrájában Gorriarán talált be kétszer (0–4).

Érdekesség, hogy a Ferencváros a négy gól mellett további négy alkalommal vette be a szekszárdi kaput, ezeknél a találatoknál azonban egyaránt lesállást jelzett a játékvezető.

Kvanduk János: — Amit elterveztünk, azt sikerült megvalósí­tanunk. Méltó ellenfelei voltunk a Ferencvárosnak, s sikerült megnehezí­tenünk a dolgukat. Az első félidőben szervezett, energikus csapat benyomását keltettük, azonban a másodikban a fizikummal akadtak problémák, visszaesett a játékunk.

Thomas Doll: — Nem volt egyszerű dolgunk, mert egy lassú pályán játszottunk, í­gy pedig nem lehetett úgy mozogni, mint szoktunk. A második félidőben már felgyorsult a játékunk. Ezért veszélyes is volt kicsit, remélem, a két sérültünkkel, Priskinnel és Spirovskival nem lesz nagy gond. Nem volt komoly sérülésük, de elővigyázatosságból inkább lecseréltük őket. Örülök, hogy lejátszhattuk ezt a meccset.

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a teol.hu valamint a Ferencváros hivatalos honlapja alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111100010ejegyzéshez

90. Véget ért a mérkőzés, a Ferencváros 4–0-ra győzött.
    90. Újabb lesgól, most Takács Zsomboré.
    Nem minden papsajt, Lovrencsics Gergő lövése nem talált kaput.
    81. Ha egy üzlet beindul! Gorriarán most a 16-os sarkáról talált be. 0–4
    77. Megvan a harmadik is. Gorriarán 27 méterről bombázott a kapuba. 0–3
    71. Szpirovszki lövése a lécről fölé pattant.
    66. Sternberg passza után Csonka fordult le az emberéről, de kevéssel mellé lőtt.
    63. Sternberg lövését védte Szűcs.
    58. Csúnya sérülés a hazaiaknál: Turi esett a karjára egy fejpárbaj után, hordágyon kellett levinni a pályáról.
    Moutari indí­tása után Lovrencsics Gergő lövését Szűcs védte.
    51. Ott a második gól. Lovrencsics Balázs még lesről talált be, nem sokkal később viszont Szűcs rossz felszabadí­tása után Szpirovszki emelése már szabályos találatot jelentett. 0–2
    Éledeznek a hazaiak is, előbb a csereként beálló Turi lőtt az oldalhálóba, majd Holczer védte Hegedűs közeli próbálkozását.
    47. Blazic is szerzett egy lesgólt, maradt a 0–1.
    46. Folytatódik a meccs, Gorriarán kapott rögtön nagyot Juhásztól.

A második félidőre gyakorlatilag sort cserélt a Fradi: a Holczer – Botka, Blazic, Takács Zs., Pedroso – Csonka, Szpirovszki – Lovrencsics G., Gorriarán, Moutari – Lovrencsics B. sor folytatja.

45. Véget ért az első félidő.
    45. Leandro beí­velése után Moutari fejesét Károly szögletre mentette, a sarokrúgást követően Böde fölé fejelt.
    43. Batik beadása után Böde nem tudott megfelelően kapura lőni, Szűcs védett.
    37. Varga beadása után a felpattanó labdát Szűcs lehúzta Rui Pedro elől.
    34. Batik kapott sárga lapot.
    33. Priskin helyére Moutari állt be.
    26. Priskin elől mentettek a védők, majd Fejes lövése után Dibusznak kellett védenie.
    A kezdeti események után eléggé leült a meccs.
    15. Az első negyedórában a Ferencváros irányí­tott, a szekszárdiak helyzetig sem jutottak el.
    Nem sokkal később Böde is bevette a hazaiak kapuját, de les miatt nem érvényes a találat.
    3. Ez gyors volt! Károly Bödét borí­totta fel a büntetőterületen belül, Varga Roland értékesí­tette a 11-est. 0–1
    1. A hazaiak indí­tották útjára a labdát.
    A fővárosi együttes Dibusz – Takács Zs., Batik, Leandro, Sternberg – Koch, Hajnal – Varga R., Rui Pedro, Priskin – Böde felállásban kezdi a meccset, tiszta zöld szerelésben.
    A találkozó közvetí­tése a fradi.hu tudósí­tása alapján történt!