2018.III.17. Ferencváros – Puskás Akadémia: 3-1

Ferencváros: fantasztikus hajrá, kibrusztolt győzelem

A vendégek vezettek, majd emberelőnybe kerültek, mégsem éltek azonban a lehetőséggel.
Izgalmas, fordulatos, hajtós mérkőzésen, parádés hajrá után a Ferencváros 3–1-re nyert odahaza a Puskás Akadémia ellen a labdarúgó NB I 23. fordulójának záró mérkőzésén.

Thomas Doll: – Ha a megfelelő hozzáállással és alázattal futballozunk, jó eredményt érhetünk el. Természetes, hogy azok a csapatok, amelyek a bennmaradásért küzdenek, mindig nagyon keményen megharcolnak minden pontért. A papí­rforma szerint mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, de… Ha a papí­rformával bemegy az ember az üzletbe, semmit sem tud vele vásárolni. Egységes csapatként kell játszanunk a Puskás Akadémia ellen, csak akkor nyerhetünk.

Ferencváros — Puskás Akadémia: 3-1 (1-1)
Groupama Aréna, 8.411 néző.
Vezette: Pintér Csaba (asszisztensek: Berettyán, Lémon; alapvonali jv.: Solymosi, Nagy R.; tartalékjv.: Ring)

Ferencváros: Dibusz — Lovrencsics G., Otigba, Blazic, Pedroso — Gorriarán (Nagy D., 71.), Leandro — Varga R. (Spirovski, 46.), Paintsil, Moutari (Lovrencsics B., 85.) — Böde
kispad: Holczer, Koch, Botka, Priskin
vezetőedző: Thomas Doll

Puskás Akadémia: Hegedüs L. — Klinar, Heris, Hegedűs J., Trajkovski — Zsidai (Mevoungou, 52.) — Molnár G. (Perosevic, 63.), Márkvárt, Knezevic, Radó (Latifi, 79.) — Henty
kispad: Danilovic, Diallo, Balogh B., Madarász
vezetőedző: Pintér Attila

Gól: Otigba (41.), Blazic (90.), Böde (90+3.) illetve Henty (25.)
Sárga lap: Moutari (33.), Paintsil (36., 38.), Böde (74.), Nagy D. (80.) illetve Knezevic (36.), Zsidai (37.), Henty (72., 81.), Perosevic (81.)
Kiállí­tva: Paintsil (38.) illetve Henty (81.)

Nem akármilyen mérkőzésen győzött a Ferencváros.

A szombat esti találkozón minden volt, ami egy izgalmas találkozóhoz kell: helyzetek, akrobatikus mozdulatok, szép indí­tások, két kiállí­tás, feszültség, na, és természetesen gólok és izgalom!

A csapatok némileg totyogósan kezdték a mérkőzést, ám végül mindent lehetett mondani az első félidőre, csak azt nem, hogy unalmasan telt volna. A két vezetőedző ellentétes utat választott, Thomas Doll az egy héttel ezelőttihez képest egyetlen helyen változtatott csapatán – Botka Endre helyén Lovrencsics Gergő kezdett –, Pintér Attila azonban alaposan felforgatta a Puskás Akadémia együttesét. Kis túlzással a fél kezdőt kicserélte, a múlt heti paksi 3–1-es vereséget követően öt (!) helyen változtatott az együttesén, ezzel együtt hat magyar labdarúgó volt ott a felcsútiaknál a Groupama Arénában első perctől a gyepen.

A Puskás Akadémia vezető góljában főszerepet vállalt Zsidai László és Molnár Gábor is, mivel némileg meglepő módon a felcsútiak szerezték meg a vezetést az Üllői úton (0–1). Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Fradi játéka közel sem volt olyan gördülékeny, mint eddigi tavaszi hazai mérkőzéseken, sok volt a pontatlanság, a rossz átadás, a felesleges hátrapassz.

A két csapat játékosai nem voltak kibékülve egymással, előfordult, hogy Pintér Csaba játékvezetőnek kellett szétválasztania a kakaskodókat, máskor a tizenhatos előterében húsz futballista rendezett tömegjelenetet – a feszült jeleneteknek végül a hazai csapat itta meg a levét…

Nem elég, hogy vezetett a felcsúti csapat, a zöld-fehérek duplán nehéz helyzetbe hozták magukat, hátrányban emberhátrányba kerültek, Joseph Paintsil a múlt héten megszerezte az első tavaszi gólját, most feleslegesen állí­ttatta ki magát. Ám ilyen a futball: amint tí­z emberre fogytak a hazaiak, a válogatottba meghí­vott Otigba Keneth góljával máris kiegyenlí­tettek (1–1).

A kapu mögötti szektorba visszatérő ferencvárosi szurkolók egyre hangosabban kezdték buzdí­tani a csapatot, és a második félidőt hiába kezdte emberhátrányban a Fradi, a játékot Thomas Doll együttese irányí­totta.

Mi az, hogy irányí­totta?!

A felcsúti gólszerző, Ezekiel Henty kiállí­tása után még inkább erőre kapott a Ferencváros, pályára lépett a technikás Nagy Dominik, a csatár Lovrencsics Balázs is, kockáztatott a Fradi, és bejött. A hazai csapat a lefújás előtti pillanatokban, a 90. és a 93. percben is gólt szerzett (a harmadik gólt az immár 11 gólos Böde Dániel érte el), mondani sem kell, az egész stadion felállva ugrált, tombolt, tapsolt. 3–1

Rendkí­vül fontos mérkőzést nyert meg a Ferencváros, a rivális Videoton, ha kí­nkeservesen is, de legyőzte a Balmazújvárost, a zöld-fehérek ezzel a sikerükkel tartották a pontkülönbséget.

Thomas Doll a Fradival még egyetlenegyszer sem verte meg bajnoki mérkőzésen a Pintér Attila által irányí­tott csapatot – ez a sorozat ezúttal megszakadt.