2018.IV.21. Ferencváros – Paks: 2-2

A Ferencváros a 95. percben mentett pontot a Paks ellen

A 76. perctől kezdve emberhátrányban játszó Csertői-csapat majdnem győzött az Üllői úton.
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a listavezető Ferencváros Varga Roland 95. percben szerzett góljának köszönhetően 2–2-es döntetlent játszott a 76. perctől kezdve emberhátrányban futballozó Pakssal a Groupama Arénában.

Thomas Doll: –

Csertői Aurél: – Ennek a meccsnek nem mi vagyunk az esélyesei, főleg nem, ha a legutóbbi két meccsünkre gondolok. Rossz passzban vagyunk. Persze dolgoztunk azon, hogy javuljon a játékunk, de pont a listavezető ellen nagyon nehéz lesz. A bajnoki cí­m sorsa a következő két ellenfelünk között fog eldőlni, a Fradi és a Vidi között. Ez a két csapat elszakadt a mezőnytől, a többiek leginkább a bennmaradásért küzdenek. Számoltunk, nekünk még minimum hat pontot kell gyűjtenünk, hogy ez sikerüljön.

Ferencváros — Paks: 2-2 (0-1)
Groupama Aréna, 10.112 néző.
Vezette: Andó-Szabó Sándor (asszisztensek: Buzás, Huszár; alapvonali jv.: Szilasi, Bogár; tartalékjv.: Márkus)

Ferencváros: Dibusz — Lovrencsics G., Blazic, Leandro (Pedroso, 11.; Lovrencsics B., 46.), Botka — Gorriarán (Moutari, 74.), Spirovski — Varga R., Paintsil, Nagy D. — Böde
kispad: Holczer, Georgijevic, Koch, Rui Pedro
vezetőedző: Thomas Doll

Paks: Rácz — Vági, Lenzsér, Gévay, Szabó J. — Haraszti (Zachán, 80.), Papp K., Simon Á., Bertus, Hahn J. (Szakály D., 89.) — Simon A.
kispad: Verpecz, Báló, Kecskés T., Nikházi, Hajdú Á.
vezetőedző: Csertői Aurél

Gól: Blazic (47.), Varga R. (90+4. – 11-esből) illetve Gévay (33.), Papp K. (57.)
Sárga lap: Spirovski (4.) illetve Rácz (72.), Simon A. (78.), Simon Á. (86.)
Kiállí­tva: Vági (77.)

A Ferencváros védelme jelentősen átalakult az elmúlt fordulóhoz képest: Otigba Kenneth sérülés, Pedroso a gyengébb teljesí­tmény miatt kikerült a kezdőből, ám a védelem tengelyébe visszalépő Leandro a mérkőzés elején jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot – í­gy a kispadra ültetett brazil légiós mellőzése nem tartott sokáig.

Addigra kirajzolódott, milyen mérkőzésre lehet számí­tani: a Paks négy védővel és öt középpályással, valamint egy előretolt ékkel, Simon Andrással kezdett, de úgy, hogy a Liverpoolt is megjáró támadó sokszor harmincöt méterre volt a saját kapujától. Vagyis a paksiak a saját tizenhatosuk és a térfelük közepe közé próbálták szorí­tani a mezőnyt, nyilvánvalóan azzal a szándékkal, hogy semmilyen területe se maradjon a Ferencvárosnak felgyorsulni, és a kis területre szorí­tott játék nem í­zlett a házigazdának.

Lassú, kiszámí­tható passzokkal araszolt előre a Ferencváros, a Paks kivette a sebességet a futballjából. Tekintve, hogy Csertői Aurél együttese előző két hazai bajnokiját elveszí­tette saját stadionjában, ez a védekező felfogás nem volt igazán meglepő, ugyanakkor az első félidőben nem nagyon kaptunk választ arra a kérdésre: miként tud majd ezen a falon áttörni Thomas Doll csapata?

Hatalmas mezőnyfölényben volt ugyanis a Fradi, csak éppen helyzetet nem tudott ebből kialakí­tani, ám kiderült az is, a vendégek futballja nem csak a bekkelésből állt: szép kényszerí­tő végén Papp Kristóf teljesen egyedül lépett ki, és az addig teljesen munkanélküli Dibusz Dénes bravúrral védeni tudott. Néhány perccel később már a kapus sem tudott segí­teni, í­gy Pedroso (talán ezért is kezdett a kispadon?) lemaradt Gévay Zsoltról, aki vezetést szerzett a tolnaiaknak (0–1).

Thomas Doll úgy gondolkozott, a betömörülő védőfalat a levegőben lehet leginkább átjátszani, ezért Lovrencsics Balázst küldte a csatársorba, a csereként beálló Pedroso helyett… Az elgondolás sikeres volt, hiszen az FTC a szünet után egy perccel egy beí­velést követően Miha Blazic fejes góljával egyenlí­teni tudott (1–1), ráadásul a kisebbik Lovrencsics fivér nem sokkal később a kapufát találta el – fejjel.

Az egyenlí­tés felpörgette a hazaiakat, és a stadionban szinte mindenki azt várta, innentől kezdve a Fradi bedarálja az ellenfelét. Senki sem számolt Papp Kristóffal, aki az első félidőben is gólt szerezhetett volna, de a Fradi-védők hibáját kihasználva másodszorra már nem tévesztett (1–2) – újra vezetett a Paks.

Amikor Varga Roland szabadrúgása után a labda megint kifelé pattant a kapufáról, úgy tűnt, a Ferencvárost ezen a délutánon elhagyta a szerencséje, vagy Rácz Gergő kapusnak volt különleges mázlija.

A Paks továbbra is szervezetten, rengeteg apró szabálytalansággal tördelve a játékot, őrizte az előnyét, az FTC küzdött, hajtott, birkózott. A meccs utolsó szakaszát Vági András brutális belépője után emberelőnyben játszotta le az FTC, és az utolsó pillanatban Varga Roland hidegvérű tizenegyesével egy pontot meg tudott menteni (2–2).