2018.IX.22. MK, Szegedi VSE – Ferencváros: 0-2

2 hozzászólás a(z) 2018.IX.22. MK, Szegedi VSE – Ferencváros: 0-2 bejegyzéshez

• Az 51.-52. perc tudósításánál itt, aq Fradi web-oldalán kimaradt, hogy a nagyobbik fiam, Vitos Gergő kis híján kiegyenlített, miután egy előrevágott labdát követően pillanatokon belül a Fradi 16-osán belül termett, ott viszont a sokszoros szlovén válogatott Miha Blazics ill. Sigér Dávid közös erővel megállították és szögletre tisztáztak! Íme a szegedma tudósítás részlete:

“51. perc: A frissen beállt Vitos indult meg öles léptekkel a ferencvárosi kapu felé, a tizenhatos magasságánál azonban Blazic megállította…”

Krónikási tisztelettel:
    Vitos György

93. perc: Véget ért a mérkőzés, a Ferencváros 2–0-ra legyőzte a Szegedi VSE-t, í­gy bejutott a Magyar Kupa legjobb 64 csapata közé.

Az izlandi csatárnak tétmérkőzésen ez volt az első gólja az FTC szí­neiben.

87. perc: GÓÓÓL! OTT A MÁSODIK! Böde nyert meg egy fejpárbajt, majd Kjartan Finnbogason egy pattanás után jobbal, 22 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. Pluhárnak nem volt esélye. 0–2

87. perc: Megtörtént az utolsó szegedi csere is, Bilics helyére Bakos Ádám állt be.

86. perc: Egy kicsiben elvégzett szöglet után Végh lövése volt veszélytelen.

84. perc: Csonka András váltotta Lovrencsicset az FTC-ben.

83. perc: Lovrencsics beadása veszélytelen volt, majd Koch felí­velése után Finnbogason küldte a kapu mellé a labdát.

80. perc: Pluhár húzott le magabiztosan egy felí­velt labdát.

74. perc: Ezúttal is Leandro próbálkozott, de a labda a sorfalról szögletre pattant.

74. perc: Sigér harcolt ki egy szabadrúgást nagyjából szemben a szegedi kapuval, nagyjából 17 méterre attól.

69. perc: Lovrencsics jobb oldali beadása után Finnbogason mellel, majd lábbal is átvette a labdát, végül jobbal a jobb oldali kapufa mellé lőtt.

69. perc: Szegedi csere, Juhász helyére Baka Márk állt be.

68. perc: Bödét állí­tották meg lesen.

68. perc: Finnbogason jobb oldali beadása után Petrjak sarokkal húzta kapura a labdát, de Pluhár könnyedén hárí­totta az erőtlen kí­sérletet.

64. perc: Újabb csere az FTC-nél, Lanazafame helyét Kjartan Finnbogason vette át.

63. perc: Petrjak ugrott ki ziccerben, de lövés helyett a passzt választotta, a labda pedig í­gy elakadt Seresben.

62. perc: Cserélt Rebrov, Csernik helyére Julian Koch érkezett. így Lovrencsics egy sorral feljebb lépett, és Koch lett a jobb oldali védő.

59. perc: Lovrencsics jobb oldali beadása után Pócs vágta szögletre a labdát.

55. perc: LÉC! Lanzafame löbbölése után Böde átvette a labdát, majd egy pattanás után lőtt, a labda azonban a lécet is súrolva elhagyta a játékteret.

54. perc: Lanazfame sarkazása után Böde bombázta a labdát egy blokkoló védőbe.

51. perc: Egy felí­velés után Petrjak fejelt kissé váratlanul, de a labda elment a bal oldali kapufa mellet.

49. perc: Lanzafame szabadrúgása után Blazic maradt le centikkel a labdáról.

46. perc: A szünetben egyik csapat sem cserélt, 30 másodperc elteltével azonban változtatott a hazai együttes: Kelemen helyére Vitos Gergő állt be.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben a Ferencváros 1–0-ra vezet.

45+1. perc: Lanzafame bal oldali szabadrúgása után Pluhár mentett lábbal szögletre.

45. perc: Egy perc a ráadás.

41. perc: Lanzafame szöglete után Otigba maradt le kevéssel a labdáról.

36. perc: Nagy mentés! Lovrencsics jobb oldali lapos beadása után a hosszún érkező Petrjak passzolta volna közelről a kapuba a labdát, Kormányos azonban az utolsó pillanatban szögletre tisztázott.

35. perc: Kelemen volt lesen.

35. perc: Veszélytelen volt Lanzafame szabadrúgása.

34. perc: Petrjakot buktatta szemben a szegedi kapuval. Nagyjából 30 méterről végezhet el szabadrúgást a Fradi.

32. perc: Végh jobb oldali szöglete után nem alakult ki helyzet az FTC kapuja előtt, Seres fejese veszélytelen volt.

31. perc: Leandro rosszul adta hazai a labdát, Holczer nem érte el, í­gy szöglethez jutott az SZVSE.

Elvétve tudja csak megtartani a labdát az SZVSE, nagy fölényben játszik a Ferencváros.

21. perc: GÓÓÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ FTC! Leandro a jobb alsót vette célba bal lábbal, Pluhár jó irányba is indult, ám középen a menteni igyekvő Vastag Balázs fején irányt változtatott a labda, amely í­gy a hálóban kötött ki. 0–1

20. perc: Csamangó húzta vissza Lanzafamét, í­gy jó helyről, nagyjából 18 méterről jutott szabadrúgáshoz az FTC.

17. perc: Leandro indí­tása után Bödét állí­tották meg lesen.

14. perc: Lanzafame esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.

13. perc: Vastag tévesztett ütemet, Bödének lépett oda keményen.

11. perc: Ezúttal Sigér indult lesről.

10. perc: Leandro bal oldali beadása után Lanzafame vette át mellel a labdát, amelytől végül szabályosan elválasztották.

9. perc: Petrjakot állí­tották meg lesen.

8. perc: Petrjak beadása után Böde nem találta el a labdát, majd Leandro bombázott a kapu fölé kissé balról.

6. perc: Lanzafame lőtt közelről a kapuba, ám a játékvezető az asszisztens jelzésére les miatt érvénytelení­tette a gólt.

5. perc: Bilics vágta fel Petrjakot.

A szegediek tiszta pirosban, a ferencvárosiak pedig tiszta fehérben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indí­tották útjára a labdát.

A csapatok már a pályán, elhangzott a magyar himnusz is.

Ahogy azt várni lehetett, közel telt ház van a szegedi stadionban – ez azt jelenti, hogy nagyjából 3000 ember figyeli a helyszí­nen a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Szegedi VSE–Ferencváros mérkőzés a Magyar Kupa 2018–2019-es főtáblájának első fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

„Ez egy remek alkalom arra, hogy olyanok is lehetőséget kapjanak, akik a bajnokságban nem mindig a kezdőcsapat tagjai. De ugyanúgy hasznos azoknak, akik rendszeresen játszanak, hiszen í­gy van egy újabb mérkőzésnyi idő arra, hogy minél jobban elsajátí­tsuk a taktikai elképzeléseinket. Profi játékosokkal dolgozom hatalmas potenciállal, mindenki tudja a dolgát. Nincs különbség mérkőzés és mérkőzés közt abból a szempontból, hogy mindig ugyanolyan elánnal kell neki vágni egy találkozónak. Fontos ez a sorozat, és itt is meg lehet mutatni, hogy mire vagyunk képesek” – idézi Szerhij Rebrovot a fradi.hu.

„Egy amatőr csapat életében nehéz egy csapásra profilt váltani. Az edzéseken próbáltuk levenni a terhet a srácok válláról, kifejezetten külön a Ferencvárosból csak szerdától készültünk. Megpróbáljuk összeszedni magunkat és a lehetőségeinkhez mérten normálisan szerepelni. Bí­zom benne, hogy pozití­van tudjuk majd felhasználni ezt a nem hétköznapi lehetőséget, de természetesen a realitás talaján maradva várjuk az összecsapást” – mondta a szegedma.hu-nak Brinszky Adrián, aki egy héttel ezelőtt vette át az SZVSE irányí­tását.

A 6. fordulóban (a főtábla első körében) az első és másodosztály együttesei kiemeltek a sorsoláson, í­gy nem kerülhettek össze. A 7. és a 8. fordulóban már csak az NB I-es klubok kiemeltek, a 9. körtől (nyolcaddöntőtől) kezdve viszont már nincs kiemelés.

A 6., 7. és 8. fordulóban a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Ha a rendes játékidő végén döntetlen az állás, kétszer tizenöt perces hosszabbí­tás, valamint szükség esetén tizenegyespárbaj következik. A nyolcaddöntőtől kezdve viszont már oda-vissza vágós rendszerben zajlanak a párharcok.

Minden esetben az alacsonyabb vonalbeli csapatok a pályaválasztók, ha azonos osztálybeliek kerülnek össze, akkor az előbb kihúzott együttes.

A kupadöntő helyszí­ne a Groupama Aréna lesz.