2018.VIII.25. Mezőkövesd – Ferencváros: 0-1

És akkor jött Böde… – és kicsikarta Rebrov első győzelmét

Már letelt a rendes játékidő, amikor Böde Dániel gólja megtörte a jól játszó Kövesdet.
Bár sokáig úgy tűnt, hogy a Mezőkövesd Zsóry pontot szerez a Ferencváros ellen a labdarúgó NB I 6. fordulójában, és mezőnyben egyenrangú ellenfélnek is mutatkozott, amikor már senki sem számí­tott rá, jött Böde, és góljával győzelemhez juttatta a Ferencvárost Szerhij Rebrov első mérkőzésén.

Szerhij Rebrov:

Mezőkövesd-Zsóry — Ferencváros: 0-1 (0-0)
Mezőkövesd, 19:30. 4.015 néző.
Vezette: Iványi Zoltán (asszisztensek: Tóth II. V., Csatári; alapvonali jv.: Molnár A., Takács J.; tartalékjv.: Bornemissza)

Mezőkövesd-Zsóry: Dombó — Vadnai, Pillár, Szalai A., Silye — Meszhi, Mevoungou — Cseri, Vajda S. (Alves, 71.), Tóth B. — Drazic (Koszta, 71.)
kispad: Szappanos, Tóth M., Szakály D., Katanec, Hudák
vezetőedző: az eltiltott Kuttor Attila helyett Tóth László, szakmai igazgató ült a kispadon

Ferencváros: Dibusz — Lovrencsics G., Botka, Blazic, Heister — Spirovski (Bőle, 71.), Leandro, Gorriarán (Sigér, 87.) — Varga R. (Böde, 79.), Lanzafame, Petrjak
kispad: Holczer, Takács Zs., Finnbogason, Csernik
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gól: Böde (90+1.)
Sárga lap: Lanzafame (28.), Spirovski (47.), Lovrencsics G. (60.) illetve Cseri (30.), Mevoungou (77.), Szalai A. (79., 90+2.), Pillár (82.)
Kiállí­tva: Szalai A. (90+3.)

Három-négy másodperc – úgy tűnt, a Ferencváros kispadján szombat este, a Mezőkövesd Zsóry elleni bajnokin debütáló Szerhij Rebrov az öltözőben parancsba adta: ennél többet egyetlen zöld-fehér mezes játékos sem dajkálhatja a labdát. Az ukrán szakvezető a bemutatkozó beszédében látványos és intenzí­v futballt í­gért, s kétségtelen, ennek eléréséhez folyamatosan mozgásban kell tartani a labdát. A vendégek erre törekedtek, néhány másodperc után azonnal továbbtették a labdát, ha az ellenfél kapuja előtt nem akadt üresen álló társ, inkább hátrapasszoltak, és kezdődhetett elölről az épí­tkezés. A héten kinevezett vezetőedző az első tétmeccsén a 4–3–3-as felállásra szavazott, amelyben a szélső védőknek is fel kellett zárkózniuk a támadásokhoz, a középpályán pedig Sztefan Szpirovszki és Fernando Gorriarán feladata volt az ütközés, a letámadás, a visszatámadás, mí­g Leandro némileg hátrébb húzódott, többnyire a négy hátvédnek segí­tett be, elkérte a labdát, valamint hosszú indí­tásokkal igyekezett felgyorsí­tani az akciókat.

Az elképzelés az első félidőben a meddő mezőnyfölényhez volt elegendő, az ukrán szakvezető által megálmodott taktika megvalósí­tása ugyanis nem volt tökéletes. A labdajáratás nem volt annyira gyors, hogy a bátran és szervezetten futballozó hazaiak ne tudjanak közbeavatkozni, a mezőkövesdiek felvállalták a párharcokat, a test test elleni küzdelmet, és bár olykor beszorultak, a támadásépí­tésről sem mondtak le. A meccs képéről sokat elárul, hogy az első hárí­tott lövésre a negyvenötödik percig kellett várni, akkor Dombó Dávid védte Lovrencsics Gergő távoli kí­sérletét. Addig a hazaiaktól Tóth Bence és az aktí­van futballozó Cseri Tamás tévesztett célt, a vendégeknél pedig Gorriarán járt legközelebb a gólhoz, ám jobblábas tekerése centikkel elkerülte a bal alsó sarkot. A hazai védők között őrlődő Davide Lanzafamét csak elvétve tudták használható labdával megjátszani a vendégek, Varga Roland és Ivan Petrjak a széleken nem tudott a védelem mögé kerülni, nem csoda, ha a mérkőzés nagy részét karba tett kézzel szemlélő Szerhij Rebrov olykor elégedetlenkedve csóválta a fejét, máskor széttárt karokkal értetlenkedett, mí­g a hazai kispad előtt az eltiltott Kuttor Attilát helyettesí­tő Tóth László mutatta labdarúgóinak, mit kellene másként csinálniuk – az első félidő eredményével inkább a mezőkövesdiek lehettek elégedettebbek.

A fordulás után igyekezett nagyobb nyomás alá helyezni a hazai védelmet a Fradi, és bár Lovrencsics Gergő, valamint Marcel Heister távoli lövése is fölé szállt, a német szélső védő néhány perccel később Varga Roland remek keresztlabdája után vezetést szerezhetett volna, ám Dombó védte a ziccert. A vendégek a bal oldalon többször is megkeverték a kövesdi védelmet, a hazaiak azonban a hatvanadik perc tájékán kiszabadultak a szorí­tásból. Előbb Sztefan Drazsics bal alsó sarokra tartó lövését ütötte vetődve szögletre Dibusz Dénes, majd Silye Erik bal oldali beadása pattant a lécre. Sőt, egy gyors hazai kontra után Vajda Sándor lábában is ott volt a vezető gól, ám a kapujából remek ütemben kimozduló kapusban elakadt a lövés.

A ferencvárosi labdabirtoklás és a hazai ellentámadások izgalmas hajrát í­gértek, negyedórával a vége előtt aztán kevés hiányzott, hogy a zöld-fehérek várják kényelmesebb helyzetből a végjátékot, ám az ukrán légiós középre tekert labdájáról középen az olasz csatár, valamint Varga Roland is lemaradt. Az idő egyre jobban szorí­totta a Fradit, az ukrán szakvezető Bőle Lukácsot, valamint Böde Dánielt is pályára küldte, mí­g a hazaiak Koszta Márk, valamint André Alves becserélésével jelezték, hogy nem elégednek meg a döntetlennel. Aztán a hajrában még az egy pontot is elvesztették.

Bár a meccs utolsó szakaszában egyik csapat sem tudott igazán nagy ziccert kialakí­tani, a hosszabbí­tásban egy pillanatra lankadt a mezőkövesdiek figyelme, elfelejtkeztek Ivan Petrjakról, a fürge ukrán passzából pedig a csereként pályára lépő Böde Dániel megszerezte a győztes gólt (0–1). A hazaiaknak csak néhány percük maradt az egyenlí­tésre, érhetően kitámadtak, a fellazult védelem között pedig a gólpasszt szerző játékos tört volna kapura, Szalai Attila pedig a második sárga lapja árán állí­totta meg. A kiállí­tás után már csak egy mellé tekert szabadrúgásra maradt idő, í­gy Szerhij Rebrov feledhető mérkőzéssel, de győzelemmel kezdett a Ferencváros kispadján.