2019.I.25. Ferencváros – Universitatea Craiova: 1-1

Egy hozzászólás a(z) 11111100011ejegyzéshez

• PERCRŐL PERCRE

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Vége a mérkőzésnek, ezúttal sem jött össze a győzelem a Ferencvárosnak. 1–1
    85. perc: Wilmots került helyzetbe, és elég éles szögből próbálkozhatott volna, ha nem érik utol és nem szerelik.
    82. perc: Meza Colli rúgott oda Vidának, villant a sárga.
    81. perc: GÓL. Egyenlí­tett a Craiova B. Zete hozta játékba Buzant a ferencvárosi tizenhatoson belül, aki nem sokat teketóriázott, közelről lőtt a kapuba. 1–1
    75. perc: Fedele beadását Rocha kanalazta mellé 14 méterről.
    73. perc: Moutari került látszólag nagy helyzetbe, de kár volt a hűhóért, mert már lesen találta a labda.
    67. perc: Cserélt a Fradi, Böde helyett Szerető játszik.
    66. perc: Martic csapott le a labdára a tizenhatoson belülről, éles szögből rátűzte, Varga Ádám védett.
    64. perc: Baicu 16 méteres lövését védte Varga Ádám.
    63. perc: Megint Bőle került helyzetbe, de mielőtt lőtt volna, a kezét is érte a labda, ezért aztán szabadrúgással jöhetett az ellenfél.
    56. perc: Akár meglehetett volna a második gól is! Csernik passzolt Bőléhez, aki szinte a tizenhatos vonaláról csavart kapura, de a léc megmentette a Craiovát.
    53. perc: Briceag adott be balról, ez viszont nem jelentett gondot Varga Ádámnak, lehúzta a labdát.
    48. perc: Fedele lőhetett éles szögből, de fölé.
    46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere nincs.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Ezzel véget is ért az első félidő, vezet a Ferencváros. 1–0
    44. perc: Martic adott be jobbról, Rocha fejelt középről, csakhogy fölé.
    42. perc: Bőle előtt is adódott egy lehetőség szabadrúgásból a tizenhatos jobb sarkáról, de fölé lőtt.
    40. perc: Fedele gondolta azt, hogy 27 méterről akár gólt is szerezhetne szabadrúgásból, csakhogy ehhez legalább el kellett volna találnia a kaput. Nem sikerült neki.

Tegnap jelentette be a Ferencváros, hogy újabb játékossal bővült a kerete. A Juventusban nevelkedett szí­riai Ammar Ramadan a szerzemény.

37. perc: HELYZET! Böde szerezhetett volna újabb gólt, mert Moutari balról érkező beadását közelről kapura is fejelte, de a kapus védeni tudott.
    33. perc: Bic lövése szállt messze fölé jó 25 méterről.
    28. perc: Támadásban maradt a Ferencváros, de nem sok eredménnyel, mert hiába harcoltak ki szögletet a zöld-fehérek, a védők kivágták a labdát.
    26. perc: Az ellentámadásból Bőle lehetett volna eredményes, ha a védők el nem rúgják előle a tizenhatoson belül Csernik beadása után.
    25. perc: Meza Colli bal oldalról elvégzett szögletét Rocha fejelhette kapura, Varga Ádám résen volt.
    19. perc: Lovrencsics Balázs hiába futott, nem érte el Wilmots indí­tását, aztán Leandro kereste egy beadással Bödét, de ez sem jutott el a cí­mzetthez.
    16. perc: Támadásban maradt a román csapat, és Kelic fejelhetett is. Elrontotta, í­gy sikerült felszabadí­tani.
    15. perc: Megint balról jött a Craiova beadása, Meza Colli kapásból vállalkozott lövésre, de Leandróról lepattant a labda.
    12. perc: Zete érkezett egy bal oldali beadásra, de a fejese az égbe szállt.
    10. perc: Ezúttal is sikerült betörnie Moutarinak a tizenhatoson belülre, a lövéssel sem maradt adós, de egy közbelépő védő mentett. Nem szabadult fel a román kapu, Csonka lőtte rá a kipattanót, csakhogy ezt is mentették a védők.
    6. perc: Éledezett a Craiova is, de Sirbu 21 méterről leadott lövése elment a bal alsó mellett.
    2. perc: GÓL. Vezet a Ferencváros. Ez gyors volt. A szöglet után röviden fejelték ki a labdát a Craiova védői, Csonka fejjel hozta játékba Bödét, aki elemi erővel lőtt a hálóba. 1–0
    2. perc: Szöglethez jutott a Fradi. Előtte Vida csúsztatott Amadouhoz, aki az alapvonal közelében tört be a tizenhatoson belülre, de szögletre mentettek előle.
    1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzést a zöld-fehérek hivatalos honlapja, a fradi.hu segí­tségével közvetí­tjük.

ELŐZMÉNYEK

Az NB I február 2-i rajtjára készülő Ferencváros az ötödik felkészülési mérkőzését játssza a beleki edzőtáborban – az ellenfél előbb a román kupagyőztes Craiova B-csapata, majd délután az A-csapata lesz.

A Ferencváros és a Craiova legutóbb 2004-ben játszott egymással a nyári felkészülés egyik állomásaként. Akkor a román csapat nyert 1–0-ra, és a mai keretből Leandro is pályára lépett azon a találkozón – í­rja a fradi.hu.