2019.IX.14. Paks – Ferencváros: 0-4

Böde Dánielék négy góllal kikaptak a Ferencvárostól

Az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a cí­mvédő, a vártnál sokkal gyengébben futballozott a Paks.
A Paksi FC Böde Dániellel felállva is simán kikapott (0–4) odahaza a cí­mvédő Ferencvárostól a labdarúgó NB I 6. fordulójának záró mérkőzésén.

Tomislav Sivic: — Mi ugyanúgy odatesszük majd magunkat, és megpróbálunk száztí­z százalékot nyújtani, mint legutóbb, itthon a másik óriás, a Fehérvár ellen. Akkor az ellenfél kapusa volt a meccs legjobbja, most lehet, hogy a Fradi ellen jönnek majd be a helyzeteink. Tiszteljük a fővárosi zöld-fehéreket, de bí­zom benne, hogy Ők is tudják, nem lesz könnyű meccsük ellenünk…

Szerhij Rebrov: — Nagyon kemény ellenfél, ráadásul legutóbb a fantasztikusan kezdő Mezőkövesdet verték meg idegenben. Nem lesz könnyű dolgunk, már csak azért sem, mert Böde Dániel is őket erősí­ti nyár óta. Danit nagyon szerették a szurkolóink, és ő mindig mindent beleadott a győzelemért. Most is biztosan í­gy lesz, hiába szerette meg ő is a Fradit, szombaton azon lesz, hogy bizonyí­tson, és gólt szerezzen ellenünk. Mi pedig mint mindig, most is a három pontért szállunk harcba. Nem szeretek jósolni, főleg azért, mert nem is vagyok jó benne. Egy biztos, hogy láttam a játékosaimon, hogy nagyon keményen dolgoztak a héten és nagyon szeretnének nyerni a válogatott szünet után. Jövő héten debütálunk az EL-ben, és szeretnénk előtte egy jó meccset játszani a bajnokságban!

Paks — Ferencváros: 0-4 (0-3)
Paks, 19:30. 2.680 néző.
Vezette: Pintér Csaba (asszisztensek: Ring, Tóth II. V.; alapvonali jv.: Bogár, Németh Á.; tartalékjv.: Farkas B.)

Paks: Holczer — Osváth, Fejes, Gévay, Szabó J. — Papp K. (Windecker, 80.), Balogh B. — Könyves (Remili, 61.), Hahn J., Bartha (Fejős, 77.) — Böde
kispad: Rácz G., Báló, Kelemen, Lenzsér
vezetőedző: Tomislav Sivic

Ferencváros: Dibusz — Botka, Blazic, Frimpong, Heister — Sigér (Ihnatenko, 80.), Haratin — Zubkov, Nguen (Bőle, 66.), Varga R. — Boli (Szihnyevics, 75.)
kispad: Gróf, Leandro, Civic, Priskin
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gól: Zubkov (33.), Nguen (36.), Varga R. (45. – 11-esből, 83.)
Sárga lap: Remili (65.), Osváth (72.) illetve Boli (49.)
Kiállí­tva: Gévay (73.)

A kettes számú pénztár délután egykor bezárt.

Szombat délutánra egyetlen jegy sem maradt az esti Ferencváros elleni összecsapásra, és ez a két csapaton, a Fradi Európa-liga-szereplésén túl leginkább Böde Dánielnek volt köszönhető. A korábbi Üllői úti kedvenc távozása óta első mérkőzésén lépett pályára Szerhij Rebrov együttese ellen, és amint a hangosbemondó a paksi estébe üvöltötte, hogy „A tizenhármas mezben pedig Bööööööde Dániel…”, nemcsak a hazai, hanem a vendégszektor is üdvrivalgásban tört ki. Még el sem kezdődött a találkozó, a helyszí­nen szurkoló drukkerek máris felállva ünnepelték a madocsai erőcsatárt.

És hogy az élet mekkora rendező, Böde Dániel mikor ünnepelte volna 350. élvonalbeli meccsét, mint ezen az estén? A jubileumi köszöntés nem maradhatott el, í­gy nyugodtan í­rhatjuk, hogy a kezdő sí­pszóig minden Böde Dánielről szólt. Hogy aztán a következő fél órában se Böde Dánielről, se pedig a futballról ne szóljon a mérkőzés…

Szenvedett a két csapat, nem talált fogást egymáson, nemhogy helyzetek, lövések sem voltak. A hazaiak remekül visszazártak a kapujuk elé, a vendégek pedig nemigen tudtak mögéjük kerülni, mí­g a paksi ellentámadásokat rendszeresen lefülelték a ferencvárosi védők. Na, de aztán beindult a meccs! A paksiak tizenkét perc alatt tulajdonképp kivégezték magukat. A szünet előtti időszak finoman fogalmazva sem sikerült a hazaiaknak. Tomiszlav Szivics együttesének védelme előbb kihagyott, majd hatalmas egyéni hibát követett el, végül felesleges büntetőt hozott össze. A három gól gyakorlatilag választ adott a legfontosabb kérdésekre.

Ha Szerhij Rebrov addig idegesen toporgott az oldalvonal mellett, innentől fogva nem kellett nyugtalankodnia, játékosai a tetemes előny birtokában lehiggadtak, a paksiak pedig alighanem feladták a harcot. Hogy a védelmi hibákat látva mi járt Szivics fejében, talán jobb, ha nem tudjuk meg, a tizennyolcas korhatáros karikát alighanem azonnal ki lehetett volna képzeletben tenni a gondolatai mellé. A fordulás után Olekszandr Zubkov és társai már olyan cseleket is megcsináltak, amelyeket gól nélküli állásnál nem, az eredmény pedig megengedte Rebrovnak, hogy a hajrára lehozzon néhány olyan játékost (Tokmac Nguen, Franck Boli, valamint Sigér Dávid), akire a csütörtöki, Espanyol elleni idegenbeli Európa-liga-találkozón is főszerep várhat.

A túloldalon Böde próbálta a lelket tartani társaiban, erre főleg azok után volt szükség, hogy Gévay Zsolt az első félidei hibája mellé egy piros lapot is összehozott magának. És ha már Böde Dániel: jegyezzük meg, a csatár a Ferencváros elleni mérkőzésen legalább helyzetig eljutott, a találkozó vége felé lecsapott egy labdára, ám Dibusz Dénes jó ütemben mozdult ki kapujából, í­gy nem született Böde-gól.

Ahogy azt várni lehetett, a félidei szünet előtti gólzáport követően a második félidőre már nem maradt izgalom, a Ferencváros Varga Roland révén a hajrában újabb gólt lőtt, és ha a zöld-fehérek jobban használják ki a lehetőségeiket, nagyobb ütést is mérhettek volna a paksiakra. A Ferencváros azonban í­gy is önbizalom-növelő győzelemmel a zsebében utazhat az Espanyol elleni El-erőpróbára. 0–4