2020.V.31. Puskás Akadémia – Ferencváros: 1-1

Puskás Akadémia–Ferencváros: döntetlen a rangadón

Egy-egy góllal egy-egy pont, sem a felcsúti csapat, sem a címvédő nem lett a forduló nagy nyertese.
A labdarúgó NB I 26. fordulójának záró mérkőzésén 1–1-re végzett egymással a Puskás Akadémia és a Ferencváros.

Hornyák Zsolt: — Nagyon tisztelem a Ferencvárost, hiszen az egyik legnagyobb csapat Magyarországon, amelynek az országhatárokon túl is jól ismerik a nevét – ennek megfelelően készülünk a mérkőzésre. Azonban ezen kívül lesz még hét találkozónk, amelyeken ugyanúgy helyt kell állnunk, mert azt, hogy a Mezőkövesdet meg tudjuk előzni, csak a jó eredmények tudják garantálni.

Szerhij Rebrov: — Rendkívül nehéz mérkőzés vár ránk, de a célunk nem lehet más, mint a győzelem. A mostani helyzet olyan, mintha egy új szezon elején járnánk, ezt mondtam a játékosoknak is. Ellenfelünk frissebb lesz nálunk, de szeretnénk legyőzni, mert ebben a szezonban ez sajnos még nem sikerült. Ahogy az Újpest elleni mérkőzést követően is elmondtam, a kilencpontos előny nem altathat el minket, mindig a következő találkozóra fókuszálunk. Azon dolgozunk, hogy a lehető legjobb fizikai állapotba kerüljenek a játékosok, és mindent megteszünk érte, hogy elhozzuk a három pontot vasárnap.

Puskás Akadémia — Ferencváros: 1-1 (1-1)
Felcsút, Pancho Aréna, 21:05. ~400 néző.
Vezette: Andó-Szabó Sándor (asszisztensek: Tóth II. V., Szert; alapvonali jv.: Farkas Á., Solymosi; tartalékjv.: Bornemissza)

Puskás Akadémia: Tóth B. — Szolnoki, Meissner, Spandler, Nagy Zs. — Plsek, Van Nieff — Slagveer (Tamás N., 68.), Knezevic, Gyurcsó (Favorov, 75.) — Mebrahtu (Sós, 86.)
kispad: Hegedüs L., Huszti, Radics, Hadzsiev, Komáromi, Deutsch L.
vezetőedző: Hornyák Zsolt

Ferencváros: Dibusz — Lovrencsics G. (Botka, 74.), Blazic, Otigba, Heister — Haratin, Somália (Skvarka, 86.) — Isael, Sigér (Leandro, 74.), Nguen — Boli (Szihnyevics, 86.)
kispad: Gróf, Ramadan, Civic, Vécsei, Lódico
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gól: Lovrencsics G. (31. – öngól) illetve Nguen (17.)
Sárga lap: Van Nieff (24., 70.), Szolnoki (43.), Plsek (64.), Nagy Zs. (70.), Spandler (76.) illetve Blazic (60.)
Kiállí­tva: Van Nieff (70.)

A Mezőkövesd és a Mol Fehérvár FC fordulóbeli botladozásai miatt mind az éllovas Ferencváros, mind a dobogóért harcoló Puskás Akadémia arra készült, hogy ő legyen a forduló nagy nyertese. A felcsútiak egyáltalán nem álltak be védekezni a jobb képességű játékosokkal kiálló vendégekkel szemben, még azután sem, hogy Tokmac Nguen szép egyéni megmozdulás után megszerezte a vezetést a Fradinak, de Gyurcsó Ádám és Golgol Mebrahtu sem élt a maga helyzetével – ellenben egy beadást a becsúszó Lovrencsics Gergő a saját kapujába lőtt.

Nagyon hiányzott a hazaiaktól az eltiltott házi gólkirály, a 11 találatnál járó cseh David Vanecek, és ugyan fölényben futballozott a címvédő, de hiányzott az átütőerő a zöld-fehérek támadásaiból.

A fordulás után csökkent az iram, és a hazaiak előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek, majd a 70. percben Yoëll van Nieff fölöslegesen begyűjtötte a második sárga lapját is, és ez alapjaiban változtatta meg a mérkőzés képét. Szerhij Rebrov sokat mérgelődött a kispad előtt állva, de nem tudtak felpörögni játékosai, és természetesen főleg a védekezésre koncentrált már a PAFC, sikerrel.

Rebrov a hajrára bevetette a Michal Skvarka, Mikalaj Szihnyevics duót és a legújabb szögletvariációt is, de ez sem segített: az egy pontnak a Puskás Akadémia örülhet jobban. 1–1

„Nehéz meccs volt, a harmadik nyolc nap alatt, természetes, hogy sokan fáradtak voltak – idézi a fradi.hu a Ferencváros vezetőedzőjét, Szerhij Rebrovot, miután az FTC 1–1-es döntetlent játszott a Puskás Akadémia otthonában. – Örülök ennek a pontnak, mert tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, nem véletlenül állt a negyedik helyen az ellenfelünk a forduló előtt. A második félidőben kicsit változtattunk, de nem sikerült sajnos a győzelem. Nem tudunk mindig nyerni sajnos, ma sok helyzetet kialakítottunk, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. Elemeznünk kell a meccset és menni előre, fontos találkozók várnak még ránk.”

A szakember a Mol Fehérvár FC pontvesztése kapcsán arról beszélt, nem foglalkoznak az ellenfelekkel.

„Minden meccset meg akarok nyerni, de ma ez az egy pont is értékes volt. Nem az ellenfelekkel foglalkozunk, hanem magunkkal, nem szeretnénk több pontot hullajtani a hátralévő fordulókban” – nyilatkozta Rebrov.

A Puskás Akadémia vezetőedzője, Hornyák Zsolt az M4 Sportnak arról beszélt, a győzelemre is megvolt az esélyük, de Yoëll van Nieff kiállítása a 70. percben fordulópont volt ebből a szempontból.

„A második félidőben úgy éreztem, fizikailag is jobbak vagyunk, mint a Ferencváros, ezért mentünk is előre, de a kiállítás megváltoztatta a mérkőzést. Ezzel együtt köszönöm a játékosaimnak ezt a teljesítményt” – fogalmazott a szakember.

A 26. FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A NEMZETI SPORT OSZTÁLYZATAI ALAPJÁN
Dombó (Kisvárda) 6 — Szolnoki (Puskás Akadémia) 6, Szélpál (Paks) 6, Szűcs K. (DVTK) 6, Tamás K. (ZTE) 7 — Lesjak (ZTE) 7, Iszlai (DVTK) 6 — Bőle (ZTE) 8, Szendrei (Bp. Honvéd) 6, Radó (ZTE) 9 — Ugrai (Bp. Honvéd) 6
A forduló játékvezetője: Bogár Gergő (Paks — MOL Fehérvár) 8 — Kóbor Péter, Szalai Balázs, Vad II István, Farkas Ádám

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, az Új Szó, a Ferencváros és a Puskás Akadémia hivatalos honlapja, valamint az MLSZ Adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2020.V.31. Puskás Akadémia – Ferencváros: 1-1 bejegyzéshez