2021.I.13. Algeciras CF – Ferencváros: 1-3

A Ferencváros megnyerte a harmadik felkészülési meccsét is

Róbert Mak mellett a 17 éves Damir Redzic és Myrto Uzuni is beköszönt Szerhij Rebrov csapatában.
A Ferencváros labdarúgócsapata a harmadik téli felkészülési mérkőzését is megnyerte: Szerhij Rebrov együttese szerdán a spanyol harmadosztályú Algecirast győzte le 3–1-re Marbellában.

Algeciras CF — Ferencváros: 1-3 (1-1)
Marbella, 17:00. Zártkapus mérkőzés.
Vezette: Javier Sanchez Carreras (Carreras Castillo, Alcántara Garcia)

Algeciras CF: Gonzalo Pina — A. Benitez, Alvaro, Marcos Mendes, Dani Sales, Juanma, Armando, Alvaro Romero, Yelko, Ramon Garcia, Juanjo
Csereként pályára lépett: Alcazar, Robin, Javi Gallego, Llinares, G. Almenara, Corbalan, Ivan Turrillo, Juan Serrano, Ubis
vezetőedző: Salva Ballesta

Ferencváros: Bogdán — Lovrencsics G. (Botka, 61.), Blazic (Frimpong, 61.), Csontos (Dvali, 61.), Heister (Nagy O., 57.) — Sigér (Haratin, 61.) Laidouni (Vécsei, 61.) — Isael (Zubkov, 58.), Skvarka (Redzic, 61.), Mak (Somália, 57.) — Baturina (Uzuni, 61.)
vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gól: Dani Sales (44.) illetve Mak (5.), Redzic (67.), Uzuni (90+1.)
Sárga lap: Llinares (79.) illetve Blazic (32.)

A Ferencváros a spanyol negyedosztályú Alhaurín de la Torre FC és az észt válogatott legyőzése után a spanyol harmadosztályban a saját csoportját kilenc forduló után vezető Algecirasszal találkozott Marbellában.

Harmadik edzőmérkőzésén már az 5. percben vezetést szerzett az FTC, köszönhetően a spanyol csapat kapusának, aki a saját tizenhatosán belül eladta a labdát – Isael köszönte a lehetőséget, Róbert Makhoz passzolt, a szlovák támadó pedig két igazítás után a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0

A folytatásban többet támadott a magyar csapat, Mak könnyedén megduplázhatta volna a zöld-fehérek előnyét, lövése után azonban a kapus lábbal mentett. Helyzet a másik oldalon is volt, Bogdán Ádámnak például a 38. percben nagyot kellett védenie Raúl Hernández közeli kísérlete után. A 44. percben viszont már a magyar kapus sem segíthetett: Dani Sales nagyjából 23 méterről, szabadrúgásból küldte a kapuba a labdát. 1–1

A második félidőben sokáig nem tudott helyzetet kialakítani az FTC, így – akárcsak az észtek elleni meccsen – a 61. percre már mind a tíz mezőnyjátékosát lecserélte Szerhij Rebrov. A cserék pedig hamar letették a névjegyüket: Vécsei Bálint indítása után a 17 éves – az NB III-as tartalékcsapatban rendszeresen pályára lépő, a jelenlegi idényben 14 meccsen hét gólnál járó – Damir Redzic köszönt be. 2–1

A ráadásban újabb két csereember hozta össze a zöld-fehérek harmadik gólját: Botka Endre kiugratása után Myrto Uzuni vette be a spanyol csapat kapuját, így a Ferencváros 3–1-re megnyerte a harmadik téli edzőmérkőzését.

További képek: fradi.hu

Redyic Damir: — Ez volt az első gólom a felnőttcsapat színeiben, nagyon örülök neki. Vécsei Bálint passza után befelé cseleztem, majd sikerült a hosszúba elrúgnom a labdát, nagyon jó érzés volt, amikor láttam, hogy bement, és az is, hogy utána mindenki gratulált. Ráadásul pont itt, az edzőtáborban sikerült… Innen csak felfelé szeretnék menni! Nagyon jól érzem itt magam. Profikkal vagyok körülvéve, jó, hogy testközelből is megtapasztalhatom, hogyan gyakorol a csapat az edzéseken, illetve hogyan készül a meccsekre. Mindenben támogatnak a csapattársak, boldog vagyok, hogy itt lehetek.

(A Ferencváros és az Algeciras CF hivatalos honlapja továbbá az nso.hu és a Nemzeti Sport alapján)

Egy hozzászólás a(z) 11111100101ejegyzéshez

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Ez a vége, az FTC 3–1-re legyőzte spanyol harmadosztályú ellenfelét.

Uzuni gólja videón itt!

90+1. perc: GÓL! OTT A HARMADIK! Botka kiugratása után Myrto Uzuni állítgatás nélkül jobbal, az öt és feles sarkától a kapuba rúgta a labdát. 3–1

84. perc: Zubkov próbálkozott egy lapos lövéssel, de nem találta el a kaput.

77. perc: Uzuni lövése után védett a kapus.

Redzic gólja videón itt!

67. perc: GÓL! ISMÉT VEZETÉST SZERZETT AZ FTC! Vécsei passza után Damir Redzic tört be a tizenhatoson belülre, majd ballal a jobb alsó sarokba passzolta a labdát. 2–1

65. perc: Gólt szereztek a spanyolok, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

61. perc: Újra cserélt Rebrov: Lovrencsics, Frimpong, Csontos, Sigér, Haratin, Skvarka és Baturina le, Botka, Frimpong, Dvali, Haratin, Vécsei, Redzic és Uzuni be.

58. perc: Isael nem tudja folytatni, Zubkov érkezett a helyére.

57. perc: Ferencvárosi cserék: Mak és Heister le, Somália és Nagy Olivér be.

56. perc: Isaelt kel ápolni, miután odacsúsztak neki, ráadásul nagyon rosszul esett, megbicsaklott a lába.

Az FTC nem cserélt a szünetben.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a spanyolok kezdték a második félidőt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő.

Dani Sales gólja videón itt!

44. perc: GÓL! EGYENLÍTETT AZ ALGECIRAS! Dani Sales nagyjából 23 méterről végzett el egy szabadrúgást, és jobbal a jobb felső sarokba tekerte a labdát. 1–1

38. perc: Védés a másik oldalon is! Raúl Hernández előtt alakult ki helyzet, Bogdán azonban védte a közeli lövését.

38. perc: Helyzet! Mak kissé balról tüzelt, a spanyol kapus azonban lábbal védett.

33. perc: Yelko trükkösen, a felugró sorfal alatt gurította el a labdát, Bogdán azonban hárította a lövést.

32. perc: Villant egy sárga lap, Blazic rúgta fel az ellenfelét a ferencvárosi tizenhatos előterében.

30. perc: Egy szabadrúgás után a tizenhatoson belül álló sorfalban akadt el a labda. A spanyolok kezezést reklamáltak, a játékvezető azonban nem ítélt tizenegyest.

25. perc: Újabb jobb oldali szöglet, ezúttal Isael Lovrencsicsnek passzolta a labdát, az FTC csapatkapitánya azonban a kapu fölé lőtt 17 méterről.

25. perc: Laidouni beadása után Skvarka fejese után védett a kapus.

21. perc: Isael jobb oldali szöglete után a kapus elütötte a labdát a tizenhatoson belülről. Ezt követően Heister lőtt távolról, de a labda egy Algeciras-játékoson megpattant, és a kapu mellé szállt.

18. perc: Bogdán védett könnyedén egy távoli lövés után.

15. perc: Mak indításáról Baturina maradt le kevéssel.

7. perc: Skvarka lőtt lesről kapuba.

Az FTC első gólja videón itt!

5. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ FTC! A spanyol csapat kapusa a saját tizenhatosán belül adta el a labdát, Isael köszönte szépen, Róbert Makhoz passzolt, a szlovák támadó pedig két igazítás után, hét méterről ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0

4. perc: Sigér lövése után védett a kapus.

A magyar együttes zöld-fehér csíkos, a spanyol csapat piros-fehér csíkos mezben lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ferencvárosiak indították útjára a labdát.

Élőképes közvetítés itt!

A Ferencvárosnak a mai a harmadik edzőmérkőzése: korábban a spanyol negyedosztályú Alhaurín de la Torre FC-t, majd az észt válogatottat győzte le Marbellában.

Az Algeciras a spanyol harmadosztályban szerepel, és kilenc forduló után vezeti is a csoportját.

A mérkőzést a fradi.hu szöveges tudósítása alapján közvetítjük.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros–Algeciras felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!